Γενικά Ζητείται σπίτι και οικονομική βοήθεια για ταλαιπωρημένη κονούρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης dadj
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κατάσταση
Κλειστό.
και μενα ακριβα μου φανηκαν τον εξετασε κιολας εν ευκαιριες ειναι αυτες να στα παρουν αφου του λεω γιατρε εγω παω στο γιατρο και δινω 30 ο παπαγαλος 60 γελουσε αλλα τα πηρε κανονικα
 
Ευτυχως που δεν ηθελες και δευτερη γνωμη απο αλλον γιατι μετα θα ετρωγες τα σπορακια του παπαγαλου! Βεβαια αλλο Αθηνα αλλο επαρχια στις τιμες!
 
αλλα και εσεις δεν τα εξηγατε σωστα εγω νομιζα πως θα του εκοβε εντελως τα φτερα γιαυτο εφερνα αντιρησεις σιγα το πραγμα και εγω τα εκοβα του τα ψαλιδισε λιγο εχει στρεσταριστη τωρα δεν βγαινει καθολου εξω μαλον ντρεπετε😀
Χα χα χα καλά σε "σκοτώνω" ευχαρίστως. Καλά τόσοι άνθρωποι κοπανιόμασταν ότι τα κόβουν λίγο κι εσύ εκεί. :)
Ναι ντρέπεται ο γόης :)
Το νου σου πετάει ακόμα απλά χαμηλά. Μην τον ξεχνάς, πάντα το νου σου και στις γάτες και τα σκυλιά, μην προσπαθήσουν να παίξουν μαζί του και το τσαλαπατήσουν.
Ακριβός ο γιατρός, με τόσα που παίρνει απορώ που έμαθε να κόβει και φτερά.:)
 
μα του το ειπα φαρμακειο εισαι τον εξετασε κιολας

βρε μαρια εγω νομιζα οτι του κοβανε ολο το φτερο λεω αμαν τον καιμενο τωρα που ειδα αν το ηξερα θα το εκοβα εγω λιγο λιγο του πηρε το φτερωμα και γιαυτο ειχα τρελαθει λεω πνε καλα να τουν κοψουν τα φτερα θα ειναι σαν παπαγαλος με ειδικες αναγκες τωρα που ειδα εμαθα
 
...εγω νομιζα οτι του κοβανε ολο το φτερο λεω αμαν τον καιμενο τωρα που ειδα αν το ηξερα θα το εκοβα εγω λιγο λιγο του πηρε το φτερωμα και γιαυτο ειχα τρελαθει λεω πνε καλα να τουν κοψουν τα φτερα θα ειναι σαν παπαγαλος με ειδικες αναγκες τωρα που ειδα εμαθα

😉 Τώρα που πείστηκες ν΄ακούσεις είδες κι έμαθες Δημήτρη, πριν δεν ήθελες ν΄ακούσεις για να μάθεις...
:D ''Πάμε'' μια χαρά, γι αυτό άλλωστε ζουν τα πουλιά στα σπίτια μας πολλά χρόνια
Πόσα χρόνια συμβίωσης έχετε με τα πτηνά σας;
Γιατί για ότι δεν ξέρουμε, προσπαθούμε να μάθουμε ακούγοντας τις συμβουλές αυτών που γνωρίζουν (πολλοί από αυτούς έχουν ήδη πάθει για να μάθουν).
Ποτέ δεν είναι αργά. 🙂👍
 
Πώπώπώ 60 ευρώ! Αχρείαστος να έιναι. Ελπίζω να τα κράτησες τουλάχιστον😛
Έκανε εξέταση κουτσουλιών;
 
λοιπον ο παπαγαλος ξυπνουσε καθε μερα στις 6μιση με 7 σημερα στις 9 οχι πως κοιμοταν αλλα παντα τον σκεπαζω με κουβερτα και πρωι πρωι φωναζει σημερα 9 ουτε φωναζε καθετε σε μια γωνια μελαχολικος καταθλιψη επαθε ουτε καν θελει να βγει εξω ουτε τον βλεπω να τρωει
 
λοιπον ο παπαγαλος ξυπνουσε καθε μερα στις 6μιση με 7 σημερα στις 9 οχι πως κοιμοταν αλλα παντα τον σκεπαζω με κουβερτα και πρωι πρωι φωναζει σημερα 9 ουτε φωναζε καθετε σε μια γωνια μελαχολικος καταθλιψη επαθε ουτε καν θελει να βγει εξω ουτε τον βλεπω να τρωει
Μην το αποδίδεις μόνο στο κόψιμο των φτερών. Είναι και από αυτό αλλά είναι και η συνολική κατάσταση της μεταφοράς, του χειρισμού από ένα άγνωστο άτομο κτλ. Σε δυο-τρεις μέρες θα είναι μια χαρά. Εσύ κάνε ό,τι κάνεις και γλυκομίλα του :) να ξαναβρεί τους ρυθμούς του.
 
ναι εκανε και εξεταση στις κουτσουλιες του μαι χαρα ηταν

μαρακι δεν ειναι λιγο να σου κοψουν τα φτερα ειναι σαν να κοβουν σε ενα αρσενικο το πουλι του 😀
 
μαρακι δεν ειναι λιγο να σου κοψουν τα φτερα ειναι σαν να κοβουν σε ενα αρσενικο το πουλι του 😀
Δική σου πεποίθηση (και πάλι) είναι αυτή και χτένισμα όταν αλλάξεις θέλεις δυο τρεις μέρες να συνηθίσεις την αλλαγή...
Για να σου δώσω να καταλάβεις: το πουλάκι το έπιασε ένας άγνωστος, έτσι στα ξαφνικά, του άνοιξε τα φτερά (κάτι που για να το δεχτεί ένας παπαγάλος θα πρέπει πολλές φορές να έχει δεχτεί εκπαίδευση ετών). Όλα αυτά είναι τα σοβαρά!
Το πουλί δεν έχει αντιληφθεί ακόμα πως το πέταγμα του πια θα είναι διαφορετικό, γιατί θα πετά πιο χαμηλά και σε μικρότερη απόσταση... 😉
 
να σου κοψουν τα φτερα ειναι σαν να κοβουν σε ενα αρσενικο το πουλι του 😀
Τώρα το είδα αυτό 😱
Το πουλί είναι πουλί δεν είναι άνθρωπος. Σκέφτεται, αισθάνεται και αντιλαμβάνεται τον κόσμο σαν παπαγάλος. Αν το ευνουχίσεις απλά δεν θα έχει ορμόνες αλλά δεν θα πικραθεί καθόλου, γιατί απλά αφενός δεν θα έχει την σεξουαλική διάθεση και αφετέρου δεν θα κάθεται να κλαίει και ν' αναπολεί, οικτίροντας τον εαυτό του ως ευνούχο.:)
 
εγω ξερω μαρακι το καιμενο απο χθες εχει μαραζωσει πονα η ψυχη σου να το βλεπεις ετσι το καημενο και θελει να τον εχω σκεπασμενο συνεχεια

μωρε το αντιληπτικε πως δεν μπορει να πεταξει αυτος και δεν μπορει καθολου να πεταξει ουτε σε χαμηλη πτηση
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top