Αναπαραγωγή Η Οδύσσεια της πρώτης μου εκτροφής κόκκινων μωσαικών

Καλησπέρα Αλίκη! 🙂

Αποφάσισα να επαναφέρω το θέμα σου, μιας και έχουμε καιρό να ακούσουμε νέα από την αχτύπητη τετράδα των νεαρών μωσαϊκών σου! Τα πεθύμησα!:D

Πώς είναι τώρα, που τελειώνει και ο Οκτώβρης; Έχουν διαμορφώσει τα τελικά τους χρώματα; Το πιο μικρούλι της παρέας, τι φύλο είναι τελικά; Περιμένουμε, όποτε μπορέσεις φυσικά, και φωτογραφίες τους για να τα θαυμάσουμε! 🙂
 
Τα πεθύμησα!:D
Περιμένουμε, όποτε μπορέσεις φυσικά, και φωτογραφίες τους για να τα θαυμάσουμε! 🙂
😀 έχω σκοπό να ανεβάσω φώτο! Το έχω στο πρόγραμμα! Υπόσχομαι δε θα σας απογοητεύσω! 😛

Πώς είναι τώρα, που τελειώνει και ο Οκτώβρης; Έχουν διαμορφώσει τα τελικά τους χρώματα;
Έχουν τελειώσει με την πτερόροια και θεωρώ πως δεν πρόκειται να αλλάξει άλλο το χρώμα τους. Ακόμα βέβαια δίνω χρωστική αλλά πολύ πιο αραιά απ ότι έδινα. Θεωρώ πως υπάρχουν λαθάκια στο βάψιμο αλλά και πάλι είναι πανέμορφα τα πανεμορφούλια μου! :D

Το πιο μικρούλι της παρέας, τι φύλο είναι τελικά;
Αγόραρος! Αρσενίκαρος και τραγουδάει όλη μέρα πιο πολύ απ όλους! Τώρα βέβαια έχουν αρχίσει και τα ενήλικα αρσενικά και κάθε μέρα ακούμε κονσέρτα και ρεσιτάλ! Απόλαυση είναι!
 
Πρωταγωνίστρια της φωτογράφισης το μοναδικό μας κοριτσάκι που έχει και πολύ φωτογένεια!
16111989_1254872344607386_330979_n.webp 16118320_1254872404607380_1522795820_n.webp

Και μια όλα μαζί τα παιδάκια μου! :D
rsz_16010608_1254872594607361_267425952_o.webp

Οι φώτο τα αδικούν μιας και η ανάλυση δεν είναι η ίδια! Αλλά σας τις χρωστούσα και τις αφιερώνω στον φίλο μου τον @Stfns !
 
Αλλά σας τις χρωστούσα και τις αφιερώνω στον φίλο μου τον @Stfns

Αγάπες μου! Εκπληκτικά ρε συ Αλίκη. Και τα έβαψες ωραία. Φυσικά η αδυναμία είναι η κόρη έτσι; Μην ξεχνιόμαστε...
 
πανεμορφα να σου ζησουν!
Σ ευχαριστώ πολύ Βασίλη μου!

Πανέμορφα! Καλή σαιζόν να έχουν και καλότυχα όλα τους!
Σ ευχαριστώ Μαράκι μου! Μπορεί να άργησα αλλά θα βρουν και αυτά το ταίρι τους! Δε θα τα αφήσει η μαμά τους έτσι! :D

Πανέμορφα και αυτά ! Να σου ζήσουν ! Τελικά τα πήγες περίφημα και με τα μωσαϊκά φέτος παρόλη την"οδύσσεια" 👍
Σ ευχαριστώ πολύ Γιώργο μου! Κοιτώντας πίσω όλη τη χρονιά και όλες τις αναποδιές που είχα, ναι πήγε πολύ καλά! Και ειδικά όταν τα ακούω να χαλάνε τον κόσμο όλη μέρα, γεμίζω θετική ενέργεια! Λάθη έγιναν και θα προσπαθήσω να τα αποφύγω φέτος.. αλλά πάμε πιο δυναμικά και πιο έτοιμη εγώ! Αυτά είναι πιο έτοιμα από μένα! 😛

Αγάπες μου! Εκπληκτικά ρε συ Αλίκη. Και τα έβαψες ωραία.
Και εγώ έτσι πιστεύω Στέφανέ μου! Το αποτέλεσμα είναι καλό... αλλά σίγουρα θα μας τα σχολιάσουν καλοπροαίρετα και οι πιο ειδήμονες της ράτσας.. Δε ξέρω κατά πόσο κοντά είναι στα πρότυπα της ράτσας..

Φυσικά η αδυναμία είναι η κόρη έτσι; Μην ξεχνιόμαστε...
Και η δική μου! Και το ξέρει η τσαπερδόνα και κοίτα πως στήνεται στις φώτο! Ότι θέλει τους κάνει οι άτιμη! Γυναίκες παιδί μου γυναίκες... 😛
 
Πρωταγωνίστρια της φωτογράφισης το μοναδικό μας κοριτσάκι που έχει και πολύ φωτογένεια!
Ότι έχει φωτογένεια.. Έχει! Η αλήθεια να λέγεται! Έχει ωραίο στήσιμο... Και ομορφιά...
Σωστό ποζεράκι είναι καλέ! 😛
Οι φώτο τα αδικούν μιας και η ανάλυση δεν είναι η ίδια!
Ε εντάξει, σίγουρα είναι αλλιώς να τα θαυμάζεις απο κοντά, αλλιώς απο φωτογραφία...
Αλλά ότι και να πω θα είναι λίγο...
Είναι πανέμορφα!
Να τα χαίρεσαι Αλίκη μου!
Καλότυχα να είναι σε όλη τους την ζωή! 🙂
 
Μπράβο Αλίκη πολύ καλή προσπάθεια. Να τα χαίρεσαι.
Σ ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη μου!

Ειναι ολα ενα και ενα. Πολυ ομορφα πουλια "βγαζεις" Αλικη μου!
Φτου φτου :D
Σ ευχαριστώ πολύ Ηλέκτρα μου! :D Και που σαι ακόμααα! 😉

Πολύ όμορφα όλα Αλίκη μου, αλλά πραγματικά η κοπελιά σου τα σπάει κυριολεκτικά! Να τα χαίρεσαι!
😀 δε θα διαφωνήσω... Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!
 
Να τα χαίρεσαι!
Άντε και σε...διαγωνισμό!
Σ ευχαριστώ πολύ! Για διαγωνισμούς έχουμε ακόμα χρόνια... 😛

Κουκλια είναι Αλικη μου να τα χαιρεσαι! Αντε να πολλαπλασιάζονται τα μωσα'ι'κα στο PB
😀 έτσι έτσι! Σ ευχαριστώ πολύ Νίκο! Να σαι καλά!
 
Back
Top