Αναπαραγωγή Η αναπαραγωγή των budgies μου

Το κλουβί έχει 4ις μπροστινες πόρτες έχω πρόσβαση στις 3ις μιας και έβαλα τη φωλιά στη μια
 
Γεράσιμε, η πόρτα απο την οποία χωράει το χέρι σου μέσα στο κλουβί εχει κλειστεί απο τη φωλιά; Κι αν ναι, υπάρχει άλλη τέτοια πόρτα;
 
Γεράσιμε, η πόρτα απο την οποία χωράει το χέρι σου μέσα στο κλουβί εχει κλειστεί απο τη φωλιά; Κι αν ναι, υπάρχει άλλη τέτοια πόρτα;

Χωράει και το κεφάλι μου από τη μεσαία 😛
:
IMG_2015041655734.webp
 
Το θηλυκό δουλεύει και θέλει να το ταΐσει εκείνος. Τώρα θα διαφοροποιηθεί η συμπεριφορά τους, θα δεις καινούργια φερσίματα. Γι αυτό σου είπα και για την συγκατοίκηση. Δεν είναι όλες οι εποχές ίδιες.

Δεν κατάλαβες τι εννοώ, εννοώ πως το αρσενικό είχε συμπεριφορά λες κι υπήρχαν μωρά στην φωλιά και πήγαινε απέξω άνοιγε το στόμα και ήθελε να ταισει ανύπαρκτους νεοσσους μόνο που η θυλικια
ΔΕΝ ήταν μέσα στη φωλιά!
 
Τώρα που τα ετοιμάζω για αναπαραγωγή μήπως θα πρέπει να τα έχω σε ένα σημείο;
Εγώ το πρωί τα βγάζω έξω στο μπαλκόνι και όταν βραδιάζει (πέφτει η θερμοκρασία)
τα βάζω μέσα στο σπίτι. Μήπως να τα έχω αυτή την περίοδο μόνιμα σε ένα σημείο;
 
Για περίοδο αναπαραγωγής θέλουμε 13-14 ώρες μέρα.
 
Για περίοδο αναπαραγωγής θέλουμε 13-14 ώρες μέρα.

εννοώ θέλει φως μέρας; Γιατί αν θα είναι μέσα δεν θα έχει πολύ φως. Θα πρέπει να έχω ανοιχτή τη λάμπα όταν είναι χαμηλός ο φωτισμός;
 
Δεν έχεις θέση κοντά σε παράθυρο αλλά μακριά από ρεύματα;
 
Το μόνο σημείο που μπορώ να τα έχω μέσα στο σπίτι είναι στο κάτω σπίτι (ισόγειο) (μένω στον 1ο από πάνω δεν υπάρχει άλλος όροφος ) στο κάτω σπίτι δίπλα σε μια πόρτα (πόρτα με τζάμι που οδηγεί στην πίσω μεριά του σπιτιού ) αλλά εκεί δεν έχει πάντα πολύ φως. Έχει αλλά απαλό φως όχι όσο έχει στο μπαλκόνι.
 
Τι να σου πω άφησέ τα μόνιμα στο μπαλκόνι και σκέπασε το κλουβί από τις 4 πλευρές και το βράδυ και την μπροστινή να μην κρυώνουν. Εννοείται να μπορούν να πάρουν αέρα.
 
θα πρέπει να προσέξεις πολυ με το πλαστικό, πρώτα πρώτα γιατι είναι παπαγάλοι και δεν είναι καλό, να το μασουλησουν, επειτα επειδή φαντάζομαι κάποιες ώρες της ημέρας θα εχει ζέστη και δε θελουμε τα πουλιά η τα αβγουλακια τους να βράσουν.
 
Back
Top