Φροντίδα Η εκπαιδευση του Prince-κοκατιλακι

μπορεις να στειλεις καποια λινκ; Δεν θελω να μου λεει ολοκληρη εκθεση 1,2 λεξουλες ομως δεν θα με πειραξουν. Μελωδια πως ακριβως; Σημερα που ακουγαμε τραγουδια στην tv-ραδιοφωνο προσπαθουσε να μιμηθει τον ρυθμο, οποτε καλα τα παει! Κανει τις περισσοτερες φορες τα ιδια σφυριγματα, οποτε ειναι αυτοδιδακτο στο θεμα σφυριγμα. Του κανει καλο καλο να βαζω κοκατιλ που τραγουδανε μελωδιες; Του βαζω αυτο το βιντεο, καλο κάνω; Μου αρεσει σαν μελωδια και αν την κελαηδουσε δεν θα με πειραζε!
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
το πρωτο το εχω διαβασει, το δευτερο επειδη μπαινω απο κινητο δεν εμφανιζει το βιντεακια και το ειχα ξεχασει(νομιζα πως υπηρχε ειδικο αρθο για το μιλημα, μελωδιες κτλ
 
ναι δεν ειμαι απο κινητο τωρα οποτε μπορω να το δω(μολις μπηκα να δω το καναλι)απλα οποτε ερχοταν "μπροστα" μου τυχαινε να ειμαι απο κινητο
 
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι..Λόγω κάποιων οικογενειακών προβλημάτων δεν μπορούσα να αφιερώσω χρόνο για την εκπαίδευση του. Μόνο του μιλούσα για να μην νιώθει μόνο του νερό,τροφη κτλ. Μάλλον έχει ξέχασει την αίσθηση του χεριού παρόλου που μερίκες φορές με αφήνει να τον ακουμπήσω. Τι πρέπει να κάνω;
 
Εντάξει κάνατε λίγα βήματα πίσω, με μαλακό τρόπο θα προσπαθήσεις να το προσεγγίσεις πάλι όπως στην αρχή. Με λιχουδιές, με μαλακές κινήσεις, με λίγο περισσότερο χρόνο αλλά όχι υπερβολικό για να μην αισθάνεται μεγάλη αλλαγή όταν αναγκάζεσαι κατόπιν να αλλάξεις το πρόγραμμα.
 
Εντάξει κάνατε λίγα βήματα πίσω, με μαλακό τρόπο θα προσπαθήσεις να το προσεγγίσεις πάλι όπως στην αρχή. Με λιχουδιές, με μαλακές κινήσεις, με λίγο περισσότερο χρόνο αλλά όχι υπερβολικό για να μην αισθάνεται μεγάλη αλλαγή όταν αναγκάζεσαι κατόπιν να αλλάξεις το πρόγραμμα.
Ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή
 
Σήμερα κάναμε το πρώτο μας μπανάκι.. Με ψεκαστήρι όμως φοβάται τις μπανιέρες.. Σαν τρελό έκανε..
 
Του άρεσε; έπαιζε;:)
Ναι άνοιγε τα φτερά του και λιγιόταν και κουνιόταν.. Όμως στην μπανιερίτσα δεν μπήκε παρόλου που ήταν μέσα.. Δεν πειράζει. (είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω φώτο..)
 
Τους σπόρους το είπα γιατί αν βραχούν πιάνουν μύκητες. Άσε που μαλακώνουν και δεν μπορούν να τους σπάσουν.
 
ναμερικ΄λες φωτογραφίες

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Κουκλί φτου φτου!
Περνάμε πτερόρροια τώρα. Αυγοτροφή να του δίνεις και να γεμίζεις την ποτίστρα με νερό μήπως τελειώσει κάποια στιγμή.
 
Κουκλί φτου φτου!
Περνάμε πτερόρροια τώρα. Αυγοτροφή να του δίνεις και να γεμίζεις την ποτίστρα με νερό μήπως τελειώσει κάποια στιγμή.
δυο φορές την ημέρα του το αλλάζω.. Να' ναι φρέσκο.. Αυγοτροφή να αγοράσω; Ή να φτιάξω(υπάρχει κάποια συνταγή για κοκατίλ?").. Πόσες φορές την ημέρα να του βάζω;
:D
 
Συνταγές υπάρχουν πολλές εδώ. Λόγω καλοκαιριού και σχετικής απειρίας σου, διάλεξε μια από τις πιο στεγνές. Αν αγοράσεις εμπορίου, να είναι συσκευασμένη. Μέρα παρά μέρα θα του δίνεις και θα την αφήνεις μέχρι νωρίς το απόγευμα. Μετά θα την αφαιρείς.
 
Ωρε τι κουκλι ειναι τουτο; Πριγκηψ με τα ολα του.
Δίνε του μερα παρα μερα την αυγοτροφουλα του για μενα καλυτερα να παρασκευάσεις εσύ μία απ' τις συνταγές του φορουμ.

Να τον χαιρεσαι (ειμαι σιγουρος) :D
 
Συνταγές υπάρχουν πολλές εδώ. Λόγω καλοκαιριού και σχετικής απειρίας σου, διάλεξε μια από τις πιο στεγνές. Αν αγοράσεις εμπορίου, να είναι συσκευασμένη. Μέρα παρά μέρα θα του δίνεις και θα την αφήνεις μέχρι νωρίς το απόγευμα. Μετά θα την αφαιρείς.
Ευχαριστώ!
Ωρε τι κουκλι ειναι τουτο; Πριγκηψ με τα ολα του.
Δίνε του μερα παρα μερα την αυγοτροφουλα του για μενα καλυτερα να παρασκευάσεις εσύ μία απ' τις συνταγές του φορουμ.

Να τον χαιρεσαι (ειμαι σιγουρος) :D
εννοείται αυτό αλλά ότι είναι λίγο φοβιτσιάρης είναι..👍cool:Τον χαίρομαι τον χαίρομαι! Έχω κι άλλες φώτο απλά θα τις βάλω λίγο αργότερα μιας και είναι πολύ μεγάλες και είμαι από κινητό.. (είναι μεγάλη η διαδικασία)
 
Back
Top