Γενικά Η θερμοκρασία το Σάββατο θα αγγίξει τους 40 βαθμούς

Εσας εμαθα πως θα πεσει η θερμοκρασια απο αυριο και. Εμας απο βδομαδας. Σημερα και χθες ειχαμε 43 βαθμους. Και απο οτι ειδα και αυριο το ιδιο.
 
Εσας εμαθα πως θα πεσει η θερμοκρασια απο αυριο και. Εμας απο βδομαδας. Σημερα και χθες ειχαμε 43 βαθμους. Και απο οτι ειδα και αυριο το ιδιο.
Καλό ψήσιμο Αριάδνη..
Προσοχή στα πουλιά σου.
 
Κανω οτι μπορω για να χαμηλωσω την θερμοκρασια του χωρου. Δεν μπορω ομως να κανω κατι για την ατμοσφαιρα. Σε ευχαριστω ομως :).
Σωστά... Το ίδιο προσπαθούμε όλοι μας.
 
Κ εγώ είμαι με το άγχος όλη μέρα. Τα μεσημέρια έβαλα πανω στα κλουβιά παγοκυστες μεγάλες. Φάνηκε πως κάτι έκαναν. Έχω γεμίσει την κατάψυξη με τέτοιες κ τις αλλαζα συνέχεια. Το θερμόμετρο στο κλουβί έλεγε 33 πριν κ έπεσε στους 28. Δεν μπορώ να φύγω καθόλου. Εχθες πήγα στη δουλειά κ άφησα οδηγίες στην κόρη μου να τις αλλάζει.
 
Μα ακόμα και αέρα που έχει έρχεται λάβρα καυτή! Περιμένω πως και πως να φύγω από Αθήνα να πάμε με τα μικρά μου διακοπές στο εξοχικό που έχει δροσιά!
 
Τα παίρνεις όλα μαζί σου Αλίκη;
Εννοείται! Μετακόμιση ολόκληρη κάνουμε 😛 Τώρα θα μεταφερθούν γύρω στα 8 κλουβιά μικρά και ζευγαρώστρες και πάντα περνάνε το καλοκαίρι σε κλούβα! Αυτό που με αγχώνει είναι λιγάκι ότι έχουμε ένα μικρό που την Παρασκευή που θα μετακομίσουμε (λογικά) θα είναι 17 ημερών.. Λες να το παρατήσουν και να μην το ταίζουν;
 
Αυτό που με αγχώνει είναι λιγάκι ότι έχουμε ένα μικρό που την Παρασκευή που θα μετακομίσουμε (λογικά) θα είναι 17 ημερών.. Λες να το παρατήσουν και να μην το ταίζουν;
Είναι λίγο οριακό είναι η αλήθεια από άποψη ηλικίας αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα το ζευγάρι σου. Δεν είναι στάνταρντ οι αντιδράσεις τους.
 
Παιδια αν βρηκε καποιος τροπο να αντιμετωπισει την ζεστη να μας ενημερωσει.
 
Παιδια αν βρηκε καποιος τροπο να αντιμετωπισει την ζεστη να μας ενημερωσει.
Τα γνωστά Αριάδνη μου. Μπανάκια το πρωί, δροσερό νεράκι 3-4 φορές την ημέρα, τα πουλάκια μας στη σκιά. Εγώ τους βάζω και δροσερά φρούτα και λαχανικά. Καταβρεχω το πάτωμα τις πρώτες πρωινές ώρες και πάλι μετά πριν βραδιάσει. Προς το παρόν πάμε καλά.
 
Εγω στην αρχη οχι τοσο. Τωρα χρησιμοποιω ανεμιστηρα και ολα καλα. Επειδη ομως δεν ειμαι υπερ του ανεμιστηρα αν βρηκε καποιος κατι καλυτερο να το ακουσουμε.
 
Συμφωνώ με το βρέξιμο του δαπέδου, πριν και μετά την ζέστη όμως για να δημιουργούμε δροσερό περιβάλλον. Την ώρα που καίγεται από τον ήλιο όμως όχι, γιατί θα ανεβαίνει ο καύσος προς τα κλουβιά, δημιουργώντας ατμόσφαιρα θερμοκηπίου.
Και το απόγευμα όμως αρχίζουν και εμφανίζοντε και τα κουνούπια και παίζουν κάτι τίγρεις που αν σε τσιμπήσουν την πάτησες και εσύ 😛
 
Και το απόγευμα όμως αρχίζουν και εμφανίζοντε και τα κουνούπια και παίζουν κάτι τίγρεις που αν σε τσιμπήσουν την πάτησες και εσύ 😛
Όλη μέρα έχει εδώ κουνούπια, σ' εσάς κάνουν απογευματινές εμφανίσεις; :)
 
Back
Top