Αναπαραγωγή Η κανάρα μου πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης natasha
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα, δεν ξέρω μήπως θα έπρεπε να πάρεις τα πουλιά να τους κάνεις εξέταση αίματος-ακτινογραφίες-υπέρηχους-εξέταση DNA και μήπως έπρεπε να τα έχεις στείλει στις Η. Π.Α. σε κλινική αποκατάστασης γονιμότητας και παρακολούθησης! Ημαρτον! Συγγνώμη για τον σαρκασμό, υπομονή και υπομονή και υπομονή και θα επιβραβευτούν οι προσπάθειες που καταβάλεις, αλλά για καλό και για παν ενδεχόμενο δεν αγοράζεις κανένα ζευγαράκι μαζί με μικρά πουλάκια για φέτος;
 
νατασα κανε υπομονη πρεπει να περιμενεις πρωτα κοιτα μηπως το νημα εχει τιποτα μεσα που ενοχλει την θηλυκια οπως (ψειρες, βρωμιες, καποια κουτσουλια κτλ)αμα δεν υπαρχει κατι τοτε θα περιμενεις μεχρι να ειναι τελειως ετοιμη η θηλυκια σου και οταν με το καλο θα ειναι ετοιμη θα χτισει την φωλια θα κατσει πανω το βραδυ και το πρωι θα εχει ενα αυγουλακι μεσα.
 
Κανε υπομονη δεν θα αργησει να φτιαξει την φωλια και να γεννησει.Αστα ησυχα και ολα τα αλλα θα ερθουν απο μονα τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lizard
Πιστέψτε με, έχω πάρα πολύ υπομονή γενικά, απλά ανησυχώ! Το να ανησυχώ δε σημαίνει ότι είμαι ανυπόμονη ή ότι θα μου κάνει τη χάρη και θα γεννήσει.Ίσα ίσα, δείχνει πόσο τα αγαπάω και νοιάζομαι γι αυτά, γιατί όντως νοιάζομαι! Είδα τις κλωστές που έχει πεταμένες κάτω,τις έχει κουτσουλήσει! Κουτσουλάει μέσα στη φωλιά και μετά πετάει τις κλωστές και την καθαρίζει! Όταν είχε κάνει το αβγό (που μετά το έσπασε) η φωλιά ήταν πεντακάθαρη.

Υ. Γ Τα πουλιά δεν τα έχω χωρίσει καμία φορά απλά σκέφτηκα μήπως το να τα χωρίσω είναι μια λύση.
 
Νατάσσα ανησυχείς για λάθος πράγματα.
Αν υπήρχε κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά που μπορεί να συνιστά κάποιο πρόβλημα υγείας τότε ναι να ανησυχήσεις. Αλλά τώρα γιατί;

Σε όλους έχει τύχει (και δεν είναι και σπάνιο) να φτιάχνει και να χαλάει τη φωλιά πολλές φορές.
Υπομονή και άστα στην ησυχία τους και όλα θα πάνε καλά.
 
Χωρίς να σημαίνει ότι συμβαίνει κάθε φορά, υπάρχει περίπτωση μια κανάρα να φτιάξει και να χαλάσει την φωλιά πάρα πολλές φορές μέχρι να έρθει η στιγμή να την τελειώσει και να τη χρησιμοποιήσει. Δεν υπάρχει τίποτα αφύσικο σε αυτό.

Με προλαβε η Νατασσα και εκανε τοπικ, γιατι και σε εμενα το ιδιο συμβαινει εδω και 3 μερες την φτιαχνουν και τα ξαναπετανε κατω
Την θηλυκια οποτε βγαινω εξω την βλεπω με μια κλωστη στο στομα:)
Ωστοσο και εγω σκεφτηκα να τα χωρισω αλλα λεω να τους δωσω το χρονο τους γιατι βλεπω συνεχεια τον αρσενικο να την ταιζει στο στομα.
Ειδωμεν
 
Back
Top