Γενικά Θέλω απεγνωσμένα να βρω κάποιον Αμαζόνιο η Αφρικανικό

mescriptor

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2022
Μηνύματα
4
Πόλη
Νεο ηράκλειο
Θέλω απεγνωσμένα να βρω κάποιον Αμαζόνιο η αφρικανικό. Οι τιμές είναι δυστυχώς απαγορευτικές, οπότε είπα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποια άκρη. Διάβασα σε κάποιο θέμα εδώ στην σελίδα για κάποιους εκτροφείς Αμαζονίου αλλά καί κάποιους άλλους για γκριζους. Ξέρουμε κάτι παραπάνω;
Ευχαριστώ και καλώς σας βρηκα
 
Καλως ηρθες, ριξε μια μάτια στο άρθρο με τους εκτροφείς παπαγάλων.
 
@Stavros τι βρίσκεις λάθος στην γραφή μου; Δεν θέλω να δώσω 1,5k σε πετ στορ. Θέλω κάποια γνωριμία με έναν άνθρωπο (που ίσως εδώ να βρίσκετε) να το πάρω πιο φθηνά.
 
@mescriptor
Από ότι γνωρίζω αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κάποιο ενεργό μέλος που να ασχολείται με την εκτροφή των συγκεκριμένων ειδών.
Κατά καιρούς εμφανίζεται κάποιος να πουλάει ζακό συνήθως μιας κάποιας ηλικίας σε καλή τιμή.
Εάν θέλεις παπαγάλο ταϊσμένο στο χέρι που μόλις έχει απογαλακτιστεί θα πρέπει να απευθυνθείς σε οργανωμένο εκτροφείο.
Υπάρχει ένα στην Ιεράπετρα, από εκεί πήρα και εγώ το δικό μου, τιμή 850€.
 
Δεν βρίσκω κάτι λάθος ούτε και κρίνω τι έγραψες. Απλώς δεν είχα καταλάβει τι εννοείς.
Εντάξει. Εμπόδιο γραπτού λόγου τότε. Καλη μέρα. :D Είχα αμαζόνιο μικρός και δεν ήξερα να τον φροντίζω και μου πέθανε. Δέν είχαμε και ίντερνετ τότε. Τώρα νιώθω έτοιμος να ξαναεμπλακώ με κάποιο πετουμενο φίλο, οπότε και άρχισα να ψάχνω
 
Back
Top