Φροντίδα Θέλω να βρω ένα οικονομικό κλουβί για δύο κοκατίλ

Καλημέρα,@ianos,@ianos,Gogou Maria,νομίζω ότι ζήτησες οικονομικό κλουβί μέχρι 50€ για δύο cockatiel,για αυτό σε παρέπεμψα σ' αυτό. Το κλουβί που σου έστειλε ο TZANNSPY είναι φθηνότερο αλλά για μένα ακατάλληλο για δύο cockatiel.Το ύψος του είναι μόλις 46cm.Τα cockatiel έχουν μήκος 32cm ,δεν κάνουν πτήσεις,θέλουν ύψος για σκαρφάλωμα.Φιλικά. 😊
 
@Gogou Maria μπορεις να πάρεις δυο ζευγαροστρες και να κοψεις τον πατο της μίας και να τις ενώσεις ειναι αρκετά εύκολο το ειδα σε ενα φορουμ απλα θελει προσοχή το πως θα το κανεις επίσης το πλεγμα που εχει στην μεση βγενει και ειναι καπου στα 50€ ολο αυτό μπορεί και λιγα λιγότερα
 
@Stavros. Αυτή εδώ.
[automerge]1613748183[/automerge]
Κ αυτό εδώ
[automerge]1613749045[/automerge]
Να πω όλη την φάση πως έγινε. Λοιπόν εχθές με λέει ο σύζυγος ένα κλουβί μέχρι 50€ του είπα αυτό που μου πρότεινε η vada με λέει σήμερα το οκ και μου λέει ότι μαζί μέντα έξοδα αποστολής και αντικαταβολής βγαίνουν αλλά 9 € το μαγαζί έγραφε από 70 € είναι free και μου είπε κάτσε και βρες και άλλα πράγματα για να πάμε στα 70 και αυτά είναι τα τελευταία έξοδα. Έτσι και εγώ πήρα δύο αυγοθηκες μια σακούλα για το κλουβί δύο τσιμπηδες για να βάζεις φρούτα στο κάγκελο και αυγοτροφη και πολυβιταμινη γιατί είχα κ αυτόν από πάνω να μου λέει άντε τελείωνε
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-02-19-17-17-49-138_com.android.chrome.webp
    Screenshot_2021-02-19-17-17-49-138_com.android.chrome.webp
    50,6 KB · Προβολές: 17
  • Screenshot_2021-02-19-17-22-20-534_com.android.chrome.webp
    Screenshot_2021-02-19-17-22-20-534_com.android.chrome.webp
    39,7 KB · Προβολές: 15
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα παιδιά. Ερώτηση το κλουβί το παραγγείλαμε το θέμα μου είναι που να το βάλω. Ο σύζυγος λέει να το βάλουμε πίσω από τον καναπέ το οποίο θα είναι ενδιάμεσα καναπέ και καλοριφέρ.
 
Την αυγοτροφή αφού την αγόρασες δωσ' την στα πουλάκια. Για μελλοντικές αγορές, να γνωρίζεις, υπάρχουν πολύ καλύτερες και ποιοτικότερες αυγοτροφές στα καταστήματα.
 
Σκέτη τη δίνεις σε ξεχωριστό σκεύος όχι ανακατεμένη με την τροφή. Σε κανονική περίοδο μια φορά την εβδομάδα, σε πτερόρροια μέχρι 3. Με δύο πουλάκια μπορείς να δίνεις και αυγό (15 λεπτά βρασμένο) αντί για αυγοτροφή.
 
Καλησπέρα παιδιά ήρθε το κλουβί και μπορώ να πω ότι δεν είναι καθόλου μικρό 😅 είναι γιγάντιο άνετα χωράνε 4 κοκατιλ μέσα.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    130,8 KB · Προβολές: 63
  • 2.webp
    2.webp
    108 KB · Προβολές: 63
  • 3.webp
    3.webp
    146,3 KB · Προβολές: 62
Ωραίο το κλουβί Μαρία,άνετο το καινούργιο σπίτι τους,άντε και καλούς απογόνους. Δύο πράγματα όμως πρέπει να αλλάξεις.1) Να σηκώσεις το κλουβί περίπου στο ύψος των ματιών σου και 2) Να βγάλεις την πλαστική πατηθρα. Καλορίζικο και πάλι.
 
@Vada τις πλαστικές τις έβαλα γιατί δεν είχαν που να πάνε έκτος από τα 3 ξύλα. Κάποια στιγμή θα σηκωθεί εύχομαι κ πιστεύω
[automerge]1614092907[/automerge]
@Φοίβος σιγά σιγά θα έρθουν και τα παιχνίδια για τις πατηθρες έβαλα μερικές πλαστικές από άλλο κλουβί
 
Επισης μια παρατηρηση στη θεση που ειναι οι μικρές αυγοθηκες βαλες τις μεγαλες, δεν εχουν που να πατησουν και οι μεγαλες για κοκατιλ ειναι καλυτερες απο τις μικρες στρογγυλές
 
Back
Top