Αναπαραγωγή Θέλω να ζευγαρωσω καρδερινο με καναρα

Κατάσταση
Κλειστό.

panagiotis2014

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
328
Θέλω να ζευγαρωσω καρδερινο με καναρα. Θαλω να μου απαντησετε σε μερικές ερωτήσεις.
1 Τι προετοιμασία θέλει (διατροφή);
2 Σε τι χώρο πρέπει να μπει το κλουβι;
3 Τι θερμοκρασία πρέπει να έχει;
4 Αν είναι πιασμενη ειπαρχει πρόβλημα;
5 Θα πρέπει να τα έχω μαζί για να συνηθίσουν το ένα το άλλο;
6 Εκεί που θα έχω την φωλιά θα πρέπει να έχω ένα κομάτι χλοοτάπητα ψεύτικη;
7 Εκεί που θα τα έχω λάμπα με φως όλη μέρα;

Αα μια άλλη ερώτηση:
Το θυλικό καρδερινοκάναρο πως μπενει παραμάνα;
 
Μέχρι να σου απαντήσουν οι γνώστες πες μας σε παρακαλω αν η καρδερίνα είναι πιασμένη, ποτέ πιάστηκε, πόσο καιρό είναι στο κλουβί, σε τί κατάσταση υγείας κλπ
 
Ναι, σύμφωνοι, αλλα ας μας πει σχετικά με την καρδερίνα, ώστε να του εξηγήσουμε την πορεία που θα πρέπει να ακολουθήσει. Ειμαι εντελώς βέβαιος οτι ο Παναγιώτης θα καταλάβει πλήρως τι πρέπει να κάνει και θα πράξει ανάλογα.
 
Η καρδερινα ειναι πιασμενη κανα χρονω. εγω την εχω 2 μερες σε κλουβι. Θελω να τα ζευγαρωσω του χρονου των σεπτεμβρη. μετα θα απελευθερωθει. Θα ειθελα να τα ζευγαρωσω σε ζευγαρωστρα
 
Η καρδερινα ειναι πιασμενη κανα χρονω. εγω την εχω 2 μερες σε κλουβι. Θελω να τα ζευγαρωσω του χρονου των σεπτεμβρη. μετα θα απελευθερωθει. Θα ειθελα να τα ζευγαρωσω σε ζευγαρωστρα
Παναγιώτη μου είσαι τόσο καιρό μέλος του φόρουμ. Δεν ξέρεις την άποψη όλων μας για τα πιασμένα; Και ας πούμε δεν την ξέρεις.
Εγώ βλέπω στα θέματά σου, ότι και στην αναπαραγωγή των καναρινιών ακόμα, έχεις πρωτογενείς απορίες.
Πως το σκέφτεσαι και θέλεις να κάνεις ένα τέτοιο τόλμημα με ένα άγριο πουλί, που το πιθανότερο όχι νεοσσούς δεν θα δώσει αλλά δεν θα ζήσει καν στα χέρια σου;
Φυσικά δεν πρόκειται να σε παροτρύνει κανείς να προχωρήσεις αυτήν την αναπαραγωγή και θα σου έλεγα να σκεφτείς σοβαρά, πως για κάθε πουλί η αναπαραγωγή είναι μια πολύ σοβαρή κι επικίνδυνη διαδικασία και πως τα άγρια πουλιά ανήκουν στην φύση κι εκεί να το αφήσεις να ζήσει ελεύθερο.
Τι χαρά θα πάρεις αν πεθάνει; Όταν θέλουμε να πετύχουμε σπουδαία πράγματα μελετάμε και μοχθούμε, δεν κάνουμε πειράματα με ζωντανά πλάσματα.
 
μετα θα απελευθερωθει
Εδώ μπορούμε να σε βοηθήσουμε μόνο σε αυτό. Εάν σε ενδιαφέρει πραγματικά, άνοιξε ένα καινούργιο θέμα για να σου δοθούν οδηγίες. Στο φόρουμ "γενικά για πουλιά" γιατί σε αυτά των ιθαγενών δεν έχεις πλέον πρόσβαση.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top