Φροντίδα Θα καθισει ο Γιουτζι πανω μου; (ringneck)

Οχι! Το ρωταω απλα επειδη ειπε ο Ανεστης αμα ειναι επιθετικος ο παπαγαλος να τον αφηνει στο δωματιο για 3 λεπτα και λεω αν θα ηταν καλο να τον βρεχαμε μηπως και δεν το ξανακανει! Αλλα ενταξει τωρα καταλαβα οτι δεν ισχυει!
 
Το να τον βρεξεις εκεινη τη στιγμη δεν εχει νοημα πιστευω. Ασε που μπορει να το ευχαριστηθει κιολας και να εχεις το αντιθετο αποτελεσμα...

Το λιμαρισμα Ιωαννα γινεται με σκοπο να στρογγυλεψεις τη μυτη του νυχιου ωστε να μην ποναει οταν καθεται επανω σου.

Εαν κρατας μια πατηθρα ανεβαινει επανω της; Εαν ναι τοτε αυτη νομιζω ειναι η καλυτερη λυση για ενα διαστημα τουλαχιστον μεχρι να καταλαβει οτι το ραμφος του ειναι για αλλη δουλεια. :)
 
Αρα λιμαρω μπροστα στρογγυλευοντας τα...
Θα ανεβει σε οτιδηποτε βρει για να ερθει να παρει μια μπουκια απο φαγητο Ανεστη!
Η αληθεια ειναι οτι δεν επιτιθεται, δηλ αν βαλω τα δαχτυλα μου μπροστα του δειχνει οτι δυσανασχετει. Θα μου τα αγγιξει,θα τα βαλει στο στομα του και θα με αφησει. Οταν ερχεται και καθεται διπλα μου και του πηγαινω το χερι μου μπροστα τον αγγιζω στο ραμφος του,του το πιανω ελαφρια και εκεινος παλι δεν θα δαγκωσει, κανει κινηση σαν να με φιλαει αλλα γρηγορα γρηγορα!
 
Back
Top