Ασθένειες Θερμοπληξια σε καναρινι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δινω Μαρια. Δεν εχει σωτηρια. Στο τελευταιο σταδιο τον πετυχα.
 
Αριάδνη μου έχουμε κάποια εξέλιξη; Περιμένουμε όλοι με αγωνία να μας πεις ότι το καναρινάκι σου συνήλθε. Το αξίζει και αυτό και εσύ. Είσαι άρρωστη και είσαι όλη μέρα δίπλα του. Ας ακούσουμε και κάτι ευχάριστο.
 
Ειμαστε στην φαση που ευχομαστε να πεθανει να ηρεμησει. Δεν εχει καμια ελπιδα. Απλα βασανιζεται ☹
 
Κρίμα το μικρούλι ☹
Εύχομαι να γίνει το καλύτερο για αυτό!
 
Ας γίνει το καλύτερο... Τι ηλικία έχει Αριάδνη;
 
Ναι. Ανοιγοκλεινει το στομα του. Κεφαλι κατω. Δαχτυλα γροθιας.
 
Μετά από τόσες ώρες σε δροσερό μέρος θα έπρεπε να είχε δείξει κάποια σημάδια ανάκαμψης. Λυπάμαι πολύ που δεν είμαι σε θέση να σε βοηθήσω. Ψάχνω εδώ και ώρες στο διαδίκτυο ανάλογα περιστατικά και οι οδηγίες που δίνονται είναι αυτές ακριβώς που σου είπαν τα παιδιά παραπάνω. Τα περισσότερα καναρίνια σε διάστημα 1-2 ωρών συνέρχονται. Πέρυσι τέτοια σχεδόν εποχή συζητηθηκε στο φόρουμ ένα ανάλογο περιστατικό
https://community.petbirds.gr/threads/Σημάδια-θερμοπληξίας-σε-καναρίνι.24445/
με άσχημη εξέλιξη. Το καναρινάκι τότε άντεξε μόνο μισή ώρα. Εύχομαι το δικό σου Αριάδνη μου να συνέλθει.
 
Οσες φορες μου ετυχε τα ειχα βρει σε καλυτερη κατασταση.. Μιση ωρα και ηταν μια χαρα. Αυτο φαινεται πως ηταν σε προχωρημενη κατασταση. Δυστυχως βασανιζεται.
 
Είναι και μικρό, από την μια πιο ευαίσθητο και από την άλλη πιο ανθεκτικό και βασανίζεται ☹
 
Αχ βρε Αριάδνη μου πολύ λυπάμαι.. Ζει ακόμα η ψυχούλα; ☹
 
Ειναι στα τελευταια του. Δοκιμασα χθες και σημερα να το ταισω αλλα δεν τα περνει κατω.
 
Ειναι στα τελευταια του. Δοκιμασα χθες και σημερα να το ταισω αλλα δεν τα περνει κατω.
Λυπάμαι πολύ... Πολλές μέρες έχει αντέξει.. Ας ελπίσουμε να τα καταφέρει τι να πω..
 
Απο χθες. Μια μερα. Θα προτιμουσα να πεθαινε επι τοπου παρα να βασανιζεται μεχρι να πεθανει.
 
Θα προτιμουσα να πεθαινε επι τοπου παρα να βασανιζεται μεχρι να πεθανει.
Ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να γίνει! Να είσαι αισιόδοξη και να είσαι εκεί! Μπορεί τελευταία στιγμή να δεις κάποια βελτίωση!
 
Back
Top