Αναπαραγωγή Θηλυκια γενναει αυγα μεσα στην αυγοτροφη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γλυκια μου το πλαστικο ταψακι βγαινει. Τα καγκελα δε βγαινουν για να βαλω τη φωλια απο τον πατο που ειπε η Μαρια. @maria p το εχω κοιταξει ειναι κολλημενο
 
Θα προσπαθησω να βρω κλουβι το απογευμα αν και δε νομιζω οτι θα κανω κατι... αλλιως αυριο το πρωι... Ουτως ή αλλος δε βλεπω να προχωραω σε αυτη γεννα... Πρεπει να αλλαξω κλουβι να φτιαξει φωλια να ριξω τα αυγα μεσα και σιγα μετα που θα κατσει... και να σκεφτεις οτι 2 μερες μετα που βγηκε ο μικρος απο τη φωλια την εβγαλα για να μην εψω κανα τετοιο...
 
@George Kouth σε λιγο θα παω μαθημα το γιο μου και θα παω μηπως βρω κανα μαγαζι ανοικτο... @maria p οταν λες να το βαλω μεσα στους σπορους;
Παίρνεις το αυγό το βάζεις στο ταπερακι με τους σπόρους και όταν κάνει και το τελευταίο τα επιστρέφεις στην φωλιά.
Βέβαια κανονικά πρέπει να έχεις πλαστικά να τα αντικαθιστάς.
 
Εχω πλαστικα πηρα χθες. Να βαλω λιγους σπορους σε ενα ταπερακι και να βαλω το αυγο και να το παρω μεσα στο σπιτι που εχει πιο ζεστη; Και θα βαλω στην αυγοτροφη πλαστικο;
 
Εχω πλαστικα πηρα χθες. Να βαλω λιγους σπορους σε ενα ταπερακι και να βαλω το αυγο και να το παρω μεσα στο σπιτι που εχει πιο ζεστη; Και θα βαλω στην αυγοτροφη πλαστικο;
Στους σπόρους.
Διάβασε αυτό
https://community.petbirds.gr/threads/Που-να-φυλάξω-το-κανονικό-αυγό-μετά-την-αντικατάσταση.11731/
 
Back
Top