Αναπαραγωγή Θηλυκια γενναει αυγα μεσα στην αυγοτροφη

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Vasia24
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ίσως και να προσπαθεί να την αποδεχθεί. Αν αύριο δεν εχει μπει ή δεν έχει γεννήσει εκεί, βάλε νήμα στο κλουβί για να στρώσει και μετακίνησε λίγο νήμα απο τη φωλιά (ανακάτεψέ την λιγάκι, τράβα 2-3 νήματα χωρίς όμως να τα αφαιρέσεις, αλλά να εξέχουν οι άκρες τους), μήπως και μπει να την σουλουπωσει μόνη της
 
Οποτε τι λες να κάνω;
Αυτό που είπες.
Θα Αφαιρέσεις το αυγό, θα στρώσεις λίγο την φωλιά, θα της αφήσεις υλικό μήπως θέλει να την φτιάξει καλύτερα και τίποτα άλλο.
 
Καλα ο πανικος σε ολο του το μεγαλειο... Πηγα να σκεπασω το κλουβι βλεπω τη δευτερη φωλια πεσμενη λεω κατσε να τη βγαλω... Τρομαζει ο αρσενικος αρχισε να πεταει δε προλαβαινω να κλεισω αυτη τη βλακεια πορτα που εχει μου φευγει και αντε να το πιασεις... Τελικα τα καταφερα μετα απο μιση ωρα και με την αποχη απο το ενυδρειο... Δεκα εγκεφαλικα επαθα... ελπιζω μονο να μην επαθε τιποτα ο Κικης. Γιατι 2-3 κοπανιες την εφαγε...
 
Την επόμενη φορά Βάσια μου, (ελπίζω να μην υπάρξει), σταμπάρεις που έκατςε, κλείνεις πατζούρια, πλήρη συσκότιση, και τσαπ! τον έπιασες! Πάντως δες και το θετικό: Ο Κίκης ξεμούδιασε λιγουλάκι👍!
 
Νικο μου εξω τα εχω... με κηπο.. και πολλα δεντρα... Οτι ξεμουδιασε ξεμουδιασε... απο τη καρυδια στη βερυκοκια και τουμπαλιν... Τελικα το επιασα κατω απο το παγκακι με την αποχη...
 
Οππππππ! Νόμιζα μέσα τα είχες καλέ! Ω ρε πίκρα! Ευτυχώς τον ζαμάκωσες! Πάντως καταλαβαίνω πως ένιωσες, και μένα η θηλυκιά από μ... Ια μου μου έφυγε στο μπαλκόνι, ευτυχώς που είχα τα πλαστικά κατεβασμένα, αλλά μέχρι να την πιάσω, κόπηκαν τα πόδια μου!
 
Back
Top