Φροντίδα Ιδεες για τιμωρια παπαγαλων

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theo40gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Aπόλαυση, λαλίστατος, χαριτωμένος, αξιαγάπητος ο Πιπίκος! Λέει ολόκληρες προτάσεις, το σ'αγαπώ με πάθος, στέλνει φιλιά! Εκπληκτική παρέα!
 
δεν συμφωνώ και εγώ με τη τιμωρία γιατί δεν ξέρεις κατά πόσο θα αντιληφθούν αυτή τη κατάσταση.
πάντως με κάποιο τρόπο θα πρέπει να υπάρχει μια μέθοδος που να τους δείχνει οτι αυτό που κάνουν είναι "κακό".
ο δικός μας ζακό, ο ζιζού, δεν υπάρχει περίπτωση να κάθεσαι κοντά του και να τρώς, χωρίς να δώσεις κάτι και σε αυτόν, (γυρίζει το κλούβί του ανάποδα και τσιρίζει ) όταν το είπα στον κύριο του petshop μου είπε οτι όταν κάνει κάποια σκανδαλιά να τον κοιτάμε έντονα και να του λέμε δυνατά "μη".
 
εμενα παιδια πιστευω πως εχει απολυτη επιγνωση της ενοιας κακο..
αν τον πειραξεις πριν σου χωσει τη δαγκα φωναζει κακο
αν κανει κατι που ξερει πως θα θυμωσεις ξαναφωναζει κακοο
αν καμια φορα παει να πειραξει κατι που δεν πρεπει και του φωναξω κακο..σταματα και με κοιταει..συνηθως ρωταει κακοο;αλλα τις περισοτερες φορες τελικα κανει την αταξια του
 
ναι, ναι!
οι ζακό ξέρουν τι είναι καλό ή κακό...😛
είναι πανέξυπνοι! Εμείς όταν του λέμε <μη> σταματάει, μας κοιτάζει και αρχίζει πάλι μέχρι να του δώσουμε αυτό που μας ζητάει...
τι να τον κάνεις όμως...όταν γυρίζει το κεφαλάκι και σε κοιτάζει τόσο αθώα και χωρίς κανένα ίχνος πονηριάς...<;>:D
 
THEO απεχτος φιλε απεχτος! Συνχαριτηρια! Παντα τετοια!
 
Σιγουρα ξερουν το καλο απο το κακο και απαντουν καταλληλα. Την Σεβαχ οταν την μαλωνεις με την φωνη, σου φωναζει " Σκασε" η "Καλα εισαι μα-ακας;". Παντως χωρις αστεια δεν πρεπει να τα αφηνουμε εξω απο το κλουβι τους χωρις επιβλεψη.
 
Φοβερός ο Πιπίκος Θόδωρε! Ιδίως όταν λέει το κακός... 😀
Μ'άρέσει πολύ το δέσιμο που έχετε.
 
ευχαριστω παιδια.. Αν και με φτυνει οταν ειναι οι γιοι μου στο σπιτι.. Οταν ειαστε μονοι καλα περναμε
 
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο Σ! Νομίζω αυτό τα λέει όλα! 🙂 Χαλάλι του το 50ρικο Θόδωρε, αρκεί να μην επαναληφθεί!:D Και θα συμφωνήσω μαζί σου, καταλαβαίνουν πολλά περισσότερα απ' ότι πιστεύουμε...
 
Αντη να τημορισουμε το πουλι, για να μπορεση να μαθη, δεν ειναι Καλυτερα να Μαθουμε των Τροπο και το πως πρεπει να του δοσουμε να καταλαβη αυτο που θελουμε να κανη; Απλη ερωτιση κανω..σαν απαντιση στο ερωτημα σας!:Ναστε παντα καλα! ΚΓ.:)
 
Βασικα δεν αντεχω αλλο και θα το πω...
Πλακα εκανε απο την αρχη ο Θοδωρης! Δεν εχει σκοπο να τιμωρησει τον Πιπικο...
Δεν το λεω για καποιον συγκεκριμενα το λεω σε οποιον/α δεν το καταλαβε!
 
Ηλικρινα σας μηλαω! Το μονο που δεν εχω ακουση ποτεμου απο ανθρωπο η να εχω διαβαση σε καποιο αρθρο και ουτε ξερω αν γινετε, ειναι αυτο το Πραμα...Βεβαια μηλαμε για ανθρωπινη συμπεριφορα... Που ολα απαγορευονται, αλλα ολα επιτρεπονται.. Καποιη μπορη να τοχουν κανη.. Δεν θα μου φανη περιεργο.. Ναστε καλα! ΚΓ.
 
Α τον πιπικο... Το ερηξε στο εγκλημα... Τιμωρια: 10 χρωνια φυλακη... Καλα πλακα κανω, ενταξει θημησου κατι... Αγαπα το πουλι σου με τα ελατωματα του...
 
Back
Top