Φροντίδα Καινουργιος χωρος για τα πουλια μου

Κάτω κάτω δεν χρειάζεται να βάλεις, μπορείς να βάλεις μία μεγάλη νοητή λωρίδα από το γόνατο μέχρι πάνω από το ανθρώπινο κεφάλι.
 
Κάτω κάτω δεν χρειάζεται να βάλεις, μπορείς να βάλεις μία μεγάλη νοητή λωρίδα από το γόνατο μέχρι πάνω από το ανθρώπινο κεφάλι.
Ορίστε, άψογες γυναικείες λύσεις...
 
Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα και ενδιαμέσως και με το πέρας των εργασιών !
 
Ότι άλλο δημιουργικό χρειαστείς εδώ είμαστε. Από πατέντες έχουμε. Πολλές.
 
Μάλλον σου βγήκαν ακριβά τα σχέδια για τα τζάμια.. Θα είναι άσχημο και θα χαλάσει γρήγορα. Υπάρχει φτηνή λύση με μια ειδική για τα τζάμια λευκή μπογιά.
 
Για την κάλυψη στα τζάμια με μεμβράνη βγαίνει 100 ευρώ που ρώτησα κάπου...
Από την αρχή σου το λέω... με 8-10 ευρώ θα κάνεις τη δουλειά σου. Χαρτοταινία για να βγει ίσια η βαφή και βάψιμο. Μια πάνω και μια κάτω χαμηλά. Στην ουσία θα βάψεις μια λουρίδα (όπως πρότεινε η @maria p) περίπου ένα μέτρο, για να μην βλέπουν απ' έξω. Μπορείς αν θες να γράψεις με τον ίδιο τρόπο και γράμματα απλά θα πρέπει να τα ετοιμάσεις... ανάποδα..
 
Αποκλείεται τόσο πολύ, ψάξουμε καλύτερα αν πηγές σε καμία επώνυμη λογικό, είναι πολλά τα χρήματα που λες.
 
Δεν είναι πρώτης προτεραιότητας το θέμα αυτό. Κάλυψε την τζαμαρία με χαρτί όπως κάνουμε στην προετοιμασία καταστημάτων και με την ησυχία σου θα βρεις την φθηνότερη και καλύτερα λειτουργική λύση. Μην σε αγχώνει αυτό. Μπορείς να περάσεις αρκετό διάστημα με το προσωρινό αυτό μέτρο.
 
Τα τσάμια μπορείς επίσης να τα βάψεις από την μέσα μεριά με αραιωμένο λευκό πλαστικό χρώμα (με την βοήθεια χαρτοταινιών για ίσιες γραμμές). Αργότερα θα μπορείς εύκολα να το αφαιρέσεις.
Στον τοίχο μην βάλεις ασβέστη αν δεν έχει ήδη γιατί θα τον καταστρέψεις και θα έχεις πρόβλημα με τον ιδιοκτήτη!
Πλαστικό χρώμα μια χαρά δουλειά θα κάνει και καθαρίζεται εύκολα. Αν αφήσεις και ένα κενό με τα κλουβιά ακόμα καλύτερα.


Δες και την λύση με ριζόχαρτο

Schoeller Ρολό Ριζόχαρτο 0,50X20m, 42gr - Χαρτιά σχεδίασης
 
Βρήκα με 24 € το τετραγωνικό μετρό, αλλά πόσο ειναι το τετραγωνικό μέτρα σε διαστάσεις;
 
Καλησπέρα παιδιά... Τελικά βρήκα ένα υλικό για το τζαμί... Το πείρα απο το praktiker και όλοι η δουλειά μου βγήκε 15 ευρώ... Ειναι αμοβολη και μου είπαν ότι μπαίνει το φως κανονικά...
 
Καλησπέρα παιδιά... Τελικά βρήκα ένα υλικό για το τζαμί... Το πείρα απο το praktiker και όλοι η δουλειά μου βγήκε 15 ευρώ... Ειναι αμοβολη και μου είπαν ότι μπαίνει το φως κανονικά...
Θα ήθελα να δω κάποιες φωτογραφίες όταν το περάσεις, καθώς και τη συσκευασία του υλικού για να το ξέρουμε.
 
Λογικά αύριο θα το περάσω ναι θα βάλω βήμα βήμα τι θα γίνει μέσα στο χώρο, σήμερα άρχισαν η κατασκευή των κλουβίον... Περιμένω μέσα στην βδομάδα της προσόψεις και ξεκινάμε...
 
Back
Top