Φροντίδα Καινουργιος χωρος για τα πουλια μου

Λογικά αύριο θα το περάσω ναι θα βάλω βήμα βήμα τι θα γίνει μέσα στο χώρο, σήμερα άρχισαν η κατασκευή των κλουβίον... Περιμένω μέσα στην βδομάδα της προσόψεις και ξεκινάμε...

Κώστα δώσε μας να καταλάβουμε τι έχεις ακριβώς στο μυαλό σου και πως το σκέφτεσαι μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε έστω και διαδικτυακά... Πριν το τελειώσεις και είναι αργά.
Σίγουρα θα πάρεις ιδέες. Για λιγότερα λάθη.
 
Λοιπόν ετοιμάζονται τώρα 4 κλουβες του μέτρου και 2 έχω... Θα μπουν στον τοίχο 2 δίπλα και 2 απο κάτω και 2 πάλη ποιο κάτω... Θα μπει στο χώρο λάμπα Arcadia αμα χρειαστεί φωτισμός extra ...
 
Να ξεκινήσουμε από την αρχή δινοντας τις διαστάσεις του χώρου;

Τελικά θα τα βάλεις στο ισόγειο αν θυμάμαι καλά;

Γιάννηηη (misalouris)... Το νου σου.
 
Δύση ειναι η προσόψεις του μαγαζιού... Και τα κλουβιά δυτικά θα κοιτάνε...

Να πω πως θα μπουν μόνο ζευγάρια Καρδερινες...
 
Πρέπει πρώτα να βαφτούν οι τοίχοι ώστε σιγά σιγά να ξεμυρίσουν.
Κώστα δώσε μας να καταλάβουμε τι έχεις ακριβώς στο μυαλό σου και πως το σκέφτεσαι μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε έστω και διαδικτυακά... Πριν το τελειώσεις και είναι αργά.
Σίγουρα θα πάρεις ιδέες. Για λιγότερα λάθη.
Από τα λάθη θα μάθει και μπορεί να του μείνουν γιατί θα τα έχει πληρώσει.
 
βαζω την πρόσοψη του μαγαζιου και την μεμβρανη που θα μπει στην τζαμαρια..
41039A8A-60C7-4B9A-AE69-6413654C9471.jpg

73EF8A95-C870-4001-9427-61022F0AA61E.jpg

E9E103EE-5B9F-4174-9FBF-9B5BD1A4ED86.jpg
 
Στον ιδιοκτήτη του ακινήτου έχεις αναφέρει πως θα βάλεις πουλιά μέσα;

Το καταστατικό της πολυκατοικίας το είδες αν αναφέρει κάτι απαγορευτικό;

Πολύ σημαντικά αυτά που σου αναφέρω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: M.G
οχι απλως ηταν μεσα...

εχω πει των ιδιοκτητη οτι θα βαλω μεσα πουλια και μου λεει δεν υπαρχει κανενα προβλημα κανε οτι θες δικο σου ειναι...
δεν θα εχεις προβλημα για την οικοδομη μου ειπε.
 
κωστα τον νου σου γιατι αν τα βαλεις στο ισογειο και φαινονται βλεπω να πας κανα πρωι και να σου εχου κλεψει και τα πουλια και τα ρολλα! Αν σου πω απο που τα εχουν κλεψει σε φιλους!
 
Λογικά προηγείται η βαφή του χώρου, ακολουθεί η πρώτη καλή καθαριότητα, μικρο-διορθώσεις και μετά εξοπλισμός... ή ξεχνάω κάτι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: M.G
Δευτέρα βάψιμο... Θα ανοιχτουν η τρύπες στον τοίχο για της κλουβες... Θα καθαρή στη και θα γίνει απολύμανση του χώρου... Θα κολλήσουν η μεμβράνες στης τζαμαρία... Και μετά θα γίνει η εγκατάσταση των κλουβίον... Και ο θεός βοηθός... Θα μπει ράδιο να παίζει...
 
παντως να προσεχεις που θα μπαινοβγαινεις γιατι ο κοσμος ειναι περιεργος! Και πολυ το φοβαμαι οτι αργα η γρηγορα θα σε παρουν χαμπαρι! Ευχομαι να πεσω εξωκαι πιστευω οτι θα γινει πολυ ωραιος χωρος για τα πουλακια σου
 
Σκέφτομαι εκτός απο την camera που θα βάλω στα πουλιά να βάλω και στον χώρο μέσα με έγγραφη κίνησης και αποστολή στο κινητό.. Αλλά δεν ειμαι ακόμα σίγουρος...
 
Back
Top