Ασθένειες Κανάρα με πιθανό εγκεφαλικό

Όσο το πουλί ήταν ζωντανό, με μαλάξεις ανά 5 λεπτά όπως στην περίπτωση της φραγής αγωγού αυγών. Δεν ξέρω αν ακούγεται σε κάποιους μακάβριο ή σιχαμερό, αλλά έχοντας διαπιστώσει ότι υπήρχε κάποιος όγκος συμπυκνωμένος, ο οποίος είχε ήδη αργά αλλα σταθερά μετακινηθεί, όταν το πουλί 'έφυγε' και όσο ήταν ζεστό είχα την περιέργεια να δώ τι ήταν αυτό που υπήρχε στο εσωτερικό του και μετακινούνταν και αν ήταν αυτό που είχα διαβάσει στο site. Ήταν συμπυκνωμένα περιττώματα, στο μέγεθος της άκρης του μικρού δακτύλου του χεριού, όχι όμως στεγνά. Δεν ξέρω αν αυτή είναι η αιτία -όπως είδες εν γνώσει μου έδωσα μια αυθαίρετη ονομασία, δεν έχω καμμιά βεβαιότητα αν είναι αυτό, απλά ανέφερα το γεγονός με αφορμή τα συμπτώματα που ήταν κοινά με αυτά που έβλεπα στη δικιά μου
 
οκ σ ευχαριστω.:)
δεν εχω καμια εμπειρια με κατι παρομοιο, αλλα θα φοβομουν πολυ να κανω οποιαδηποτε παρομοια κινηση πανω σε πουλακι.
ειναι τοσο μικρα κ ευαισθητα😕.
θα ναι πολυ δυσκολο πιστευω να πετυχει κατι τετοιο 😎
απ την αλλη... κ να μην κανεις μια προσπαθεια,... Ειναι κ αυτο δυσκολο...🙄
 
Πάντα, εμπιστεύομαι για μένα και τα ζώα μου τους γιατρούς. Το forum, εδώ, με βοήθησε να βρω εξειδικευμένους που δεν ήξερα. Με ένα εγχειρίδιο ή ένα site οδηγό και με λίγη τόλμη, όταν οι γιατροί σήκωσαν τα χέρια ψηλά, δοκίμασα γιατί έβλεπα το ζώο μου να χάνεται. Την μικρή δεν την έσωσα, σε άλλες περιπτώσεις, παλιότερα, έφερα αυγό πλαγιασμένο στη ευθεία και πήρα και πουλάκια από αυτές τις γέννες και σε κάποια άλλα περιστατικά επίσης επιχείρησα με καλό αποτέλεσμα. Έχασα μια πολύ καλή Rosela γιατί κανείς δεν μπορούσε να μου πει τι συνέβαινε, 'έραψα' μόνος τον σκύλο μου όταν αιμοραγούσε και τον μετέφερα ζωντανό στην κοντινότερη πόλη, γιατί συνέβη στην άκρη του κόσμου. Δεν νοιώθω γιατρός, ούτε επιχειρω να υποκαταστήσω επιστήμονες και ειδικούς, αλλά όπως και με τους ανθρώπους κάποιες φορές, όταν δεν έχεις επιλογή ρισκάρεις
 
, αλλά όπως και με τους ανθρώπους κάποιες φορές, όταν δεν έχεις επιλογή ρισκάρεις
ετσι ειναι.:)
, αλλα πρεπει να χεις κ καλη τυχη κ καποιες γνωσεις κ προπαντος το...touch.
κ ακομα πιο βασικο να λειτουργεις με κινητρο την αγαπη κ την προσπαθεια να σωσεις καποιο πλασμα

κ κυριως οταν δεν μπορεις βρεις καταλληλο γιατρο κ .. Μονο!


αυτο το γραφω πιο πολυ, ετσι σαν αποπειρα... αποθαρρυνσης😎,
για καποιες περιπτωσεις ατομων που υπαρχουν κ εννοουν να κανουν μονοι τους τον γιατρο κ να χρησιμοποιουν ασκοπα φαρμακα
κ τα ζωακια τους για... Πειραματοζωα.
 
Back
Top