Ασθένειες Καναρίνι με ροζ-μωβ χρώμα κουτσουλιές

Αγγελικη Σ.

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιουν 2019
Μηνύματα
16
Καλησπέρα και καλό μήνα. Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με τον μικρό τραγουδιστή μου. Παρατήρησα προ 5-6 ημερων στις κουτσουλιές του μικρούλη ροζ-μωβ χρώμα κ ο πτηνιατρος το Σάββατο το μεσημέρι μου είπε να του κόψω την αυγοτροφη. Το Σάββατο το βράδυ, το πρωί της Κυριακής το είδα είχε πάλι τις ίδιες κυλιδες σε περισσότερες κουτσουλιές απότι μέχρι το Σάββατο τοαπογευμα. Εχτές κ σήμερα, έχει βγάλει πάλι σε 2-3 σημεία πολύ αχνό ροζ χρώμα σε κάποιες κουτσουλιές. Μίλησα εχτές με τον πτηνιατρος πάλι κ μου είπε ότι χρειάζονται τουλάχιστον 3 μέρες να καθαρίσει από την αυγοτροφη. Σήμερα κλείνει 3 μέρες. Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; Να σας στείλω φώτο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Καλησπέρα κ σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Ο μικρός τραγουδιστής μου συνήλθε με το κόψιμο της αυγοτροφης όσον αφορά το ροζ-μωβ χρώμα στις κουτσουλιές του. Την Τετάρτη είδα για τελευταία φορά πολύ αχνό ροζ σε 2 σημεία κ επανέρχονται στην "φυσιολογική" τους μορφή. Χρησιμοποιώ τροφή κ αυγοτροφη της ίδιας εταιρείας, κ του δίνω μόνο μήλο (που δεν έχω δώσει 3 βδομάδες) κ μαρούλι που τελευταία φορά είχαν περάσει ήδη 5 μέρες κ μετά είδα για πρώτη φορά χρώμα τέτοιο στις κουτσουλιές του. Θα σας στείλω κ φώτο κ ελπίζω πως ήταν μόνο η αυγοτροφη.
[automerge]1575635780[/automerge]
Επίσης κ οι σταγόνες που του βάζω στο νερό είναι της ίδιας εταιρείας κ του δίνω κ σπόρους υγείας.
 

Συνημμένα

  • 01-37005.webp
    01-37005.webp
    44,1 KB · Προβολές: 3
  • 02-37005.webp
    02-37005.webp
    52,4 KB · Προβολές: 3
  • 03-37005.webp
    03-37005.webp
    17,6 KB · Προβολές: 3
  • 04-37005.webp
    04-37005.webp
    41,7 KB · Προβολές: 3
Τελευταία επεξεργασία:
Η συγκεκριμρνη τροφη περιεχει φρουτα, αναμεσα τους καρπους αγριοτριανταφυλλιας.
Απο εκει προερχεται ο χρωματισμος της κουτσουλιας.

Δωσε μας ονομασια απο τις σταγονες του ωερου και τους σπορους "υγειας".
 
Back
Top