Ασθένειες Φουσκωμένο καναρίνι με αίμα στις κουτσουλιές

Καλησπέρα σας! Τελείωσε το πρωτο σκευασμα με την αντιβιωση. Διαβαζα στις οδηγιες οτι δεν ειναι για πολλες μερες οσες δηλαδη το δινω,19 σημερα! Τι γνωμη εχετε;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εσύ μάλλον πρέπει να μας πεις τι εντύπωση έχεις από τη διαδικασία της θεραπείας του πουλιού... Είναι καλά ή είναι καλύτερα;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πριν έδινα προβιοτικα της
Chevita.
Πλέον δίνω ultra levure ενα χαπι διαλυμένο σε ένα λιτρο νερό μετά τις συμβουλές κάποιων παλαιότερων.
received_10216171942520635.webp1.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το θέμα με αυτά τα προβιοτικά είναι αν και πόσο αντέχουν να "ζουν" σε θερμοκρασίες πτηνών...
Η εσωτερική τους θερμοκρασία δλδ στο έντερο, είναι μεγαλύτερη από αυτήν του ανθρώπου;
 
Η εσωτερική τους θερμοκρασία δλδ στο έντερο, είναι μεγαλύτερη από αυτήν του ανθρώπου;
Του ανθρώπου 36 των πουλιών αν δεν κάνω λάθος είναι 41
 
Το θέμα με αυτά τα προβιοτικά είναι αν και πόσο αντέχουν να "ζουν" σε θερμοκρασίες πτηνών...

Δεν το γνωρίζω ακομη κ. Γιαννη προς το παρόν έχω εμπιστοσύνη σε κάποιους παλιούς τιμπραντιστες..
 
Σε ενα λιτρο νερο μια καψουλα... Ανοιγεις την καψουλα και θα βάζεις μονο τη σκονη μεσα στο νερο...
Καθε πρωι αλλαγη...
ΥΓ:μεσα εχει δεκα χαπια... Εφοσον ηπιε πολλες μερες αντιβιωση... Δωσε και τα δεκα...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Και σε εμένα παλιά ο πτηνιατρος είχε δώσει ultra levur. Μου είχε πει επίσης ότι είναι πολύ σημαντικό η διαδικασία να γίνει σε γυάλινο μπουκάλι. Δεν θυμάμαι τον λόγο αλλά επέμενε.
 
Σε ενα λιτρο νερο μια καψουλα... Ανοιγεις την καψουλα και θα βάζεις μονο τη σκονη μεσα στο νερο...
Καθε πρωι αλλαγη...
ΥΓ:μεσα εχει δεκα χαπια... Εφοσον ηπιε πολλες μερες αντιβιωση... Δωσε και τα δεκα...
για τα viogenesis λεμε τωρα ετσι; Καθε νεα μερα δηλαδη ενα λιτρο νερο και μια καψουλα και προσπαθω να το αλλαξω πολλεσ φορεσ μεσα στην μερα το νερο για να χρησιμοποιηθει το περισσοτερο σωστα;
 
για τα viogenesis λεμε τωρα ετσι; Καθε νεα μερα δηλαδη ενα λιτρο νερο και μια καψουλα και προσπαθω να το αλλαξω πολλεσ φορεσ μεσα στην μερα το νερο για να χρησιμοποιηθει το περισσοτερο σωστα;
Οποιο προβιοτικο και να δωσεις ετσι θα το κανεις...
Εγω Προσωπικά το υπολοιπο το πεταω κατευθείαν και την επομενη μερα φτιαχνω καινούργιο
 
Σημερα πηγα και για το τελευταιο ραντεβου μας! Μου ειπε πως το βλεπει καλυτερα και απλα να συνεχισω αλλη μια βδομαδα την αντιβιωση. Τιποτα αλλο!
 
Back
Top