Ασθένειες Καναρίνι πιθανόν άρρωστο

Καλημέρα! @ianos Σε ευχαριστώ πολύ! Τα σημείωσα όλα. Τρώει πράγματι, τα ανοίγει τα σπόρια βρισκω τα φλουδια μέσα στις ταΐστρεσ στρώμα ή εξω από κάτω. Το κλουβί το έχω λιτό χωρίς διαφορα αξεσουάρ για να είναι άνετος
 

Συνημμένα

  • F1043BE6-01BE-4B50-9C24-B5A511C933FE.webp
    F1043BE6-01BE-4B50-9C24-B5A511C933FE.webp
    105,8 KB · Προβολές: 37
Δεν έχει σχάρα το κλουβι του για να μπει το χαρτί από κάτω;
 
Ναι εχει σχάρα, έχει κόλλα χαρτιού μέσα και το κόκκινο καπάκι/πάτος βγαίνει
 
@MARIETTA23 , βασικά ήθελα να δω τι σημαίνει (και αν σημαίνει κάτι) το κάθεται συνήθως στην ποτίστρα. Δεν κοιμάται δλδ στην πιο ψηλή πατήθρα, το οποίο ναι μεν δεν μου φαίνεται σύνηθες, αλλά δεν μπορώ και από την άλλη πλευρά να ισχυριστώ ότι είναι κάποια ισχυρή ένδειξη για ασθένεια.
 
@ianos σπάνια στη χαμηλή θα κοιμηθεί, η αγαπημένη του είναι η ψηλότερη, το περισσότερο καιρό κοιμάται σε αυτή που είναι χωρίς το νερό
 
@MARIETTA23 καλημέρα πως πάει το καναρινακι;
Στη συγκεκριμένη φωτο παρατήρησα πως το κλουβάκι βρίσκεται πάνω από σώμα καλοριφέρ ίσως η υψηλη θερμοκρασία επηρεάζει το πτέρωμα του.
 
@kom καλημέρα! Δείχνει καλα, σταθερή η εικόνα του ως ανωτέρω. Το Σάββατο θα πάμε γιατρό να τον ξαναδεί. Τα σώματα καλοριφέρ δεν λειτουργούν ποτέ. Χρησιμοποιώ αιρ-κοντίσιον και αυτό δεν τον χτυπάει ούτε τον αφήνω σε ρεύματα αερα. Παρεπιπτόντως ποια είναι μια σωστή θερμοκρασία χώρου για ένα καναρίνι γνωρίζετε; Επισης Μένω παραθαλάσσια , έχω υγρασία συνεπώς, αλλά με τον αφυγραντηρα συντηρώ το σπίτι στα φυσιολογικά για τον άνθρωπο 45-50% . Για το πουλάκι είναι Καλο; Ξέρετε κάτι;
 
Back
Top