Ασθένειες Καναρίνι 7 ετών ξαφνική κατάπτωση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης FIRFIR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σε ευχαριστώ Μαρία, θα δω τι θα κάνω, μπανάκι έβαζα αυτόν τον καιρό δύο φορές την εβδομάδα, αλλά όχι την ημέρα της εφαρμογής. Χθες δεν μπήκε καν μέσα στην μπανιέρα, δεν ξέρω αν είχε σχέση με την κύστη. Θα ενημερώσω πάλι...
 
@FIRFIR Δεν έπρεπε καθόλου μπάνιο ούτε τις άλλες μέρες. Αν βρεις χρόνο διάβασε λίγο προσεκτικά το θέμα μου γιατί μου απαντάνε και αλλά μέλη στις ίδιες απορίες που είχες και εσύ! Πιστεύω πως ή δεν γίνεται σωστά η εφαρμογή ή η κύστη είναι πολύ παλιά και μεγάλη και χρειάζεται περισσότερες εφαρμογες. Αλλά φοβάμαι πως σε τετοιες περιπτώσεις δεν γλυτωνεις την επέμβαση από πτηνίατρο. Χωρίς παρεξήγηση. Αν εβγαζες μια καλή φωτογραφία αμέσως μετά την εφαρμογή και έβλεπαν ολόκληρη την κύστη τα πιο έμπειρα μέλη θα είχες γλυτώσει και χρόνο και κόπο.
 
Καλησπέρα λίγο καλύτερα τον βλέπω, σαν να έφυγε το προβληματικό φτερό και να αποκαλύφθηκε η κύστη, θα προσπαθήσω να βγάλω φωτογραφία αύριο να στείλω, είναι λίγο δύσκολο δεν έχω ευχέρεια με αυτά...
 
Δεν το καταλαβαίνω. Έφυγε το φτερο και όχι η κύστη; Στο δικό μου εφυγε η κύστη και είχε φτερό από κάτω. Αν δεν μπορείς να το κρατάς και να βγάλεις και φωτογραφία, βαλτον στο κλουβί και βγάλε από το κλουβί. Πάλι θα φαίνεται. Πάντως κάτι γίνεται. Πρέπει όμως να σταματήσεις για λίγο το φάρμακο. Και μετά από μια εβδομάδα ξανά βάζεις. Μακάρι να πάνε όλα καλά!🙂
 

Σχετικά θέματα

Back
Top