Γενικά Καναρινια και κλιματιστικο

valantis1

PB Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
647
Πόλη
Λάρισα
Εχω τα καναρινια εξω στη βεραντα κατω απο την εξωτερικη μοναδα του κλιματιστικου και προς το παρων δεν εχουν καποιο προβλημα.

Αργοτερα που θα ανοιγουμε το κλιματιστικο θα υπαρξει προβλημα απο την μοναδα γιατι ως γνωστων η εξωτερικη μοναδα εκπεμπει ζεστο αερα.

Τι να κάνω;
 
δεν εχεις καποιο αλλο χωρο να τα βαλεις ποιο μακρια απο το κλιματιστικο
 
Μεσα εχω αλλα κλουβια με καναρινια.

Το θεμα ειναι αν θα εχω προβλημα να τα εχω εκει και το καλοκαιρι.
Αν θα εχω προβλημα με το κλιματιστικο.
 
εγω πιστευω παω ναι με την ζεστη που θα εχει και τον ζεστο αερα που βγαζει το κλιματιστικο και αυτο ο αερας οζεστο δεν θα ειναι και ο ποιο καλος καθαρος
 
Δεν ειναι καλη η θεση αυτη πιστευω κι εγω... εμας καθε χρονο το κλιματιστικο μας ξεραινει τα φυτα, και να φανταστεις ειναι και μεγαλο σχετικα το μπαλκονι... Καλυτερα μεσα και πιο στριμωχτα διοτι εκει νομιζω πως θα υποφερουνε τα πουλια...
 
Αν βαλω αναμεσα στα καναρινια και το κλιματιστικο καποιο χαρτονι δεν θα τα προφυλαξω;
 
Η ζέστη απο το κλιματιστικό η ζέστη απο τον ήλιο 100% θα τα ψοφήσεις τα πουλακια. Δεν υπάρχει καθόλου χωρος μεσα στο σπίτι για το διάστημα του καλοκαιριού;
 
Εγώ που τα έχω σε απόσταση5 μέτρων από το κλιματιστικό λέτε να υπάρξει πρόβλημα κατά την διάρκεια του καλοκαιριού;
 
κωστα 5 μετρα εινα ιαρκετα πιστευω αλλα εξαρταται και τι καιρο θα κανει δηλαδη ποση ζεστη θα εχει το μπαλκονι, τι να πω δεν το εχω κανει ποτε αλλα ξερω εινα ικακο
 
εγω΄θα ελεγα οτι το προβλημα ειναι αν το σημειο που θες να εχεις τα κλουβια, το χτυπαεει ο αερας που βγαινει απο την εξωτερική μοναδα.
εκει που ειναι ο ανεμιστηρας απο εκει βγαζει το ζεστό αερα αρα αμα ειναι απο κατω η απο πανω η πλάγια τα κλουβια τοτε δε θα τα χτυπαει ο ζεστος αερας του κλιματιστικού!
 
Kαλυτερα να μην περνουν κ τη ζεστη απο το κλιματιστικο.
Και μια που το εφερε η κουβεντα. Μπορω να τα εχω στο δωματιο με ανοιχτο το κλιματιστικο, σωστα;
 
Εκει που τα εχω δεν τα χτυπαει ο αερας του κλιματιστικου.Αρα δεν υπαρχει καποιο προβλημα.
 
εσυ ξερεις καλυτερα το χωρο σου αν νομιζεις οτι εκει η αποσταση ειναι ενταξη οκ
 
Kimi Μπορεις να τα εχεις μεσα στο δωματιο με το κλιματιστικο αλλα καλυτερα να μην τα χτυπαει ο αερας να ειναι σε αποσταση ασφαλειας.
Αλλα σκεψου και το αλλο. Μερικες φορες με το κλιματιστικο ανοιχτο μας ποιανει εμας τους ανθρωπους πονοκεφαλο σκεψου τα καναριινια.
 
Μήπως αν μετέφερες την εξωτερική μονάδα λίγο πιο δίπλα η κάπου πιο κει;
 
Ειναι λιγο δυσκολο να μετακινησω ολοκληρη την εξωτερικη μοναδα☹. Τελος παντων θα δω τι θα κανω. 😉


Ευχαριστω για τις αποψεις σας.
 
να το εχεις ακριβως απο κατω απο την μοναδα ο αερας σε αυτο το μερος δεν θα το πιανει αρκει να μην εχεις τεντα κατεβασμενη ακριβως απεναντι
 
Back
Top