Ασθένειες Καναρινι κλωτσαει με το ποδι το κεφαλι του. Εγκεφαλικο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα προτεινα με επιφυλαξη απλα τη συσκευασμενη τροφη. Τιποτα αλλο.
 
Σκέτο ασπράδι = λεύκωμα, πιστεύω πως δεν του κάνει κακό (ίσως το αντίθετο μάλιστα).
 
Θα προτεινα με επιφυλαξη απλα τη συσκευασμενη τροφη. Τιποτα αλλο.
Αν τρωει αρκετα απο μονος του τοτε εχεις δικαιο.. Θα ελεγχω και κουτσουλιες.

Σκέτο ασπράδι = λεύκωμα, πιστεύω πως δεν του κάνει κακό (ίσως το αντίθετο μάλιστα).
Αρα οχι κροκος.. ενταξει..

Το ποδι; θα μεινει ετσι;
 
Καταλαβαίνεις ότι υπάρχει ενδεχόμενο να τραυματιστεί από το πόδι του;
 
Καταλαβαίνεις ότι υπάρχει ενδεχόμενο να τραυματιστεί από το πόδι του;
Οταν ειναι στο πατωμα το σερνει. Οτα ειναι στο κλαδι στεκεται. Για λιγο ομως. Εννοω λυγιζει τα δαχτυλα του οτα ειναι στο κλαδακι.
 
Δεν πιστεύω πως μπορεί να επανέλθει (κανείς όμως δεν γνωρίζει τι μπορεί να γίνει), το θέμα είναι να μη κινδυνεύει από τραυματισμό λόγω αυτής της κατάστασης
 
Να τον κρατάς σε δροσερό μέρος και πολλά υγρά. Κατά τ' άλλα όλες οι συμβουλές που σου έδωσαν τα παιδιά ισχύουν.
Δεν πιστεύω πως μπορεί να επανέλθει
Ε μη μας γίνεις και εσύ απαισιόδοξη τώρα!
 
Να περασω και φωτο. Αυτη που ειναι στο κλουβι ειναι της Παρασκευης.

Η δευτερη ειναι απο χθες το βραδυ που προσπαθουσα με καθε τροπο να το ταισω.
 

Συνημμένα

  • rsz_20150912_191413-1-1.webp
    rsz_20150912_191413-1-1.webp
    21,3 KB · Προβολές: 72
  • treceived_10207307356460439.webp
    treceived_10207307356460439.webp
    35,4 KB · Προβολές: 70
...Βάλε και ένα καθαρό πανάκι στο κάτω μέρος του κλουβιού, διπλωμένο μερικές φορές για να μπορεί να στέκεται εκεί πάνω και να ξεκουράζεται καλύτερα. Πολλές φορές το προτιμούν, ειδικά εάν στον πάτο υπάρχει σχάρα.
Ένα πανάκι είναι μαλακό και πιστεύω πως θα το βοηθάει να ισορροπεί και να στηρίζει το ποδαράκι του πιο εύκολα από το λείο χαρτί Α4
... Ε μη μας γίνεις και εσύ απαισιόδοξη τώρα!
χρειάζεται να έχουμε συναίσθηση αλλά και... Ενσυναίσθηση
 
Αριάδνη μου σπάει καθόλου σπόρους; τρώει καθόλου μόνος του;
 
Δεν θα κοροιδευω αλλο τον εαυτο μου... σπορους σπασμενους βρηκα 3.. αρα μπορει να μην τους εσπασε αυτος. Η κοιλια του πηγε μεσα..

Του ανοιξα μετα απο αρκετη ωρα το στομα. Του εβαλα ασπραδι.. Δεν το καταπινε. Του εβαλα και λιγο νερο.. Το ιδιο.
Με λιγα λογια. Θα πεθανει και εγω ενθουσιαζομαι με λεπτομεριες και δεν βλεπω του ουσια. Δεν βοηθαει και αυτος τον εαυτο του. ☹
 
Καλημερα. Εβαλα στον πατο του κλουβιου τα πανια που βαζουμε στους σκυλους και πανω χαρτομαντηλα(δεν ειχα χαρτι κουζινας) για να τα αλλαζω. Τσιμπαει στην τροφη αλλα δεν τρωει. Οποτε σκεφτηκα να βαλω μεσα στην τροφη την αυγοτροφη που ειναι μαλακη και εχει μυρωδια φαριν λακτε και ξερω πως τους αρεσει. Το ειχα στο κλουβι μονο του ως επιλογη αλλα δεν το δοκιμαζε. Του εδωσα πολυβιταμινες.. εβαλα και στο νερο του. Παρατηρησα πως οτα πηγαινει στην ποτιστρα κανει την κινηση για να κανει μπανιο..

Να δωσω ορο; Μπορει να ρωτω και χαζομαρα..
 

Συνημμένα

  • rsz_1t20150914_120219-1.webp
    rsz_1t20150914_120219-1.webp
    12,4 KB · Προβολές: 49
Καλημερα. Εβαλα στον πατο του κλουβιου τα πανια που βαζουμε στους σκυλους και πανω χαρτομαντηλα(δεν ειχα χαρτι κουζινας) για να τα αλλαζω. Τσιμπαει στην τροφη αλλα δεν τρωει. Οποτε σκεφτηκα να βαλω μεσα στην τροφη την αυγοτροφη που ειναι μαλακη και εχει μυρωδια φαριν λακτε και ξερω πως τους αρεσει. Το ειχα στο κλουβι μονο του ως επιλογη αλλα δεν το δοκιμαζε. Του εδωσα πολυβιταμινες.. εβαλα και στο νερο του. Παρατηρησα πως οτα πηγαινει στην ποτιστρα κανει την κινηση για να κανει μπανιο..
Δεν ξέρω τι σκέφτεσαι, αλλά εγώ βλέπω πως αναρρώνει συνέχισε ότι κάνεις μέχρι να καλυτερέψει κι άλλο.
Για ορό δεν νομίζω πως χρειάζεται. Από μόνο του πίνει νερό;
 
Δεν τρωει... αυτο με αγχωνει. Κανει το ραμφος αλλα δεν τρωει τιποτα.. Πινει νερο απο μονο του οταν στεκεται πανω στο δαχτυλο μου.. Δεν παει απο μονο του.
 
πινει νερο απο μονο του οταν στεκεται πανω στο δαχτυλο μου.. Δεν παει απο μονο του.
Μπορεί και στέκεται πάνω στο δάχτυλο σου; Εννοώ έχει αυτή τη δυνατότητα;
Αν ναι, σκέφτομαι πως αυτή η προσπάθεια σίγουρα θα τον εξαντλεί, θα πρέπει να τον κρατάς στην παλάμη σου ώστε να μη κουράζεται.
 
Back
Top