Ασθένειες Καναρινι με προβλημα στο ματι

Θωμαις

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2016
Μηνύματα
108
Πόλη
Σαλαμίνα
Γεια σας παιδια. Σημερα το απογευμα την ωρα που πηγα να ταισω το καναρινακι μου διαπιστωσα οτι το ματι του ειναι σα βουλωμενο και ειναι σαν να εχει κατσει γυρω απο το ματι του σαν ενα παχυρευστο δακρυ. Τι μπορω να κανω;Ευχαριστω πολυ.
 
Χωρίς φωτογραφία δύσκολα θα μπορέσει κάποιος να σου πει τη γνώμη του.
Μπορείς να ανεβάσεις μια - δυο;
Από εμπειρία όμως θα σου πω πως αυτό με παραπέμπει σε πολύ δύσκολες ασθένειες με πολύ μεγάλο κίνδυνο και θάνατο του πτηνού στην εξέλιξή της.
Αρχικά απομάκρυνση του πουλιού από τα υπόλοιπα και διερεύνηση της πιθανότητας για επίσκεψη σε κάποιον ειδικό. Υπάρχει κοντά σας κάποιος;
 
Θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο,Γιατρος εδω περα δεν υπαρχει που να ειδικευεται στα πτηνα παρα μονο απλοι κτηνιατροι.
 
Γιατρος εδω περα δεν υπαρχει που να ειδικευεται στα πτηνα παρα μονο απλοι κτηνιατροι.
Ίσως να βοηθήσουν κι αυτοί.
Βάλε φωτογραφίες μήπως και "βάρεσα" συναγερμό χωρίς λόγο.
 
Δεν μπορω να ανεβασω γιατι μου λεει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο, τι μπορω να κανω;☹
 
Δεν μπορω να ανεβασω γιατι μου λεει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο, τι μπορω να κανω;☹
Διάβασε εδώ petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ και μπες στο link για το resize και κάνε σμίκρυνση.
 
Τι εννοεις σα βουλομενο; Μηπως σαν θολο;θα μπορουσε να ειναι και καποια φλεγμονη η καποια μολυνση. Γιατι μπορει να χρειαστει καποια αντιβιωση η καποιες ειδικες σταγονες... Εγω δεν ξερω πολλα αλλα πρεπει να κανεις οτι σου πουν τα παιδια... Ευχομαι περαστικα...

Δεν μπορω να ανεβασω γιατι μου λεει οτι το αρχειο ειναι πολυ μεγαλο, τι μπορω να κανω;☹
Μπορεις να κανεις κ μια απλη περικοπη απτο κινητο σου 🙂
 
Παιδια το πουλακι μου πεθαινει ☹ειμαι πολυ στεναχωρημενη γιατι το ειχα πολλα χρονια ☹
 
Παιδια το πουλακι μου πεθαινει ☹ειμαι πολυ στεναχωρημενη γιατι το ειχα πολλα χρονια ☹
Ρε κοπελα μου εστειλες φωτο; Πρεπει να σε βοηθισουν τα παιδια οσο μπορουνε... Αν δεν μπορεις να το πας σε γιατρο...
 
Λυπαμαι πολυ... Εγω δεν μπορω να κανω κατι..☹..
 
Δεν μπορω να παω να το δωω... Εχει πεσει ανασκελα και βαριανασαινει🙁
Αν φεύγει το πουλάκι, πάρε το απαλά, βάλε το σε μια πετσέτα και τύλιξέ το, να μην φοβάται, να κάνει την μετάβαση με ηρεμία, μην το αφήνεις μόνο κι αβοήθητο. ☹
 
Back
Top