Φροντίδα Καναρινοδιαμονή

Μαρία ναι ασφαλίζει απο αριστερά και είναι τόσο άκαμπτα τα συρματακια που χρησιμοποιώ, που κι ο ίδιος δυσκολεύομαι να τα ανοίξω.

Γιάννη, είναι ασφαλισμένο απο τα αριστερά. Όσο για τη σήτα, πράγματι κάτι πρέπει να κάνω, αν και το καλοκαίρι τα πουλιά, όλοι δλδ μετακινούμαστε στον Ωρωπό, όπου τα κουνούπια δίνουν πάρτυ, κι εκεί, σε άλλη κατασκευή που έχω θα πρέπει να βάλω σήτα.
Τι είδους σήτα λέτε να έβαζα σε αυτην της φωτό;
Χρήστο, στο κάτω τμήμα εχει ένα μαύρο μαντήλι, ώστε να πέφτουν όσο το δυνατό λιγότερα σκουπίδια στο μπαλκόνι, ώστε να σκουπίζω μονο μια φορά την ημέρα αντί για 18.
 
Θα ήθελα να προβώ σε κάτι τέτοιο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατόν να το κατασκευάσω.

Χρήστο, Νέα Σμυρνη μένω κι εγώ και μετα απο 4 χρόνια έχασα ένα πουλάκι απο καρακάξα.
Δοκίμασε να σκεφτείς τη θέση στο μπαλκόνι, χρησιμοποίησε 4 στηρίγματα για ράφια σχήματος Γ, βάλε κουνελοσυρμα στις τρεις πλευρές, με αρκετούς πόντους απόσταση Απο το κλουβι, η τέταρτη θα είναι τοίχος, κάνε την μπροστινή πλευρά πόρτα και είσαι έτοιμος.

Όλα μου φαίνονται στο σχέδιο εύκολα. Παρόλα αυτά έχω ορισμένες ερωτήσεις. Που θα βρω κουνελόσυρμα, πως θα κάνω την μία πλευρά πόρτα και επίσης πως θα τα καταφέρω αφού είναι τόσο άκαμπτο υλικό να το προσαρμόσω στα Γ έτσι ώστε να κάνουν ένα σχήμα. Τέλος με τι υλικό έχουν στερεωθεί τα Γ;

Χρήστο, στο κάτω τμήμα εχει ένα μαύρο μαντήλι, ώστε να πέφτουν όσο το δυνατό λιγότερα σκουπίδια στο μπαλκόνι, ώστε να σκουπίζω μονο μια φορά την ημέρα αντί για 18.

Θα μπορούσες για κάθε ένα να βάλεις και ένα βρακάκι για κλουβιά.
Κάτι με την ζωή στα μπαλκόνια.Αν δεν βρω μέρος να μην το χτυπάει το κλουβί τι κάνω. Τον χειμώνα πως προστατεύω το κλουβί και επίσης το βράδυ το σκεπάζω δεν έχει φόβο να κρυώσουν από χαμηλή θερμοκρασία;
 
Γιάννη, σίτα απο πλαστικό δλδ;
Χρήστο, βρακάκι με τιποτα διότι παίζουν με το πλαστικό και με το ελαστικό και κινδυνεύουν να μπλεχτούν. Επισης το βρακί θα πρέπει να καλύπτει τις ταΐστρες που ούτε κι αυτό το θέλω.
Χειμώνα, τυλίγω τα κλουβιά με πλαστικό με τις φουσκιτσες και Σκρατς για να ανοιγοκλείνω την πρόσοψη αν κάνει κάτω απο 5 βαθμούς.
Τα υλικά τα πήρα απο την οδό Αγ. Δημητρίου κοντά στο γήπεδο. Είναι κουνελοσυρμα γαλβανιζέ και τα στηρίγματα για τα ράφια. Η πόρτα είναι απο το ιδιο κουνελοσυρμα. Παραπάνω λεπτομέρειες δε γνωρίζω, ούτε και καταλαβαίνω, διότι ενας γνωστός μου προσφέρθηκε να μου το φτιάξει και να το εμπνευστεί φυσικά, διότι δεν ειμαι σε θέση, αλλα ούτε και θέλω, να καρφώσω ούτε να καρφί στον τοίχο, χωρίς να πέσει ο τοίχος, εγώ, το μπαλκόνι κλπ.
 
Back
Top