Ασθένειες Καρδερίνα με συνεχή διάρροια και άδειασμα ποτίστρας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marinis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μετά από αντιβίωση χορηγούμε συνήθως προβιοτικό για να επανέλθει η φυσιολογική χλωρίδα του εντέρου... Εγώ τους δίνω το ανθρώπινο Ultra Levure για λίγες μέρες.. Και μετά βιταμίνες για να δυναμώσουν!
 
ειναι καλο η προληπτικη χωριγηση του Esb3 στις καρδερινεσ κ αν ναι για ποσο κ αν δινουμε παλι βιταμηνεσ μετα τιν προληψη;
 
ειναι καλο η προληπτικη χωριγηση του Esb3 στις καρδερινεσ κ αν ναι για ποσο κ αν δινουμε παλι βιταμηνεσ μετα τιν προληψη;
Γιώργο, έχεις μια εμμονή με τα φάρμακα η είναι ιδέα μου;.. Το τι είναι καλό η κακό το κρίνεις εσύ. Άλλοι κάνουν προληπτική αγωγή με φάρμακα, άλλοι όχι. Αναλόγως το πως αντιμετωπίζεις σαν φιλοσοφία, τις αντιβιώσεις και τα φάρμακα χωρίς λόγο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: adreas
οκ εχεις δικιο φιλε μου απλα με τιην μια καρδερινα που με ταλαιπωρει εδω κ καιρο φοβαμε μην μου παθουν κ οι αλλεσ τπτ γι αυτο... Μαλλον εχεισ δικιο! Τωρα ομωσ με το Esb3 πιστευω πως εκανα δουλεια με αυτην τιν καρδερινα σημερα χωριγησα βιταμινη τελειωσε ι θεραπεια κ πιστευω να στρωσει!
 
παιδια καλησπερα μετα απο ποσες μερες να περιμενω πληρη αναρωση απο κωκιδιοση εφοσον εχω χωρηγησει Esb3;κ ενω το πουλι (καρδερινα) ηταν ασχημα με θεμα διαροιας;
 
παιδια καλησπερα μετα απο ποσες μερες να περιμενω πληρη αναρωση απο κωκιδιοση εφοσον εχω χωρηγησει Esb3;κ ενω το πουλι (καρδερινα) ηταν ασχημα με θεμα διαροιας;

Kανείς δεν μπορεί να στο απαντήσει αυτό που ρωτάς.
 
φιλε βασιλη υπαρχει περιπτωση να ξαναρχισει τα ιδια η καρδερινα διροια εννοω; Προσ το παρον 5 μερεσ τωρα ειναι ενταξει απλα πολυ πεσμενη!
 
Θα ξαναγίνει έτσι όταν ξανά αγχώθει και τα κοκκιδια κάνουν πάρτι μέσα της.
 
Συνέχισε με πολυβιταμίνη.
Το στρες όχι απλά επηρεάζει τα κοκκίδια... Τα εκτοξεύει.
 
Ολα αυτά που λέμε είναι εντελώς θεωρητικά και τσάμπα μιλάμε για κάτι που δεν βλέπουμε.

Διαγνώσεις στα λόγια... Που μπορεί να ωφελούν;
 
Εδώ είμαστε! Το γαιδουράγκαθο που λέει ο Νικόλας δεν λείπει ποτέ όταν είναι η εποχή του από της καρδερίνες μου!

534713_4413685933758_1081370312_n.jpg
 
*Έχεις γίνει σε ελάχιστο χρόνο, ''ο πιο καλός ο μαθητής'' των συστατικών και των μεθόδων μιας σωστής εκτροφής ιθαγενών.
 
Προσωπικά χρησιμοποιώ απόσταγμα αγκάθιου Μαριας μια φορά το δίμηνο 3 σταγόνες στα 100μλ νερού για δύο εβδομάδες συνεχόμενα προληπτικά για αποτοξίνωση.
Δίνω όμως και ταραξακο αποξηραμένο στην αυγότροφη..
 
Τα κοκκίδια είναι ο υπ'αριθμ. 1 κίνδυνος για τα ιθαγενή.
Aυτόν τον Drα Kaleta τον έχω επικαλεστεί πολλές φορές... Δείτε τι λέει για ρίγανη, θυμάρι, βασιλικό.

kiklos.info/frag-kalet.html
 
Back
Top