Γενικά Κλουβί από μπετόνι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosk1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τουλάχιστον τα κασονια εχουν χορο να κινηθουν τα πουλια και αεριζονται το μπετονι ετσει και το χτυπησει ο ηλιος τι γινεται;
 
Κι όταν λέμε τίποτε... εγώ προσωπικά το εννοώ...
crazy-001-jpg.48470
ο ανθρωπος είναι ελεεινος
 
Δε θα πρέπει να μας τρομάζει τίποτε...
..στη χώρα που υπάρχουν ακόμη και σήμερα άνθρωποι που πιστεύουν πως ''για όλα φταίνε τα 300 χρόνια σκλαβιάς'',όπου δεν υπάρχει το παραμικρό ίχνος ''ώριμης παιδείας'' αλλά ούτε και το ανάλογο νομοθετικό αλλά και εκτελεστικό πλαίσιο..σε λίγο θα δούμε ακόμη και παλιά ψυγεία να μετατρέπονται σε κλούβες πτήσης!🤬
 
Το δεύτερο δεν είναι τόσο κακό. Είναι αρκετά μεγάλο και έχει και τις τρύπες για να αερίζεται.
Λυπάμαι όχι μόνο για τις εικόνες, αλλά ότι δίνουμε και ιδέες που αρέσουν κιόλας.
 
Λυπάμαι όχι μόνο για τις εικόνες, αλλά ότι δίνουμε και ιδέες που αρέσουν κιόλας.
Δεν είπα ποτέ ότι μου άρεσε εικόνα. Απλά είπα πως σε σχέση με το πρώτο ή και άλλα κλουβιά δεν είναι τόσο κακό. Οι διαστάσεις του είναι καλές και δεν πνίγει τα πουλιά, έχει και γύρω γύρω τρύπες.
Κάτι τέτοιο δηλαδή γιατί το θεωρούμε καλύτερο;
https://culpret.gr/images/T/GIRASOLE.jpg
Λέτε να πάρω κανένα καφάσι και να φτιάξω ένα;
 
Δεν το σχολιαζω γιατι θα εκφραστω ασχημα 🤬😡
View attachment 48467
Κι όταν λέμε τίποτε... εγώ προσωπικά το εννοώ...
View attachment 48470
πολύ άσχημες καταστάσεις... κρίμα...
Δε θα πρέπει να μας τρομάζει τίποτε...
View attachment 48468
View attachment 48469
όσο για αυτά να πω την αλήθεια δεν μοιάζουν άσχημα, είναι αρκετά πιο ευρύχωρα απο πολλά κλουβιά και ίσος απο 60αρα ζευγαρωστρα
 
όσο για αυτά να πω την αλήθεια δεν μοιάζουν άσχημα, είναι αρκετά πιο ευρύχωρα απο πολλά κλουβιά και ίσος απο 60αρα ζευγαρωστρα
Ο Γιώργος από εδώ συμφωνεί. Δεν είπαμε ότι είναι καλή λύση ή ότι θέλουμε να τα κάνουμε και τα σχετικά. Απλά σε σχέση με άλλα κλουβιά είναι πολύ καλύτερα. Και μιας και οι υπόλοιποι δεν συμφωνείτε, να μας πείτε και τους λόγους. Τι μειονεκτήματα έχει (εκτός από τον πάτο που δεν έχει συρταράκι 😉;
 
Τα κλουβιά είναι καλύτερα γιατί επιτρέπουν το πουλί να πατά πάνω σε σχάρα και κυρίως να μην αισθάνεται σαν κοτόπουλο στο φούρνο...
Το οτι είναι μεγάλο σε μέγεθος δε σημαίνει πως είναι και αποδεκτό...
Διαφορετικά αύριο ξεκινάμε ζευγαρώστρες από βαρέλι και κλούβες από κοντέινερ...
 
Back
Top