Διατροφή Κρεμα νεοσσων καναρινιων σε lovebirds

Κατάσταση
Κλειστό.
Είναι 21-22 . Όταν περπατάει κάνει σαν να περπατάει.. Βέβαια είναι και μωρό αρα είναι φυσιολογικό
 
Είναι 21-22 . Όταν περπατάει κάνει σαν να περπατάει.. Βέβαια είναι και μωρό αρα είναι φυσιολογικό
Γι αυτο σου ζητησα ακριβη ηλικια, οσοι ξερουν απο παπαγαλους θα σου πουν αν ειναι φυσιολογικο αυτο για ενα μωρακι.
 
Είναι 21-22 . Όταν περπατάει κάνει σαν να περπατάει.. Βέβαια είναι και μωρό αρα είναι φυσιολογικό

χωρις φωτογραφια πως να σε βοηθησουμε παραπανω. Αφου λες ειναι φυσιολογικο εσυ ξερεις καλυτερα γιατι εσυ το ζεις..
 
χωρις φωτογραφια πως να σε βοηθησουμε παραπανω. Αφου λες ειναι φυσιολογικο εσυ ξερεις καλυτερα γιατι εσυ το ζεις..
Το παραπατημα πιστευω θα ηταν πιο ευδιακριτο με ενα βιντεακι μικρου μηκους.
 
Δεν ξέρω πως να βάλω φωτογραφίες θα προσπαθησω αργότερα!
 
Μη βαλεις φωτογραφιες, βαλε καλυτερα ενα βιντεο μικρου μηκους για να δουμε το περπατημα του και την εμφανιση του.
 
Έχει χαλασει η πίσω κάμερα και ο φακός του κινητού μου δεν ξέρω γιατί 😡
 
Προσπάθησε να δώσεις εικόνα για σίγουρες απαντήσεις. Ωστόσο πιστεύω πως μέχρις ενός σημείου είναι φυσιολογικό να μην έχει σταθερό πάτημα ακόμα.
 
ειναι φυσιολογικοτατο να μην μπορει να σταθει καλα σ αυτη την ηλικια. Παρτε μια ιδεα σε διαφορες ηλικιες τα love birds

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ωραία :Dγιατί είχα αγχωθει!

Τρώει περίπου 10ml ανά γεύμα..στα 10 σταματάει μονο τ και ο προλοβος δεν είναι ούτε τεζα ούτε αδειος ( μια χαρά)... καλά δεν είναι; Πρέπει να τρώει περισσότερο;
 
δεν ταιζουμε οσο να ειναι.ζυγιζουμε το πουλι και οσο βαρος εχει δινουμε το 10% του βαρους σε χυλο. Για να φτιαξουμε τον χυλο βαζουμε την αναλογια που λεει ο κατασκευστης της κρεμας. Πχ η exact θελει το 30% σε κρεμα και το 70 %σε νερο. Αλλος κατασκευστης κρεμας μπορει να λεει αλλη αναλογια.
 
Συνήθως ο προλοβος του αδειαζει στο μισαωρο με 45 λεπτά.. Τώρα έχει περάσει πάνω από μια ώρα και είναι ακόμα γεμάτος!
 
σε τι χωρο το εχεις και τη θερμοκρασια; Εχεις βαλει καποια κεραμικη λαμπα θερμοτητας; καποια ερασιτεχνικη θερμοκοιτιδα απο μικρο τεραριουμ?

οταν λες ειναι ακομα γεματος εννοεις οτι δεν εχει αδειασει καθολου απο τι στιγμη που το ταϊσες ή εχει αδειασει αλλα οχι τελειως;
 
Καθόλου δεν έχει αδειασει.. Ο χώρος είναι μια ζέστη ζεστος.. Δεν είναι αυτό το θέμα... Το θέμα είναι πως σαυτο το γεύμα δεν την μέτρησα τη θερμοκρασια με θερμόμετρο γιατί ο αδελφος μου το χαλασε οπότε το δοκιμασα πάνω μ και ήταν ζεστό αλλά: .όχι καυτό.
 
ολα παιζουν σημασια Μαρία, απο τη συσταση της κρεμας και την θερμοκρασια της μεχρι και το χωρο του με σταθερη ζεστη θερμοκρασια. Που το εχεις; Εχει βαλει θερμομετρο εξωτερικου χωρου διπλα στο μικρο; Μηπως τη κρεμα την εκανες πιο σφιχτη;

με τη θερμοκρασια της κρεμας δεν παιζουμε, εφοσον τωρα μαθαινεις και ειναι η πρωτη φορα που κανεις κατι τετοιο πρεπει να ειαι τυπικη σε αυτα. Ελεγχεις θερμοκρασια χωρου και το αφηνεις προς το παρον δεν το ταϊζεις μεχρι να αδειασει.
 
Κατάσταση
Κλειστό.

Σχετικά θέματα

Back
Top