Διατροφή Κρεμα νεοσσων καναρινιων σε lovebirds

Κατάσταση
Κλειστό.
Καθάρισέ το με βρεγμένο πανάκι σιγά-σιγά, που θα έχεις βουτήξει σε χλιαρό νεράκι και μετά σκούπισέ το καλά με ένα χνουδωτό πανί, να στεγνώσει εντελώς το δέρμα του μην σου κρυώσει. Αλλά μην το αφήνεις έτσι, και ψείρες μπορεί να γεμίσει και ζημιά θα πάθει στο πτέρωμα. Καθάρισέ το τώρα που είναι νωρίς. Και μετά τυλίξέ το έτσι όπως το έχεις κουκουλωμένο. Να βεβαιωθείς πως στέγνωσε.
 
καλημερα. Βγαλε μια φωτο καθαρη λιγο πιο μακρυα. Αλαξε την ρυθμηση σου στην μηχανη σου γιατι ετσι οπως φαινονται οι φωτο σου ειναι σαν μωσαικο.
 
Ναι.. Αλλά η πίσω κάμερα έχει χαλάσει οπότε.. ότι μπορείτε να καταλαβετε έτσι

2 γευματα τώρα τρώει μόνο 7 ml αρνείται παραπάνω.. λίγα δν είναι;

Είναι 31 g
 
Κατ αρχην δεν το ρωταμε το πουλι ποσα γευματα θελει να φαει. Θα φαει οσο πρεπει βαση προγραμματος.
ομως εδω εχουμε νεο προβλημα πολυ σοβαρο που δεν το αντιληφθηκε κανεις βλεποντας τις φωτο που βαζεις.
 

Συνημμένα

  • 1.webp
    1.webp
    15,7 KB · Προβολές: 43
Όταν ήταν πιο μωρό ήταν χειρότερα... Εχει βελτιωθεί κατά 90% δεν είχα δώσει σημασία γτ πιστευα πως ήταν λόγω ηλικίας

Όχι.. είναι για να ρίχνω την κρεμα
 
το πουλι γενηθηκε με το προβλημα αυτο των ανοιχτων ποδιων. Ισως λογο του οτι δεν ειχε επερκες ροκανιδι στη φωλια,ισως γιατι η φωλια ηταν μικρη και λογω στριγμωματος το πατησε η μανα,ισως απο αλλη αιτια. Ομως το προβλημα αυτο δεν φτιαχνει απο μονο του αν εμεις δεν δεσουμε τα ποδια του πουλιου για τουλαχιστον 15 μερες. Διαφορετικα το πουλι σε ολη του τη ζωη θα εει καποια (αναπηρια).

πως δενουμε τα ποδια το βλεπουμε πιο κατω στις φωτο2.webp

και εδω ετσι οπως διχνει η φωτο

3.webp
 
με το σκεπτικο που μπορει να εχετε μερικοι οτι ψαχνουμε να βρουμε προβληματα για να βρισκομαστε σε δουλεια να λεμε ολη μερα κατι, πολυ λυπαμε οτι δεν θα εχετε στο μελλον απαντησεις σοβαρες και θα εχετε να ακουτε αυτο που θελετε μονο. Δηλαδη οτι ολα πανε καλα.
 
Einai καλά να κάνω εκεί τρύπες;

Και πως του το φορά;
 

Συνημμένα

  • IMG_20150705_135335.webp
    IMG_20150705_135335.webp
    16,4 KB · Προβολές: 34
θα εχετε να ακουτε αυτο που θελετε μονο. Δηλαδη οτι ολα πανε καλα.
Ασφαλώς και όχι Γιώργο...
με το σκεπτικο που μπορει να εχετε μερικοι οτι ψαχνουμε να βρουμε προβληματα για να βρισκομαστε σε δουλεια να λεμε ολη μερα κατι, πολυ λυπαμε οτι δεν θα εχετε στο μελλον απαντησεις σοβαρες.
Σεβόμαστε όλοι τις απόψεις... ειδικά ανθρώπων που γνωρίζουν σχετικά αρκετά. Και φυσικά και τη δική σου.
Απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση (εγώ και μόνο εγώ) δεν βλέπω πρόβλημα στα πόδια του πουλιού...
Κανένα απολύτως.
Οπότε και κατά τη γνώμη μου δε χρειάζεται να γίνει καμία απολύτως ενέργεια...
Θα περιμένω βέβαια να διαβάσω κι άλλες γνώμες μήπως και υπάρχει κάτι στα πόδια του πτηνού, που εγώ δεν μπορώ να δω.
Πάντως για splay leg ούτε λόγος.
 
για δεστε εδω τις δυο φωτο στην ιδια ηλικια τα πουλια. Βλεπετε καμια διαφορα στο στισημο των ποδιων;

Untitled-1.webp
 
Κατάσταση
Κλειστό.

Σχετικά θέματα

Back
Top