Αναπαραγωγή Λουβαρος θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lizard
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lizard

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
1.731
Πόλη
Καλλιθέα
εχω εναν αρσενικο λουβαρο και θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι
παιζει ρολο η διαφορα μεγεθους με το θηλυκο καναρινι;
 
Τι ακριβώς εννοείς; Αν παίζει ρόλο που το αρσενικό θα είναι μικρότερο από το θηλυκό ή το αντίθετο;
 
Οπως δεν παίζει η διαφορά μεγέθους ρόλο στους ανθρώπους, δεν παίζει και στα πουλιά. Αλλωστε έχουμε δει κατακαιρούς απογόνους απο τέτοια ζευγάρια.
 
εχω εναν αρσενικο λουβαρο και θελω να τον ζευγαρωσω με καναρινι
παιζει ρολο η διαφορα μεγεθους με το θηλυκο καναρινι;
Δεν παίζει κανένα ρόλο. Τα λούγαρα είναι ιδιαιτέρως "ερωτιάρικα" πουλιά μπορεί να σου ζευγαρώσουν & σχετικά νωρίς. Εάν είναι πάνω από χρόνο στο κλουβί & μέσα στο σπίτι.
 
σωστα αυτο εννοω οτι το αρσενικο ειναι πολυ μικρο σε σχεση με το θηλυκο
 
Tα λουγαράκια είναι τα αγαπημένα μου

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Μην αγχώνεσε καθόλου.Βάλε αρχικά κοντα τα κλουβια τους να γνωριστούν ή βαλτα σε μια ζευγαρώστρα καλύτερα. Και άσε την μητερα φύση να κανει τα υπολοιπα. Εαν υπάρξει ενδιαφέρον θα φανει. Μόνο το κλουβι να είναι μέσα.
 
το λουγάροΧκαναρίνι είναι ευκολότερο απότο λουγάροΧκαναρίνι;
 
sorry! ήθελα να πω λουγάροΧ καναρίνι από καρδερίναΧκαναρίνι
 
Τα λούγαρα γενικά είναι και η δική μου συμπάθεια.
Γενικά να ξέρεις ότι το άγριο αρσενικό είναι πιο εύκολο να ζευγαρώσει με το ήμερο θηλυκό. Στην αντίστροφη φάση τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.Βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
Στο ζευγάρωμα με θηλυκιά κανάρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Σαν θέλει η νύφη και ο γαμπρός τυφλα να έχει ο πεθερός δεν λένε;
Γιατί όμως δεν προσπαθείς να ζευγαρώσεις το αρσενικό σου λούγαρο με θηλυκό λούγαρο;
 
αν υπάρχει κάποιος που να έχει βγάλει λουβο-καναρα ας στείλει ένα post.
 
Mε τι χρώματος κανάρα ζευγαρωνει καλύτερα το λούγαρο; Με σκουρόχρωμη ή ανοιχτόχρωμη;
 
Kαλή επιτυχία φίλε αλλά μάθε πρωτα τι χρώμα θυληκιάς αρέσει στα λούγαρα για να έχεις και μεγαλύτερη επιτυχία..
 
Tα λουγαράκια είναι τα αγαπημένα μου
Ευτυχως που το δηλωσες :Dγιατι σε αλλη περιπτωση δεν θα μας περνουσε τετοια σκεψη! Παρεπιπτοντως ειναι σκετα αγγελουδια. Οποιος βρει διαφορες να τοπει! 🙂 Ο κουκλος(ελπιζω) στο 5.04 ειναι αυτο πουλεμε.. Ολα τα λεφτα!
 
Back
Top