Αναπαραγωγή Τι λετε, κανω καλα που θελω να τους ζευγαρωσω;

καλησπερα το ζευγαρι το χωρισα απο τους νεοσσους με χωρισμα για να συνεχισουν την επομενη αναπαραγωγη βλεπω οτι ο μπαμπας τα ταιζει αφου η μανα δεν τα δινει και πολυ σημασια. Στα μικρα δεν εβαλα φωλια γιατι ειδα οτι στεκονται στο κλαδι αλλα ο ενας νεοσσος ανεβαινει πανω στον αλλον γιατι το κανουν αυτο μηπως πρεπει να βαλω εσωτερικη φωλια και την χρειαζονται ακομα;
 
καλησπερα το ζευγαρι το χωρισα απο τους νεοσσους με χωρισμα για να συνεχισουν την επομενη αναπαραγωγη βλεπω οτι ο μπαμπας τα ταιζει αφου η μανα δεν τα δινει και πολυ σημασια. Στα μικρα δεν εβαλα φωλια γιατι ειδα οτι στεκονται στο κλαδι αλλα ο ενας νεοσσος ανεβαινει πανω στον αλλον γιατι το κανουν αυτο μηπως πρεπει να βαλω εσωτερικη φωλια και την χρειαζονται ακομα;
Αυτό ήταν συνηθισμένο μέσα στον περιορισμένο χώρο της φωλιάς...
Θα την κόψουν την "κακιά"συνήθεια σύντομα.
 
20 ημερών και τρώνε μόνα τους; Είσαι σίγουρη Έλενα μου;

Υ. Γ.: αυτό το άσπρο που βλέπεις στα πούπουλα τους μεγαλώνοντας θα γίνει κίτρινο μάλλον! 😉
 
kαλησπερα σας φιλοι μου αν και χαθηκαμε αλλα παλι θα τα λεμε! Το ζευγαρακι μου σε πολυ καλη κατασταση αλλα κουρασμενοι και οι δυο αφου κανανε και αλλους 2 νεοσσους,τωρα βρισκομαστε στις 14 μερες που βγηκαν απο το αυγουλακι τους φτου φτου!Οι αλλοι 2 ειναι μια χαρα και το καθενα στο δικο τους κλουβι, το μονο τωρα που δεν μπορω να ξεχωρισω ειναι αν ειναι θυληκα η αρσενικα.
 
Καλως την! Και που ειναι οι φωτογραφιες να κανουμε οφθαλμολουτρο;

Ειναι πολυ νωρις να ξεχωρισεις φυλο. Στο 2μηνο-3μηνο θα αρχισουν σαλιαρισματα αλλα και παλι δεν ειναι αξιοπιστο για αναγνωριση καθως και τα θηλυκα το κανουν. Μετα το 6μηνο θα ειναι ψιλοξεκαθαρο..
 
Καλως την! Και που ειναι οι φωτογραφιες να κανουμε οφθαλμολουτρο;

Ειναι πολυ νωρις να ξεχωρισεις φυλο. Στο 2μηνο-3μηνο θα αρχισουν σαλιαρισματα αλλα και παλι δεν ειναι αξιοπιστο για αναγνωριση καθως και τα θηλυκα το κανουν. Μετα το 6μηνο θα ειναι ψιλοξεκαθαρο..
θα σας ανεβασω αυριο ολης της οικογενειας myra moy να τα δειτε τα γιαβρακια μου εχω παθει τρελα με τα καναρινακια μου!😱😛👍
 
Καλημερούδια σε όλη την φτεροπαρεα παιδιά προσπαθω να σάς στείλω φώτο απο τους μικρους μου αλλά μου γράφει πολύ μεγάλο αρχείο μήπως κάνω κάτι λάθος; Κάποιος να μου πει τον τρόλο; Ευχαριστώ
 
Καλημερούδια σε όλη την φτεροπαρεα παιδιά προσπαθω να σάς στείλω φώτο απο τους μικρους μου αλλά μου γράφει πολύ μεγάλο αρχείο μήπως κάνω κάτι λάθος; Κάποιος να μου πει τον τρόλο; Ευχαριστώ
Έλενα για τα μεγάλα αρχεία ακολουθείς τις οδηγίες petbirds.gr/community/threads/Πως-να-επισυνάψω-ένα-αρχείο-στο-μήνυμά-μου.9996/ (στο τέλος)
 
Back
Top