Γενικά Λούγαρα, λουγαροκάναρα

Προς γνώση Σταύρο :) «η ορνιθολογική έχει ένα πίνα κα με όλα τα πουλιά της Ελλάδας» και με περηφάνια μπορώ να πω ότι έχω φώτο απ’ όλα (όχι ότι όλα είναι σωστά αλλά…. τη δουλειά τους την κάνουν) αν χρειαστεί υλικό…. Μην διστάσεις.
Πράγματι είναι πολύ καλή ιδέα και τουλάχιστον ας γίνει με όσο το δυνατόν περισσότερα καναρίνια και ήμερα ωδικά αλλά και τα άγρια ωδικά της Ελλάδας, και όχι μόνο. Τέλος αν είναι δυνατόν να μπουν και λίγες πληροφορίες για το καθένα θα ήταν τέλεια!

(Οι φωτο που έχω είναι από το διαδύκτιο)
 
Προς γνώση Σταύρο :)« η ορνιθολογική έχει ένα πίνα κα με όλα τα πουλιά της Ελλάδας» και με περηφάνια μπορώ να πω ότι έχω φώτο απ’ όλα (όχι ότι όλα είναι σωστά αλλά…. τη δουλειά τους την κάνουν) αν χρειαστεί υλικό…. Μην διστάσεις.
Οταν είσαι έτοιμος πες μου, πώς θέλεις να σου στείλω φωτογραφικό υλικό. Εννοώ διαστάσεις και ποιότητα φωτογραφιών.
Γνωρίζω τον πίνακα Λεονάρδο. Το πρόβλημα είναι ότι αυτός αναφέρεται μόνο στις ονομασίες οπότε αφού μου λέτε ότι υπάρχει φωτογραφικό υλικό, δεν διστάζω καθόλου και σας παρακαλώ να μου τις στείλετε με email προκειμένου να φτιάξω ένα πρόχειρο πίνακα για να συμπληρωθούν τα ονόματα από όλους μας και στη συνέχεια να τον οργανώσουμε καλύτερα.
 
Ο. Κ. Σταύρο μόλις πάρω το υλικό από το σπίτι θα στο στείλω! Ο Η/Υ που χρησιμοποιώ είναι του Τ. Ε.Ι. και……
 
η δεύτερη φωτογραφία είναι σκαρθί, δεν είναι τσιχλόνι... Εδώ θα δεις τα χαρακτηριστικά χρώματα που έχει το τσιχλόνι
Αγριοπούλια
 
Back
Top