Γενικά Μίμης και Ροζαλία τα καναρίνια μου

Βρε Μιχάλη μου, που μένεις; Το Βirdmarket έχει ξύλινες πατηθρες... Δεν ξέρω ποια είναι η κανονική του ονομασία αλλά ούτε θυμάμαι την οδό γιατί εγώ δεν ζω Αθήνα...
Παραγγέλνω όμως μέσω ίντερνετ από αυτόν και μπορείς να κάνεις το ίδιο αν δεν μπορέσεις να πας εσύ ή να πάνε οι δικοί σου...
 
Και ο Ωκεανός στη λεωφόρο βουλιαγμενης, κοντά στο metro mall έχει ξύλινα καθώς και στο pet4u στον σταθμό μέτρο της Δάφνης έχει. Είναι δίπλα στην ηλιουπολη τα συγκεκριμένα καταστήματα. Διαφορετικά και στο birdmarket με παράδοση στο σπίτι όπως είπε και η @eva vrs
 
Και ο Ωκεανός στη λεωφόρο βουλιαγμενης, κοντά στο metro mall έχει ξύλινα καθώς και στο pet4u στον σταθμό μέτρο της Δάφνης έχει. Είναι δίπλα στην ηλιουπολη τα συγκεκριμένα καταστήματα. Διαφορετικά και στο birdmarket με παράδοση στο σπίτι όπως είπε και η @eva vrs
Καλησπέρα. Πέρασα και από το Pet4u στην Δάφνη αλλά η απάντηση ήταν αρνητική. Για τον Ωκεανό το ξέρω πως έχει.. Από εκεί πείρα τον Φλαφυ αλλά επειδή έγινε ότι έγινε με τον Φλαφυ που μας κοροιψαν, που ο εκτροφεας μου το έκλεινε κτλπ οπότε δεν θέλω να ξαναπατήσω εκεί
[automerge]1566542525[/automerge]
Βρε Μιχάλη μου, που μένεις; Το Βirdmarket έχει ξύλινες πατηθρες... Δεν ξέρω ποια είναι η κανονική του ονομασία αλλά ούτε θυμάμαι την οδό γιατί εγώ δεν ζω Αθήνα...
Παραγγέλνω όμως μέσω ίντερνετ από αυτόν και μπορείς να κάνεις το ίδιο αν δεν μπορέσεις να πας εσύ ή να πάνε οι δικοί σου...
Καλημέρα. Έχω γράψει και ποιο πάνω πως μένω Ηλιούπολη. Θα το κανονίσω να παραγγείλω αν είναι. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
[automerge]1566543827[/automerge]
@GreekMan72 Καλημέρα. Το συζήτησα με τον πατέρα μου και μου είπε να σας ενημερώσω πως επειδή η Αργυρούπολη είναι πολύ κοντά μας δεν χρειάζεται να μπείτε στον κόπο διότι θα πάμε εμείς σύντομα.. Σας ευχαριστουμε παντός πάρα πολύ για την προθυμία σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το διάβασα.. Μήπως θα μπορούσε να μου παράθεση κάποιος διατροφές και γενικά πράγματα για τα καναρίνια; Ευχαριστώ
 
Έμαθες το όσα είχε ο σύνδεσμος που σου έδωσα για την φροντίδα των καναρινιών και θέλεις κι άλλα;

Ξαναδιάβασε πολύ προσεκτικά όλο το θέμα από την αρχή! Και τις απαντήσεις των μελών και όλους τους συνδέσμους που σου έχουν δοθεί!
Ένα προς ένα! Έχεις όλες τις πληροφορίες που θέλεις και με το παραπάνω!

Περιμένουμε νέες απορίες και όχι ερωτήσεις που ήδη σου έχουν απαντηθεί. 😉
 
Καλησπέρα. Ηθελα να σας ρωτήσω. Τώρα παρατήρησα πως το θυληκο κόβει χαρτί από τα κάτω και το κάνει μικρά κομματάκια (νομίζω) και ότι το αρσενικό έχει αρχίσει και φωνάζει περισσότερο.. Λογικό;
 
Καμία φορά απλά παίζουν με το χαρτί.. Καλο είναι σε κάθε περίπτωση μα μην βλέπονται τα πουλάκια. Το αρσενικό που..φωνάζει.. Καλα κάνει!

Να είναι χωριστά, να μην έχουν οπτική επαφή, να είναι καθαρά και να τρέφονται σωστά και όλα θα είναι εντάξει.

Καλά κάνεις και τα παρατηρείς απλά δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Βλέπε και μάθαινε από τις συμπεριφορές τους.
 
Εάν δεν γίνει να έχεις τα κλουβιά σε τέτοια διάταξη ώστε να μην βλέπονται τα πουλάκια η έστω να μην είναι δίπλα δίπλα, ναι.
Δεν μπορείς να βάλεις τα κλουβιά κάπου ώστε να είναι το ένα κλουβι πάνω από το άλλο;
 
Δεν θυμάμαι ποιος ήταν ο κύριος που μου είχε γράψει για τους σπόρους chia κτλπ αλλά το αρσενικό τουλάχιστον έχει τρελαθεί.. 2 μέρες δεν τους άγγιξε αλλά τώρα έφαγε.. Χάρηκα πολύ.. Ευχαριστώ για την συμβουλή.. Με μέτρο πρέπει να τους βάζω στα πουλάκια έτσι;
 
Συμπληρωματικά θα πρέπει να τους δίνεις Μιχάλη. Μια φορά στις 8 ημέρες είναι οκ. Να βάζεις τόση ποσότητα(πχ λίγο πιο κάτω από την μέση) ώστε να μπορεί να την καταναλώσει σε μια ολόκληρη μέρα και έτσι την αυριανή να του δώσεις κάτι καινούργιο για να φάει.
 
Back
Top