Ασθένειες Μαυρη κουτσουλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ilie mp
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το μέλι έχει συντηρητικές και αντιοξειδωτικές ιδιότητες! Θεωρώ ότι και συντηρεί την αυγοτροφή από το να χαλάσει, και καλό κάνει στην υγεία τους, και την κάνει πιο νόστιμη! Εγώ βάζω πάντως και δεν έχω κανένα πρόβλημα! Αν δεν βάλεις κουάκερ πάντως βάλε περισσότερους σπόρους από σπόρια και περισσότερη φρυγανιά!



Ένα κουταλάκι του γλυκού! 👍
Η αληθεια ειναι οτι πολλες αυγοτροφες του εμποριου εχουν μελι.
Θα ειναι ωραιο και σαν λοχουδια.
Θα το δοκιμασω μηπως φαει ετσι :)
 
Ουαου πολυ ωραιο φαινεται.
Υποθετω βαζω σπορους για παπαγαλους εγω ε;
 
Υπαρχει και το πιτουρο βρωμης που ειναι σαν σκονη δν ξερω αν κανει βεβαια!meh
Δεν γνωρίζω μήπως του ερεθίσει το έντερο, νωρίς είναι ακόμα... Εγώ βέβαια το χρησιμοποιώ στο κέικ αλλά μουσκεύει και ψήνεται-μαλακώνει, για ωμό θα έλεγα όχι...
 
Υπαρχει και το πιτουρο βρωμης που ειναι σαν σκονη δν ξερω αν κανει βεβαια!meh
Αν είναι πολύ τριμμένο πραγματικά μοιάζει με σκόνη...
Κανονικά όμως είναι η φλούδα του σπόρου των δημητριακών...
 
Κι εγώ δεν ξέρω γιατί νομίζω το πίτουρο γίνεται από τον φλοιό και όχι από τον καρπό, δεν είμαι και σίγουρη όμως.
Κι εγώ αυτό γνωρίζω (το τρώω και η ίδια άλλωστε ως μούσλι, με βρώμη, μέσα σε γάλα βρώμης😛 )
 
Εμμ ναι ειναι απο τον φλοιο νομιζω εμεις το ανακατευαμε στο καρπο-μειγμα του αλογου ως συνοδευτικο.. Ε ας μν βαλει βρωμη τοτε γιατι γενικα η βρωμη ενεργοποιει το εντερο οπως ειπε η σιση
μήπως του ερεθίσει το έντερο,
 
Εμμ ναι ειναι απο τον φλοιο νομιζω εμεις το ανακατευαμε στο καρπο-μειγμα του αλογου ως συνοδευτικο.. Ε ας μν βαλει βρωμη τοτε γιατι γενικα η βρωμη ενεργοποιει το εντερο οπως ειπε η σιση
το πίτουρο στα σίγουρα Ελένη μου:)
 
Back
Top