Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Δεν ήξερα ότι μιλάνε και τα θηλυκά 😍
Άντε να δούμε τι θα γίνει στη δική μας περίπτωση 😃
Θα ποιανουν κουβεντουλα τα δυο τους στα Ελληνικα! Τι αλλο;
 
Ζιζι είχα δει την παρουσίαση του Σαχαμπ αλλά δεν είχα δει το βίντεο που μιλάει. Τι να πω. Πέραν του ότι είναι κούκλος και ζαχαρωτος(μμμμ για φάγωμα είναι) έχει και αυτή την γλυκούλα φωνούλα που τον κάνει ακόμη πιο αξιαγάπητο. Εύχομαι να σου ζήσει για πολλά χρόνια και αυτός και η νύφη του και η σκυλίτσα σου! Πολλά συγχαρητήρια! Υ. Σ. Πως αντέχεις και δεν τον τρως ζωντανό; 😄😅
 
Πως φαινεται ομως πως ειναι γεννημενος στην Τουρκια ε; Στο σπιτι θα ειστε ο Σαχαμπ και το χαρεμι του!
🤣 Δίκιο έχεις. Δεν το είχα σκεφτεί!
 
υπέροχο γαλάζιο συννεφάκι! 🥰
καλώς να δεχτείτε την νέα σας παρεούλα!🐦
Ευχαριστούμε πολύ 😃
[automerge]1549977757[/automerge]
Τι καλο! Να τον χαίρεσαι και αυτόν και την άλλη!

Υ. Γ. Αυτό μπανιέρα είναι;
Μπανιέρα υπερπαραγωγή 😋

Σε ευχαριστώ πολύ!
[automerge]1549977838[/automerge]
Πεθαίνω ωωω για Σαχαμπ! Να τον χαίρεσαι...
Σε ευχαριστώ Βάσω μου 🙂
 
Ζωή μια ερώτηση θέλω να κάνω. Ποια τροφή τους δίνεις;
Εδω γελάμε! Γιάννη, έχω αλλάξει πολλές τροφές. Ο μικρός μου είναι πολύ περίεργος. Τρελαινεται για λαχανικά κτλ ενώ τα σπορακια του με το ζόρι τα τρώει. Έχω φτάσει σε σημείο να τον ταιζω κάποιες μέρες στο στόμα.
Η πρώτη τροφή που πήρα ήταν της Gold Wings για κοκατιλ. Έτρωγε μόνο τους ηλιόσπορους οπότε την άλλαξα. Πήγαμε σε Deli nature. Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αυτή επειδή είχε ποικιλία αλλά στον μικρό δεν άρεσε καθόλου επειδή είχε και άσπρα σπορια που δεν τα τρώει. Μετά πήγαμε στην Quik που την έτρωγε περισσότερο από όλες τις προηγούμενες και τώρα επιτέλους βρήκα ένα μίγμα που του αρέσει. Versele Laga prestige Australian parakeet mix.
Η μικρή από την άλλη είναι η χαρά του κάθε παπαγαλογονιου. Λες και έχει μοτεράκι στο ράμφος. Δεν σταματάει να τρώει 😂
 
Back
Top