Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ποιος είναι αυτός πάνω στην τροφουλα μου; 😡
Θα τον μαλώσω για να μην τολμήσει να φάει καμία κροκετουλα. Είναι όλες δικές μου 😁

View attachment 60390

Επιτέλους ήρθαν τα πελλετς μας. Ο Σαχαμπ έχει ξετρελαθει 😉
Κουκλος...
Κ.Ζωη πως τον κανατε να τα φαει εγω του τα εχω απρει αλλα μια εβδομαδα τιποτα..
 
.Ζωη πως τον κανατε να τα φαει εγω του τα εχω απρει αλλα μια εβδομαδα τιποτα..
Μιχάλη, όταν παίζαμε του έδωσα ένα στο στόμα με το χέρι και του άρεσαν πολύ. Μετά του έβαλα σε ταιστρα μέσα στο κλουβακι του και όταν μπήκε μέσα τον είδα που ξαναεφαγε.
Ζωή βαλτες μακριά από την ποτίστρα, γιατί εκσφενδονίζονται :)
Εντελώς τυχαία τις έβαλα από την άλλη πλευρά. Σε ευχαριστώ πολύ Γιώργο.
Σουπερ μπραβο! Καλη του ορεξη!
Ζαχαρία, εδώ οι εκτροφείς είναι κατά των πελλετς, ίσως γι αυτό ζοριστηκα τόσο να βρω. Αν τον δω να μην τρώει από την τροφουλα του ίσως τα αφαιρέσω. Σήμερα έπεσε με τα μούτρα. Μυρίζουν καταπληκτικά 😊 κι εγώ στη θέση του το ίδιο θα έκανα. Υπάρχει όριο στην ποσότητα που πρέπει να καταναλώνουν;
 
Νομίζω ότι γράφει την ημερήσια μερίδα από πίσω γιατι και εγώ αυτά έχω
10-18% του βαρους του πτηνού λέει. Πώς να ξέρω εγώ πόσα γραμμάρια είναι ο μικρούλης μου; 🤔
 
10gr είναι για κοκατιλ για αυτο πιστεύω ότι είναι γυρω στα 5gr
Χρειάζομαι μεζούρα δηλαδή. Ωραία. Σε ευχαριστώ πολύ.
[automerge]1548698816[/automerge]
Του δικού μου του αρέσουν τραγανά και "φρέσκα" από το σακουλάκι... Δε γεμίζω τη ταϊστρα, γιατί χάνουν τη μυρωδιά τους και την τραγανότητά τους...
Του τα δίνεις δηλαδή όταν βγαίνει εξω;
 
Και με ζυγαριά γραμμαρίων μπορείς
😂 Αυτό εννοούσα.
[automerge]1548699179[/automerge]
βάζω λίγα στην ταϊστρα 2 φορές τη μέρα...
Τηρείς το όριο; 🤔


Ζωη εγω τους βαζω λιγα καθε μερα να τσιμπολογανε! Και φυσικα εχουν κ τους σπορους τους! συμπληρωματικα τα βαζω να το πω ετσι!
Σήμερα έφαγε μόνο πελλετς, ίσως επειδή ήταν κάτι καινούργιο. Θα δούμε από αύριο.
 
Τηρείς το όριο; 🤔
Όχι βρε... Είπαμε πια... Του βάζω λίγα το πρωι... Μεχρι το μεσημέρι που φεύγω τα έχει τσακίσει και του τα ανανεώνω... Ξέρω γω; 10 κομμάτια ας πούμε...
Όντως χάνουν το άρωμά τους όσο μένουν έξω.
 
Όχι βρε... Είπαμε πια... Του βάζω λίγα το πρωι... Μεχρι το μεσημέρι που φεύγω τα έχει τσακίσει και του τα ανανεώνω... Ξέρω γω; 10 κομμάτια ας πούμε...
Όντως χάνουν το άρωμά τους όσο μένουν έξω.
Πω πω μια κουταλιά της σούπας του έβαλα εγώ σήμερα. Καλά που δεν τα έφαγε όλα 😥
 
Πριν από μερικές μέρες αρχισα να μιλάω, ομως η μαμά μου αντί να ανεβάσει βίντεο να με καμαρωσετε ανεβάζει συνέχεια φωτογραφίες μου όταν τρώω. Σήμερα την έπιασα στα πράσα και για αυτό από εδώ και πέρα το θέμα της παρουσίασης μου θα το διαχειρίζομαι εγώ. Πηγαίνετε στο 27ο - 28ο δευτερόλεπτο και απαντήστε στην ερώτηση που θα σας κάνω 😋

 
Back
Top