Γενικά Με λένε Σάχαμπ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ζιζι
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το βιντεο παιζει blank και σε chrome και σε edge σε μενα. ☹
😨 Δεν ακούγεται ο ήχος;
[automerge]1549119564[/automerge]
Γιώργο, έχει αρχίσει τώρα να το επαναλαμβάνει μετά από εμένα. Στην αρχή το έλεγε όποτε ήθελε. Με έχει τρελάνει ο μικρούλης 😋
 
Πως το εμαθε αραγε; Με καθημερινο διαλογο η τπτ εξειδικευμένο; Πχ repeated ηχογραφημενο το μυνημα για μεγαλο διαστημα
 
Πως το εμαθε αραγε; Με καθημερινο διαλογο η τπτ εξειδικευμένο; Πχ repeated ηχογραφημενο το μυνημα για μεγαλο διαστημα
Εδω και τρεις μήνες του λέω συνέχεια όταν παίζουμε "Σαχαμπ, αγάπη μου". Με απαλή φωνή και κοντά στο πρόσωπο του. Δεν έμαθε τίποτα από τα δύο. Τις τελευταίες εβδομάδες η σκυλίτσα μου, που έχει παραμεγαλωσει και ξεμωραθει, κάνει συνέχεια βλακείες κι εγώ φωνάζω όλη την ημέρα δυνατά (επειδή επιπλέον κάνει ότι δεν ακούει) "τι κάνεις;". Πριν μερικές μέρες μιλούσα με μια φίλη μου με βιντεοκλήση και άφησα το τηλέφωνο και πήγα για δύο λεπτά σε άλλο δωμάτιο. Άκουσα ξαφνικά "τι κάνεις;"και έτρεξα έκπληκτη μια και η φίλη μου δεν μιλάει ελληνικά. Από τότε δεν σταμάτησε να το λέει 🤣
 
Tέλειος! Καλή αρχή! . 😀 Εμάς η πρώτη κουβέντα ήταν το "γεια σου" και πρώτη άκουσα τη Μπέττυ.
Ευχαριστουμε😃 Υπέροχο συναίσθημα. Και το πιο ωραίο είναι ότι διάλεξε τα ελληνικά. Ακούει το ίδιο συχνά ελληνικα, αγγλικά και τουρκικά.
Βέβαια από την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει η νύφη μάλλον θα σταματήσει ☹️
 
...
Βέβαια από την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει η νύφη μάλλον θα σταματήσει ☹

Μην το λες... Και για τα δικά μου πολλοί πίστευαν ότι αφού κράτησα και τα 2 μαζί ότι θα γίνουν αγρίμια και δεν θα μιλάνε. Ίσα ίσα έμαθαν περισσότερα θεωρώ απ' οτι αν ήταν ένα μόνο του και σκυλοβαριόταν. Απλά 2 κάνουν πολύ περισσότερη φασαρία, ασταμάτητη δηλαδή. :D Να τους μιλάς συνέχεια για να έχουν ερεθίσματα.
 
Μην το λες... Και για τα δικά μου πολλοί πίστευαν ότι αφού κράτησα και τα 2 μαζί ότι θα γίνουν αγρίμια και δεν θα μιλάνε. Ίσα ίσα έμαθαν περισσότερα θεωρώ απ' οτι αν ήταν ένα μόνο του και σκυλοβαριόταν. Απλά 2 κάνουν πολύ περισσότερη φασαρία, ασταμάτητη δηλαδή. :D Να τους μιλάς συνέχεια για να έχουν ερεθίσματα.
Μακάρι. Μήπως όμως παίζει ρόλο το γεγονός ότι μιλούσαν και τα δύο τα δικά σου; Το δικό μου θηλυκό δεν θα μιλάει 😐
 
Μακάρι. Μήπως όμως παίζει ρόλο το γεγονός ότι μιλούσαν και τα δύο τα δικά σου; Το δικό μου θηλυκό δεν θα μιλάει 😐

Δεν το ξέρουμε. Κάποια λίγα δεν ακολουθούν τον κανόνα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Το περιβάλλον παίζει μεγάλο ρόλο. Αν εσύ θεωρήσεις ότι τώρα που θα έχουν ο ένας τον άλλον δεν σε χρειάζονται τόσο για παρέα είναι λογικό να νιώσουν το ίδιο.
 
Δεν το ξέρουμε. Κάποια λίγα δεν ακολουθούν τον κανόνα.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Το περιβάλλον παίζει μεγάλο ρόλο. Αν εσύ θεωρήσεις ότι τώρα που θα έχουν ο ένας τον άλλον δεν σε χρειάζονται τόσο για παρέα είναι λογικό να νιώσουν το ίδιο.
Δεν ήξερα ότι μιλάνε και τα θηλυκά 😍
Άντε να δούμε τι θα γίνει στη δική μας περίπτωση 😃
 
Tα θηλυκούλια σπανιότατα μιλάνε, ποτέ δεν ξέρεις όμως. Κρίμα που δεν εχω φμπουκ και δε μπορω να ακουσω τον μικρουλινο(δε μου παιζει το βιντεο)
Φιλιά πολλα φιλιά στον Συννεφούλη
 
Tα θηλυκούλια σπανιότατα μιλάνε, ποτέ δεν ξέρεις όμως. Κρίμα που δεν εχω φμπουκ και δε μπορω να ακουσω τον μικρουλινο(δε μου παιζει το βιντεο)
Κύριε Διονύση, κι εγώ από τη μητέρα μου ζήτησα να το ανεβάσει στο Facebook επειδη δεν έχω λογαριασμό ούτε στο Facebook ούτε στο YouTube. Υπάρχει άλλος τρόπος να το ανεβάσω; 🤔

Ήθελα να σας ρωτήσω και για τον Ερνεστουλη. Κάπου είχα διαβάσει σχόλιο σας ότι όταν ήταν μικρός μιλούσε ενώ τώρα όχι. Σταμάτησε να μιλάει όταν ήρθε η Ταμου στο σπίτι ή πιο πριν;
 
Κύριε Διονύση, κι εγώ από τη μητέρα μου ζήτησα να το ανεβάσει στο Facebook επειδη δεν έχω λογαριασμό ούτε στο Facebook ούτε στο YouTube. Υπάρχει άλλος τρόπος να το ανεβάσω; 🤔

Ήθελα να σας ρωτήσω και για τον Ερνεστουλη. Κάπου είχα διαβάσει σχόλιο σας ότι όταν ήταν μικρός μιλούσε ενώ τώρα όχι. Σταμάτησε να μιλάει όταν ήρθε η Ταμου στο σπίτι ή πιο πριν;
Οντως σταματησε να μιλαει οταν ήρθε η Ταμου αν και τις ωρες που ξεκουράζεται "πετάει" καμια λεξούλα ακόμα. Είναι λογικό να προσπαθεί να επικοινωνήσει με τη μικρή και να "ξεχνάει" αυτά που είχε μάθει. Ομως δεν ξεχνάνε στην πραγματικότητα, ανα πασα στιγμή μπορεί να στο πετάξει όταν θελήσει να επικοινωνήσει μαζί σου, εφ' οσον έχεις δείξει οτι "αντιδράς" σε αυτά που λέει.
 
Οντως σταματησε να μιλαει οταν ήρθε η Ταμου αν και τις ωρες που ξεκουράζεται "πετάει" καμια λεξούλα ακόμα. Είναι λογικό να προσπαθεί να επικοινωνήσει με τη μικρή και να "ξεχνάει" αυτά που είχε μάθει. Ομως δεν ξεχνάνε στην πραγματικότητα, ανα πασα στιγμή μπορεί να στο πετάξει όταν θελήσει να επικοινωνήσει μαζί σου, εφ' οσον έχεις δείξει οτι "αντιδράς" σε αυτά που λέει.
Η αλήθεια είναι ότι δεν με νοιάζει ιδιαίτερα και ούτε με ενδιέφερε ποτέ να μιλάνε οι παπαγάλοι μου αλλά τώρα που το έζησα πρώτη φορά και χωρίς να το περιμένω έχω ενθουσιαστεί. 😃
Αν είναι βέβαια να σταματήσει να μιλάει επειδή θα είναι χαρούμενος με την μικρούλα, χαλάλι.
 
Βέβαια από την επόμενη εβδομάδα που θα έρθει η νύφη
Με το καλό να την υποδεχτείς! Ωραία! Θα περιμένουμε παρουσίαση της! 🙂🆒
 
Back
Top