Γενικά Μου έφυγε ένα από τα μικρά καρδερινοκάναρα

α το άτιμο... αναμονή τι να κάνεις; Την έχει βρει.
 
α το άτιμο... αναμονή τι να κάνεις; Την έχει βρει.

Ειναι πολυ ατιμος.. Δεν περιμενα οτι θα πεταγε ετσι με 2 μερες που βγηκε απο την φωλια.. Δεν εχει πεσει καθουλου κατω..
Μου εκανε μεγαλη εντυπωση..
 
Πλακα κανεις, πηγα να τα παρω μια φορα να καθαρισω τη φωλια και βρεθηκε το ενα στο κουρτινοξυλο για πλακα... *δεν ειχαν βγει ΚΑΝ απο τη φωλια τοτε..
 
Συνεχισε να παρακολουθεις... Θα πεινασει, θα διψασει που θα παει...

Το ταιζει η μανα του.. Καποια στιγμη που ηρθε να φαει εξω απο την κλουβα πηγα να το πιασω και εφυγε παλι.. Αλλα πφφ
Αυτο απο την ωρα που του εβγαλα την ουρε αγριεψε
 
Μην σε βλέπει τότε στο μπαλκόνι κοντά στο κλουβί μπας και έρθει πιο κοντά.
 
Θα πεινάσει παιδί μου, θα προσπαθήσει να ξανά έρθει.
 
μετακινηθηκε απο εκει που ηατνε και ηρθε σε μια ταρατσα απεναντι απο το σπιτι μου..
το πηρε πρεφα η μανα του και το φωναζει.. Τωρα ομως αν παω και ειναι σεμενα θα ξαναφυγει..
 
Κανε κατασκηνωση κοντα στα κλουβια ΑΚΙΝΗΤΟΣ. Για καποιο λογο μετα απο λιγο δεν σε προσεχουν, τουλχιστον τα μικρα μου αδιαφορουν οταν καθομαι αρκετη ωρα χωρις να κουνιεμαι.
 
Κανε κατασκηνωση κοντα στα κλουβια ΑΚΙΝΗΤΟΣ. Για καποιο λογο μετα απο λιγο δεν σε προσεχουν, τουλχιστον τα μικρα μου αδιαφορουν οταν καθομαι αρκετη ωρα χωρις να κουνιεμαι.

Εμενα δεν ξερω να σου πω την αληθεια..
Παντως αυτο που καταλαβα ειναι οτι φοβαται να ερθει κ ελεγχει απο μακρυα να δει τι παιζει..
Καθεται απεναντι σε μια κεραια μαζι με κατι σπουργυτακια..
 
ΙΔΕΑ! Ριξε αφθονο φαι στο πατωμα να ερθουν τα σπουργιτια! Θα τα ακολουθησει\! Μετα πεταγεσαι πισω απο την καρεκλα με ενα σεντονι ή το εξυπνο λαστιχο και το πιασες!
 
ΙΔΕΑ! Ριξε αφθονο φαι στο πατωμα να ερθουν τα σπουργιτια! Θα τα ακολουθησει\! Μετα πεταγεσαι πισω απο την καρεκλα με ενα σεντονι ή το εξυπνο λαστιχο και το πιασες!

😀.. Θα το κανω τωρα αμεσως..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Κρυμμένος πίσω από την κουρτίνα με το λάστιχο στο χέρι. Μόλις έρθει να ταϊστεί στα κάγκελα, το βρέχεις από μακρυά. Σιγά σιγά και όσο δυσκολεύεται να πετάξει θα πλησιάζεις όλο και περισσότερο για να εξασφαλίσεις ότι θα βραχεί αρκετά.
Είναι ο μόνος τρόπος. Μην προσπαθείς με πετσέτες και πανιά, αποκλείεται να το πιάσεις!

Αν έχεις κανέναν καπατσέ, βάλε μέσα αυγό που τρώει και άσε το κρεμασμένο πάνω στο κλουβί που είναι η μάνα του!
 
Κρυμμένος πίσω από την κουρτίνα με το λάστιχο στο χέρι. Μόλις έρθει να ταϊστεί στα κάγκελα, το βρέχεις από μακρυά. Σιγά σιγά και όσο δυσκολεύεται να πετάξει θα πλησιάζεις όλο και περισσότερο για να εξασφαλίσεις ότι θα βραχεί αρκετά.
Είναι ο μόνος τρόπος. Μην προσπαθείς με πετσέτες και πανιά, αποκλείεται να το πιάσεις!
 
Back
Top