Γενικά Μπορείτε να με βοηθήσετε στην αγνώριστη είδους στο καναρίνι μου;

ΦΡΑΓΚΟΥΛΑ

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2014
Μηνύματα
240
Πόλη
Βούλα
Καλημέρα έχω ένα αρσενικό καναρινάκι με δακτυλίδι 036 Dem 82, μήπως ξέρει κάποιος τι σημαίνει και τι έιδος είναι; Μου το έδωσαν για τραγουδοποιό. Σας βάζω και φώτο μήπως βοηθήσει. Ευχαριστώ
πολύ!

P9239340.webpP9239327.webp
 
Πολυ ομορφο πουλακι! Φανταζομαι τον λενε Ελβις. :D

Για τα ερωτηματα σου ας μιλησουν οι ειδικοτεροι. Αυτο που εχω να επισημανω εγω ειναι να αλλαξεις πατηθρες και να του κοψετε τα νυχια τα οποια εχουν αρχισει και στραβωνουν.
 
Για τα νύχια του πρέπει να το πάω σε πετ σοπ? Φοβάμαι να το κάνω εγώ μην το τραυματίσω. Να αγοράσω το ειδικό ψαλιδάκι μήπως;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πολύ όμορφος ο Έλβις :). Αν μπορείς τοποθέτησε κατά μήκος τις πατήθρες έτσι ώστε να μην ακουμπά η ουρά του στο κλουβί.
Επίσης διακρίνω να έχει ανορθωμένα και ανεπτυγμένα λέπια στα πόδια του. Μπάνια κάνει; Τι χρώμα είναι το δακτυλίδι;
 
😀! Ελβις τον "βαφτισα" εγω διοτι μου εμοιασε το κεφαλι του με το μαλλι του Ελβις.😛 Δεν μας ειπε πως τον λενε.

😀 το κατάλαβα! απλά μου άρεσε σαν όνομα και του ταιριάζει πολύ. Έχει τσουλούφι (μάλλον από την τσαντίλα του) είναι και τραγουδοποιός. Ελπίζω να του μείνει.
 
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο κεφάλι σε καναρινακι! Να τον χαίρεσαι τον Έλβις σου! :)

Από χρώμα είναι κίτρινο λιποχρωμικο νομίζω..
Νομίζω τα νυχάκια του θέλουν λίγο ακόμα κόψιμο.

Πότε τον απέκτησες τον γλύκα;
 
Μα δεν είναι ίδιοι;

Φοβήθηκα να του τα κόψω παραπάνω... Θα το επιχειρήσω αύριο πάλι. Πόσο να του τα κόψω ακόμα; Τώρα θα πάω να πάρω epithol για τα ποδαράκια του. Τον φιλοξενώ για λίγο γιατί είναι του πατέρα μου αλλά μάλλον θα τον κρατήσω τον γλύκα. Του τον κάναν δώρο όταν ήταν μικρούλης ο Έλβις.
 
Back
Top