Ασθένειες Μπορεί να τυφλωθεί ένα Budgie;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης ermis1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλά θα τρελαθούμε; Γιατί να μη σου τη δώσουν πίσω; Αν είναι έτσι δώσε μου λογαριασμό να σου βάλω λεφτά να την πας σε κτηνίατρο. Με όλη μου την καρδιά.
ΟΚ, κι εγώ μαζί σου. Για αυτό είχα ρωτήσει και σε προηγούμενο ποστ μου.
Μπράβο σου @melagio80.
Αν χρειαστεί υπολόγισε κι εμένα.
 
Καλημέρα στην ομάδα. Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για το ενδιαφέρων σας και για τις προτάσεις σας για να βοηθήσετε. Δυστυχώς δεν κατάφερα να κάνω κάτι και αυτό γιατί νοσηλεύτηκα για 8 μέρες,την Δευτέρα πήρα εξιτήριο και έμειναν όλα πίσω. Τώρα νομίζω ότι πρέπει να περιμένω και αυτό γιατί την Δευτέρα βρήκα αυγό και σήμερα βρήκα και δεύτερο. Δεν μπορώ να καταλάβω με τη δύναμη δούλεψαν τα ένστικτά της αφού συνεχίζει και δεν βλέπει. Ο αρσενικός συνεχίζει και την προσέχει με απίστευτο τρόπο. Νομίζω ότι πρέπει να περιμένω να τελειώσει η διαδικασία αυτή και μετά να την πάω γιατί η μεταφορά τώρα θα την στρεσάρει.
 
Δυστυχώς δεν κατάφερα να κάνω κάτι και αυτό γιατί νοσηλεύτηκα για 8 μέρες,την Δευτέρα πήρα εξιτήριο και έμειναν όλα πίσω.
Περαστικά από καρδιάς..
Πρώτα η υγεία...
Ο αρσενικός συνεχίζει και την προσέχει με απίστευτο τρόπο.
Νομίζω πως εδώ είναι και το μυστικό της επιβίωσής της αφού όπως λες δεν βλέπει.
Νομίζω ότι πρέπει να περιμένω να τελειώσει η διαδικασία αυτή και μετά να την πάω γιατί η μεταφορά τώρα θα την στρεσάρει.
Σωστά..
Εγώ μάλιστα θα τα πήγαινα και τα δύο μαζί, ώστε να μη χαθεί για κανένα λόγο η "σχέση ζωής" που έχει αναπτυχθεί.
 
Περαστικά από καρδιάς..
Πρώτα η υγεία...

Νομίζω πως εδώ είναι και το μυστικό της επιβίωσής της αφού όπως λες δεν βλέπει.

Σωστά..
Εγώ μάλιστα θα τα πήγαινα και τα δύο μαζί, ώστε να μη χαθεί για κανένα λόγο η "σχέση ζωής" που έχει αναπτυχθεί.
Ευχαριστώ, μόλις τελειώσει η διαδικασία αυτή θα τα πάω και τα δυο μιας και ο αρσενικός είναι πραγματικά η "κολόνα του σπιτιού",τώρα αυτό που σκεύτομαι τι να κάνω με τα αυγά. Να τα κρατήσω μήπως είναι γόνιμα ή είναι ρίσκο γιατί αυτό θα τη βάλει σε αναμονή;
 
Να τα κρατήσω μήπως είναι γόνιμα ή είναι ρίσκο γιατί αυτό θα τη βάλει σε αναμονή;
Το έγραψα νωρίτερα και για σένα...
Πρώτα η υγεία...
Και στην περίπτωση της "κοπελιάς" πρέπει να είμαστε δίκαιοι...
Ας γίνει καλά και όλα διορθώνονται... Θα κάνει σίγουρα πολλά αυγά.
Για τα συγκεκριμένα... αν δεν έχεις κάπου αλλού να τα βάλεις για κλώσημα... Πέταξέτα.
Εγώ αυτό θα έκανα.
 
Γιώργο περαστικά κι αγύριστα! Προσωπικά συμφωνώ με τον Γιάννη, τα αυγά θα τα πετούσα. Δεν είναι σε θέση να κάτσει να κλωσσήσει, ούτε και πρέπει! Τα αυγά τα γέννησε στον πάτο ή τους έχεις φωλιά;
 
Καλημέρα στην ομάδα, εχτες έδωσα και τα δύο μαζί σε ένα απίθανο παλικάρι για να μπορέσει να εξετάσει το θηλυκό. Μέσα στην εβδομάδα θα μου έχει τα νέα, αν και θεωρεί ότι είναι απίθανο να ξανά δει ωστόσο απο όσα μου είπε θα το εξετάσουνε λεπτομερώς. (να σημειώσω οτι το παλικάρι είναι στον κλάδο της κτηνιατρικής)
 
Εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε να μας πεις τι έγινε!
Ποιας κτηνιατρικής; Στην Αθήνα δεν έχουμε αν δεν κάνω λάθος.
 
Εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε να μας πεις τι έγινε!
Ποιας κτηνιατρικής; Στην Αθήνα δεν έχουμε αν δεν κάνω λάθος.

Αν καταλαβα καλα ειναι καποιο παιδι που σπουδαζει κτηνιατρικη και του τα εδωσε σπιτι.
Νομιζω!

Οπως και να εχει με το καλο και θα περιμενουμε νεα.
 
Ερμή, τι είναι το απίθανο παλικάρι; Φοιτητής κτηνιατρικής; Και γιατί δεν το εξέτασε το πουλάκι εκεί που το είχες; Ήθελε και τη γνώμη άλλων;
Θα ήμουν επιφυλακτικός στη θέση σου, ειδικά εφόσον ο αρσενικός τη φροντίζει, να της αλλάζω περιβάλλον για αμφίβολα αποτελέσματα. Παρεπιπτόντως, το αμφίβολα αναφέρεται στο ότι ήδη σου είπε ότι είναι απίθανο να ξαναδεί
 
Καλή σας ημέρα, συγνώμη για την καθυστέρηση απάντησης αλλά απο 15/9 ξανά νοσηλεύτηκα κ μετα απο μια επέμβαση κ 15 μέρες νοσηλείας επανήλθα, στο θέμα μας τώρα. Το πουλάκι τελικά είχε νευρολογικό πρόβλημα,ξεκίνησε με τύφλωση κ σιγά-σιγά άρχισε να έχει αστάθεια στο κεφάλι μέχρι που "έφυγε" δυστυχώς. Να σημειώσω ότι ο άνθρωπος που προσφέρθηκε να βοηθήσει έχει κτηνιατρείο μικρών ζώων, αλλά δεν αναλάμβανε πουλιά. Το πήρε κ απευθύνθηκε σε συνάδελφό του παρουσιάζοντας το για δικό του, είχα απευθυνθεί και εγώ αλλά δεν μπορούσα να του το πάω λόγο της απαγορευμένης για εμένα τιμής για επίσκεψη (36ευρω +εξτρά οι εξετάσεις). Υπάρχουν αξιόλογοι κτηνίατροι κ φιλόζωοι δυστυχώς όμως όχι για όλες τις περιπτώσεις και όχι πολλοί. Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές και για τις προσφορές σας για βοήθεια και μακάρι να μην αντιμετωπίζουμε τέτοια προβλήματα.
 
Ερμή, πολύ λυπαμαι.
Ο αρσενικός σου πως ειναι;
Ο γιατρός σου είπε αν το νευρολογικό πρόβλημα οφειλόταν στον ιδιο τον οργανισμό, ήταν δλδ εγγενές ή σε καποια λοίμωξη που προχώρησε;
Η δίκη σου υγεία; Τελείωσες με τα νοσοκομεία ή υπαρχει περίπτωση να επανεισαχθεις; Πρόκειται για μια κατάσταση που έχει πλήρη ίαση;
Ευχομαι στο εξής όλα καλα;
 
Back
Top