Γενικά Νέος συγκάτοικος ένα καινούριο καναρίνι

Γεια σου Τσίου, ωραίο καναρινάκι!
Το έχει η ταΐστρα της φωτογραφίας μέσα; Τι ταίζεις το καναρίνι;
Η κυρια από την οποία το αγόρασα μου βάλε διαφορους σπόρους δεν ξέρω τι είναι
Μπορείς σε παρακαλω να μας δείξεις τη διάταξη του εσωτερικού χώρου του κλουβιού; Σε μια καθαρή φωτό, και οχι βγαλμένη κόντρα στον ήλιο.
Επισης, τι διαστάσεις εχει το κλουβι;
Ρωτώ, διότι κάτι δεν μου κάθεται καλά με τις πατηθρες.
Το κλουβί είναι πρόχειρο. Θα φτιάξω ένα άλλο μεγαλύτερο με τον μπαμπά μου και κάτσε να τις μετρήσω πρώτα 😉

Ύψος 38εκ
Μήκος 28
Πλάτος 21
 
Η κυρια από την οποία το αγόρασα μου βάλε διαφορους σπόρους δεν ξέρω τι είναι
Μαρακι το καλύτερο θα ήταν να αγοράσεις μια συσκευαστεμη επώνυμο τροφή...
 
Οκευ. Αλλά τώρα θα περιμένω να την φάει και μετά θα του βάλω καινουρια;
Απ τη στιγμή που δε ξέρεις τι σπόρους κ σε ποια αναλογία τους έχει βάλει η κυρία στο πετ σοπ προτείνω να δώσεις κατευθείαν συσκευασμενη... έχεις πολύ ποσότητα απ αυτούς τους σπόρους;
 
Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βάζεις κ από τους σπόρους που κάνεις δε ξέρει ποιοι σποροι είναι κ σε ποια αναλογία και να αγοράσεις και 1 κιλό συσκευασμενη τροφή να βάζεις κ από αυτή... :)
 
Η κυρια από την οποία το αγόρασα μου βάλε διαφορους σπόρους δεν ξέρω τι είναι
Το κλουβί είναι πρόχειρο. Θα φτιάξω ένα άλλο μεγαλύτερο με τον μπαμπά μου και κάτσε να τις μετρήσω πρώτα 😉

Ύψος 38εκ
Μήκος 28
Πλάτος 21

Αυτοί οι σπόροι είναι τεράστιοι, δεν μπορεί να τους φάει, θα λιμοκτονήσει. Να πάρεις σακουλάκι με συσκευασμένους σπόρους το συντομότερο. Νερό του βάζεις;
Το κλουβάκι όπως καταλαβαίνεις είναι πολύ μικρό. Με 20-25 περίπου ευρώ μπορείς να αγοράσεις κλουβί 60 εκατοστών που θα είναι ότι πρέπει για το φιλαράκι σου. Τις πατήθρες να τις βάλεις σε τέτοια απόσταση ώστε να μην ακουμπάει η ουρά του στα κάγκελα.
 
Έχει το νου σου: η τροφή να είναι συσκευασμένη, επώνυμη, αλλά να μην περιέχει έγχρωμα μπισκοτάκια, ούτε και προϊόντα αρτοποιίας.
Ένα πολύ εύχρηστο κλουβί είναι αυτό: https://www.pet4u.gr/pet-camelot-9672.html. Επίσης αν δεν έχεις, αγόρασε : σουπιοκόκκαλο, μπανιέρα.
 
Να παρεις και αμμο αν μπορεις για τον πατο του κλουβιου!
Και μια αυγοθηκη για να βαζεις μεσα αυγο η αυγοτροφη παντα συσκευασμενη ομως!
 
Back
Top