Γενικά Νέο μέλος masked lovebird

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Καλημερες καλημερες παρεακι!Με αφορμή το νεο μου απόκτημα σας το παρουσιαζω.Ειναι ενα μωρακι lovebird ειδος masked το οποιο ειναι 28 ημερων.Το επέλεξα καθως το ειδα σε μια ομοδα στο fb και επειδη ειχε splayed legs δε μπορεσα να το προσπεράσω.Η κοπελα που το ειχε ηταν απο το ζευγαρακι που ειχε και βγηκαν 3 μωρα και τα 2 ειχαν splayed legs και μετα απο προταση δικια μου επειδη οι γονεις του ετρωγαν το ναρθηκακι(λαστιχο) το πηρα για ταισμα αποκλειστικο…Ελπιζω να γινει καλα που θα γινει😃 42AE23B6-717D-4304-9351-CFE99BC0D6DD.webpB37676F1-44C2-4EB9-849C-7772D3FD51F0.webp9F9E5D18-1B46-4C0B-B2C1-E86DEED934C5.webp
 
@giannisvlg Τι ομορφια ειναι αυτη!Τι ωραια χρωματα που εχει!Να το χαιρεσαι και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα 😁 Γερο και δυνατο να ειναι!Το αλλο γιατι δεν το πηρες 😏; αφου εχεις χωρο😜...να μεγαλωσει κι αλλο η φτερωτοπαρεα σου!Να περνατε τελεια, να μας βαζεις φωτογραφιες απο το μωρουλινι σου (να βλεπουμε την αναπτυξη του και την πορεια του) και πολυ πιο μετα θελω μια ομαδικη φωτογραφια 😁!Ξερω οτι, η φροντιδα και η αγαπη που θα του δωσεις, θα το γιατρεψουν πολυ πιο γρηγορα!Και παλι να το χαιρεσαι και να του δωσεις πολλα - πολλα φιλακια 😘
 
@Elli μου ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,»οσο γι αυτο»
Το αλλο γιατι δεν το πηρες 😏;
δεν ειχα θεμα να το κρατησω και το αλλο αλλα η κοπελα προτιμησε να το κρατησει αφου πηγα σπιτι της και του εφτιαξα τα ποδαρακια!
Εννοειται φυσικα οτι θα εχει καθημερινες φωτογραφιες😚
 
@giannisvlg Γι αυτο δεν το πηρες το αλλο παπαγαλακι!Εβαλες το χερακι σου να το γιατρεψεις γι αυτο εισαι ηρεμος! Βεβαια καθημερινες φωτογραφιες να παιρνουμε καθε μερα μια δοση γλυκας 😍!
Παντως εισαι "κακια" παρεα, με κανεις και θελω και εγω παπαγαλακι! 😜
 
Νομίζω κάποια στιγμή είχες πει θέλεις να γίνεις πτηνιατρος! Σου ταιριάζει απόλυτα τόσο που τα αγαπάς! Αρκει να ανοίξεις ιατρείο και στα Τρικαλα!😉🙂 Να είναι γερό γιατί τυχερό είναι σίγουρα και κουκλακι! 🧿Να το χαίρεσαι και να περνάτε τέλεια! Όπως οι προλαλήσαντες περιμένω κι εγώ καθημερινές φωτογραφίες!🙂
 
Back
Top