Αναπαραγωγή Να σας δείξω τα πρώτα μου καναρινάκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Το πιο μικρούλι παραβγήκε σκούρο για τους γονείς του! Ξεχωριστό! Άντε με το καλό να βγουν στο κλαρί!

Θα ανεβασω φωτο να τα δεις πωσ ειναι τωρα :ρ!
😀!
Καμια σχεση με τους γονεις!
Ευχαριστουμε!
 
Χρωματίσαμε κι εμείς!

rsz_20160531_1232170.jpg
rsz_20160531_141233.jpg
 
Σαν ζαχαρωτά είναι! Πολύ όμορφα! Φτου φτου φτου! Αλλά μήπως τα έκανε με άλλον κανάρο το κορίτσι; Μήπως τον απάτησε; 😛
 
Σαν ζαχαρωτά είναι! Πολύ όμορφα! Φτου φτου φτου! Αλλά μήπως τα έκανε με άλλον κανάρο το κορίτσι; Μήπως τον απάτησε; 😛

😀!
Έλα΄ντε! Λες να είχαμε κανέναν επισκέπτη; 😛
Αλίκη βγήκαν τελείως διαφορετικά και τα 4 καναρινάκια! 😛
 
Αλίκη βγήκαν τελείως διαφορετικά και τα 4 καναρινάκια! 😛
Καλύτερα για να τα ξεχωρίζεις! Εμένα φέτος σε κάθε φωλιά όλα είναι ίδια! Να δω πως θα τα ξεχωρίσω! 😛
 
Να πούμε κάτι σε δακτυλίδι παρά την κακή σου εμπειρία;
Φέτος εξοικειώθηκα με την αντικατάσταση αυγών και μπορώ να πω πως παρόλο που έχασα ένα αυγό τα πήγα πολύ καλά! τα δαχτυλίδια για του χρόνου 😛 Ένα - ένα!
 
Φέτος εξοικειώθηκα με την αντικατάσταση αυγών και μπορώ να πω πως παρόλο που έχασα ένα αυγό τα πήγα πολύ καλά! τα δαχτυλίδια για του χρόνου 😛 Ένα - ένα!
Αλίκη μου εγώ θα σου προτείνω αυτά ανεπιφύλακτα. Έτσι θα τα ξεχωρίζεις και δε θα χεις σίγουρα κανένα πρόβλημα με τα ποδαράκια τους.
http://www.birdmarket.gr/anaparagwgh/daktylidia - kanarinivn/Eγχρωμα - δακτυλιδια- σιλικονης
 
@billdere τι ηλικία έχουν τώρα οι νεοσσοί;
Αλίκη μου εγώ θα σου προτείνω αυτά ανεπιφύλακτα.
Μπα...
Θα τη "χώσουμε" σε κανένα σύλλογο...
Βλέπω αργά ή γρήγορα να γίνεται...
 
Και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό Παναγιώτα μου! Αλλά σε καναρινάκια 40 ημερών μπορώ να τα βάλω; Θα τα δεχτούν άραγε;

Μπα...
Θα τη "χώσουμε" σε κανένα σύλλογο...
Βλέπω αργά ή γρήγορα να γίνεται...
😀 για που λες; 😛
 
Και εγώ το έχω σκεφτεί αυτό Παναγιώτα μου! Αλλά σε καναρινάκια 40 ημερών μπορώ να τα βάλω; Θα τα δεχτούν άραγε;
Αλίκη εγώ μόλις τα χωρίζω από τους γονείς τους βάζω. Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Για όποιον δεν είναι σε σύλλογο θεωρώ πως είναι η καλύτερη λύση.
 
Αλλά σε καναρινάκια 40 ημερών μπορώ να τα βάλω; Θα τα δεχτούν άραγε;
Όσο μικρότερα τόσο καλύτερα...
Δεν θα υπάρξει θέμα όμως...
για που λες;
Διάλεξε όπου σ΄αρέσει https://community.petbirds.gr/forums/bird-clubs/

κ. Γιάννη οι πρώτοι νεοσσοί είναι 50 ημερών και τώρα τα πιτσιρίκια είναι 15 ημερών.
Ευχαριστώ πολύ!

Μέχρι τότε είναι μια πολύ καλή λύση.
Ασφαλώς...
 
Παιδιά καλημέρα..
Έλειψα μια μέρα και η κανάρα μάδησε παλι τα μικρά και είχε στρώσει φωλία..
Τι να κάνω τώρα ωστε να αποφυγω την γεννα;
 
είχε στρώσει φωλία..
Τι να κάνω τώρα ωστε να αποφυγω την γεννα;
Αφού έστρωσε φωλιά, ετοιμάζεται και για αυγά και αμφιβάλω αν μπορείς να τα αποφύγεις. Και καλό θα είναι να τα κάνει όσα αυγά που έχει στην κοιλίτσα της.. Δώστης νήμα και βαμβάκι (γι αυτό ίσως μαδάει τα μικρά) και άστην να γεννήσει. Κάθε μέρα αντικαθιστάς ένα αυγό με ένα ψεύτικο και την αφήνεις να τα κλωσήσει. Τόσο απλά!
 
Αφού έστρωσε φωλιά, ετοιμάζεται και για αυγά και αμφιβάλω αν μπορείς να τα αποφύγεις. Και καλό θα είναι να τα κάνει όσα αυγά που έχει στην κοιλίτσα της.. Δώστης νήμα και βαμβάκι (γι αυτό ίσως μαδάει τα μικρά) και άστην να γεννήσει. Κάθε μέρα αντικαθιστάς ένα αυγό με ένα ψεύτικο και την αφήνεις να τα κλωσήσει. Τόσο απλά!

Και με τα μικρα που καθονται στην φωλια;
 
Και με τα μικρα που καθονται στην φωλια;
Θα τα εκτοπίσει η κανάρα.. Το πολύ πολύ να σπάσει κανένα αυγό! Γι αυτό θα βάζεις ψεύτικα και θα κάθονται όλοι μαζί στη φωλίτσα! 😛 Ο μπαμπάς είναι εντός κλουβιού;
 
Back
Top