Αναπαραγωγή Να σας δείξω τα πρώτα μου καναρινάκια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης billdere
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα τα εκτοπίσει η κανάρα.. Το πολύ πολύ να σπάσει κανένα αυγό! Γι αυτό θα βάζεις ψεύτικα και θα κάθονται όλοι μαζί στη φωλίτσα! 😛 Ο μπαμπάς είναι εντός κλουβιού;

Ναι, ειναι ολοι μαζι παρεα!
 
Ναι, ειναι ολοι μαζι παρεα!
Δεν τον βγάζεις; Γιατί είμαι σίγουρη πως τα αυγά θα τα πετάξεις με βαριά καρδιά. Για να την ελαφρύνεις λίγο, βγάλτον έτσι ώστε τα αυγά να είναι (μάλλον) άσπορα!
 
Η μαμά μόνη στη μια πλευρά με φωλιά και τα σχετικά υλικά να κάνει ότι το ένστικτο της λέει και από την άλλη πατέρας και μικρά...
Τροφοδοσία και στις δυο μεριές με βάρος στην πλευρά του πατέρα..
Όλα θα πάνε καλά...
 
Δεν τον βγάζεις; Γιατί είμαι σίγουρη πως τα αυγά θα τα πετάξεις με βαριά καρδιά. Για να την ελαφρύνεις λίγο, βγάλτον έτσι ώστε τα αυγά να είναι (μάλλον) άσπορα!
Η μαμά μόνη στη μια πλευρά με φωλιά και τα σχετικά υλικά να κάνει ότι το ένστικτο της λέει και από την άλλη πατέρας και μικρά...
Τροφοδοσία και στις δυο μεριές με βάρος στην πλευρά του πατέρα..
Όλα θα πάνε καλά...
Έχεις δίκιο! Ειδικά αν ο μπαμπάς ταίζει θα πάνε όλα μια χαρά!

Ο μπαμπάς ταΐζει κανονικά!
Και στην προηγούμενη γέννα που έκανε πάλι τα ίδια με τα μικρά και τα χώρισα ο μπαμπάς τάιζε κανονικά!

Οπότε ετοιμάζω την μαμά να κάνει την δουλειά της και βάζω τον μπαμπά με τα μικρά!
 
Μεγαλώσαμε κι εμείς! 😀

Αυτός δεν μάθαμε που έμοιασε... 😛
Ο άλλος έχει ένα μαύρο πόδι και ένα άσπρο...😛
rsz_1rsz_20160614_180232.jpg
rsz_20160614_180301.jpg
 
Μεγαλώσαμε κι εμείς! 😀

Αυτός δεν μάθαμε που έμοιασε... 😛
Ο άλλος έχει ένα μαύρο πόδι και ένα άσπρο...😛
rsz_1rsz_20160614_180232.jpg
rsz_20160614_180301.jpg
Καλά ε πεθαίνω με τις Captions! Πιστεύω ότι δε θα μείνουν έτσι μετά την πτερόροια.. Θα κιτρινίσουν τα φτερά τους... Δε θα γίνουν κίτρινα όσα φτερά είναι λευκά, αλλά σίγουρα δε θα μείνουν όλα τα λευκά ολόλευκα.. Στο λέω σαν τιπ! Είναι τέλεια και μοναδικά! Και μοιάζουν πολύ με τα δικά μου κοινά! Γιατί όμως είναι κολοβά καλέ? Που είναι οι ουρές τους; 😛
 
Καλά ε πεθαίνω με τις Captions! Πιστεύω ότι δε θα μείνουν έτσι μετά την πτερόροια.. Θα κιτρινίσουν τα φτερά τους... Δε θα γίνουν κίτρινα όσα φτερά είναι λευκά, αλλά σίγουρα δε θα μείνουν όλα τα λευκά ολόλευκα.. Στο λέω σαν τιπ! Είναι τέλεια και μοναδικά! Και μοιάζουν πολύ με τα δικά μου κοινά! Γιατί όμως είναι κολοβά καλέ? Που είναι οι ουρές τους; 😛

😀!
Ευχαριστουμεε! :D 😛
Eιναι κολοβα γιατι οποτε λειπω απο το σπιτι, η μαμα τους τα μαδαει...
 
Eιναι κολοβα γιατι οποτε λειπω απο το σπιτι, η μαμα τους τα μαδαει...
Ε την άτιμη!

Πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να ανέβαζες μια φώτο των μικρών μετά την πτερόροια! Δε θα τα αναγνωρίζεις με το πως άλλαξαν χρώματα τα φτερά τους! Αχ αυτά τα κοινά παρδαλά! Αααχχ!
 
Ε την άτιμη!

Πάντως θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να ανέβαζες μια φώτο των μικρών μετά την πτερόροια! Δε θα τα αναγνωρίζεις με το πως άλλαξαν χρώματα τα φτερά τους! Αχ αυτά τα κοινά παρδαλά! Αααχχ!

Θα ανεβασω και αυτα αλλα και τα προηγουμενα πουλακια!
Βεβαια ηδη εχουν ψηλοκιτρινησει τα αλλα!
 
Από τα ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ κοινά που έχω δει! @billdere Mήπως να σε ξαναστείλουμε στρατό; Βλέπω ότι σε ενέπνευσε η μαμά πατρίδα...

Γιατί όμως είναι κολοβά καλέ? Που είναι οι ουρές τους; 😛

😀... Δεν υπάρχεις!
 
Από τα ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ κοινά που έχω δει!
Όντως είναι πανέμορφα Στέφανε, αλλά εγώ δεν ξέρω τι έχω πάθει και όλα τα καναρινάκια τα βλέπω όμορφα. Δε μπα να είναι κοινά, δε μπα να είναι ράτσας το ένα μου αρέσει περισσότερο από τ' άλλο. Βασίλη μου να ζήσουν τα κουκλάκια σου!
 
Από τα ΩΡΑΙΟΤΕΡΑ κοινά που έχω δει! @billdere Mήπως να σε ξαναστείλουμε στρατό; Βλέπω ότι σε ενέπνευσε η μαμά πατρίδα...



😀... Δεν υπάρχεις!

😀!
Σ'ευχαριστώ πολύ Στέφανε!
Λες να ξαναπάω; :Ρ

Όντως είναι πανέμορφα Στέφανε, αλλά εγώ δεν ξέρω τι έχω πάθει και όλα τα καναρινάκια τα βλέπω όμορφα. Δε μπα να είναι κοινά, δε μπα να είναι ράτσας το ένα μου αρέσει περισσότερο από τ' άλλο. Βασίλη μου να ζήσουν τα κουκλάκια σου!

Παναγιώτα όόλα τα καναρινάκια είναι πανέμορφα!
Και οι χρωματισμοί ειδικά που έχουν!
Σ'ευχαριστώ πολύύ!
 
Back
Top