Γενικά Να σας συστήσω τον Πιττίκο, την Πεπίτα τον Τσίκο και τη Blue

Αναστασία μπράβο! Εξαιρετική επιλογή κλουβιών, τέτοιες κλούβες τους έχουμε κι εμείς. Ποτέ δεν είναι αρκετά μεγάλο.
Αυτό έχω καταλάβει και εγώ 😂
 
Αυτό έχω καταλάβει και εγώ 😂
Το καλύτερο "κλουβί" γι' αυτά είναι η φύση. Καλώς ή κακώς, αφού φτάσαμε εδώ που φτάσαμε προσπαθούμε να τους προσφέρουμε ότι "καλύτερο" μπορούμε. Πχ εμείς τα έχουμε όλη την ημέρα αμολυτά στο σπίτι για να περιορίζονται όσο το δυνατόν λιγότερο και λίγη ώρα στο μπαλκόνι στην κλούβα για να παρουν τον αέρα και τον ήλιο τους. Φυσικά δεν έχουμε τόσο όμορφη αυλή όσο εσύ :)
 
Καλά είναι τόσο τεράστιο που μετά είδα ότι είναι μέσα... 🤣Υπέροχη κατασκευή μπράβο κ στους δύο 👍
Nαι κι εγώ είδα μια απέραντη κλούβα και μετα μια πρασινη κουτσουλίτσα να κάθεται στη μέση και να επιθεωρεί.
 
Nαι κι εγώ είδα μια απέραντη κλούβα και μετα μια πρασινη κουτσουλίτσα να κάθεται στη μέση και να επιθεωρεί.
😀 (πράσινη κουτσουλιτσα) το γλυκάκι μου 😂
 
😀 (πράσινη κουτσουλιτσα) το γλυκάκι μου 😂
Ετσι λέω και τον Ερνέστο καμιά φορά "που είσαι ρε κουτσουλίτσα;" και με παίρνει στο κυνήγι η Νόρα με τη παντόφλα που μιλάω έτσι στα "μωρά της"
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Οταν παρουσίασα τα μωρά μου σας αποκάλεσα τον Πιτίκο πολυλογα 😄 σας είπα ότι δεν τον έχω βιντεοσκόπηση γτ μόλις πάω κοντά με το κινητό σταματάει... Τον έχω ηχογραφήσει όμως και έκανα κλιπάκια με φωτό του και ήχο την φωνή του
View attachment YouCut_20190701_173336178.mp4
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Οταν παρουσίασα τα μωρά μου σας αποκάλεσα τον Πιτίκο πολυλογα 😄 σας είπα ότι δεν τον έχω βιντεοσκόπηση γτ μόλις πάω κοντά με το κινητό σταματάει... Τον έχω ηχογραφήσει όμως και έκανα κλιπάκια με φωτό του και ήχο την φωνή του
View attachment 64875
Είναι φοβερός... Να τον χαίρεσαι... ♥️
Εμενα ο δικός μου είναι δύο χρονών και ακόμη δεν έμαθε να μιλάει όσο και να προσπάθησα...
 
Είναι φοβερός... Να τον χαίρεσαι... ♥
Εμενα ο δικός μου είναι δύο χρονών και ακόμη δεν έμαθε να μιλάει όσο και να προσπάθησα...
Τελικά είναι 100% θέμα πουλιού. Εάν θεωρεί ότι επικοινωνεί άνετα μαζί σου χωρίς να σε "μιμηθεί" δεν θα μιλήσει. Ο Ερνέστο έλεγε τα ευαγγέλια όλα απ' έξω, οταν αρχίσαμε να συνεννοούμαστε με τα... μάτια ξεκίνησε και μιλάει πια πολύ σπάνια, κυρίως όταν "μισοκοιμάται" τα μεσημέρια.
 
Τελικά είναι 100% θέμα πουλιού. Εάν θεωρεί ότι επικοινωνεί άνετα μαζί σου χωρίς να σε "μιμηθεί" δεν θα μιλήσει. Ο Ερνέστο έλεγε τα ευαγγέλια όλα απ' έξω, οταν αρχίσαμε να συνεννοούμαστε με τα... μάτια ξεκίνησε και μιλάει πια πολύ σπάνια, κυρίως όταν "μισοκοιμάται" τα μεσημέρια.
Με χαροποιεί πολύ αυτό που λες Διονύση...
Γιατί πιο πολύ στεναχωριέμαι που δεν μπόρεσα να του μάθω εγώ παρα που δεν μιλάει...
Ενώ τους έχω μάθει πόσα κόλπα αυτό δεν το κατάφερα...
Το μόνο που προσπαθεί Να μιμηθεί το ίδιο και η Ελίνα είναι τα φιλάκια που τους δίνω... Τίποτε άλλο...
 
Κι εμένα ο δικός μου ούτε λέξη ακόμα και συνέχεια του μιλάω... Είναι θέμα τύχης μου είχε πει ο εκτροφέας..
Θυμάμαι όταν προσπαθούσα να μάθω τον Ερνέστο καμιά λέξη (αυτός έπιανε ότι ήθελε, απο τηλεόραση απο εμάς αλλά ΠΑΝΤΑ όταν δεν "προσπαθούσαμε") και με κοίταγε με ύφος "τι θέλει από εμένα τώρα αυτός ο χαζός;" 😂
 
Θυμάμαι όταν προσπαθούσα να μάθω τον Ερνέστο καμιά λέξη (αυτός έπιανε ότι ήθελε, απο τηλεόραση απο εμάς αλλά ΠΑΝΤΑ όταν δεν "προσπαθούσαμε") και με κοίταγε με ύφος "τι θέλει από εμένα τώρα αυτός ο χαζός;" 😂
Μα είναι πανέξυπνα τα τοσοδουλικα 👍🤣
 
Θυμάμαι όταν προσπαθούσα να μάθω τον Ερνέστο καμιά λέξη (αυτός έπιανε ότι ήθελε, απο τηλεόραση απο εμάς αλλά ΠΑΝΤΑ όταν δεν "προσπαθούσαμε") και με κοίταγε με ύφος "τι θέλει από εμένα τώρα αυτός ο χαζός;" 😂
Πότε περίπου έμαθε να μιλάει Διονύση;
 
Back
Top