Ασθένειες Να χρησιμοποιήσω pterophene σε καναρίνι με απώλεια φτερών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Q-Ariel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
του 12 αλλα ποιον μηνα;!
οχι δε δινω αυτες τις βιταμινες.
σε εσωτερικο χωρο το εχω αλλα ισως τωρα που το λες να τον πειραζει το καλοριφερ που ανοιγει κα8ε απογευμα, κεντρικη 8ερμανση, αν και ειναι στην αλλη ακρη του δωματιου!8α ανοιγω παρα8υρο με πατζουρι ανοιχτες λιγες γρυλλιες...
φυσικο φως εχει

αν του χορηγησω το πτεροφεν 8α του κανει καλο;να το προσπα8ησω εφοσον χανει ακομα φτερα η να παρω καποια βιταμινη;
 
ξερω γωωω...χεχε... Ο γιατρος ειπε οτι του φαινεται αρσενικο γιατι η αμαρα των 8ηλυκων λεει ειναι πιο κοντα στην ουρα, κατι τετοιο...
παντως του πηγα και το χαρτι α4 εκεινης της μερας και ειπε οτι ειναι οκ.. Μια ελαφρια διαρροια αλλα σχετικα οκ!
Είναι οκ βλέποντάς τες διά γυμνού οφθαλμού; Γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι ο ίδιος γιατρός που επισκεύθηκα και εγώ πρίν μήνες στο Περιστέρι και το καναρίνι μου ακόμα ταλαιπωρείται; Ίδια χρέωση, ίδιο φάρμακο στο σβέρκο, ίδια αντιμετώπιση στις κουτσουλιές, ανίκανος επίσης να αναγνωρίσει το φύλλο του πουλιού αλλά... Παρ΄όλα αυτά επίσκεψη χρέωσε κανονικά χωρίς να βρεί τι έχει το πουλάκι. Και μετά σκεφτόμαστε μην τυχών θίξουμε κανέναν αν λέμε το όνομα του κτηνιάτρου.
 
Καλημέρα, να το πείτε το όνομα, λέγοντας και την περιπέτειά σας, αντικειμενικά χωρίς υπερβολικές εκφράσεις. Δεν πρέπει να ξέρουμε και οι υπόλοιποι τι μπορούμε να προσδοκούμε από τον καθένα;
 
Eπειδή τα κρούσματα τείνουν να γίνουν επαναλαμβανόμενα.. Και επειδή η αισχροκέρδεια και η ασχετοσύνη θα πρέπει να είναι διακριτά και απευκταία, καλό είναι πριν πάμε στο κτηνιατείο, να ψάχνουμε κτηνίατρο που έχει κάποια ειδίκευση σε πτηνά (υπάρχουν πτηνίατροι), αλλά και να ρωτάμε κόστος επίσκεψης. Δεν μπορεί να πληρώνουμε επίσκεψη 40 ευρώ για εξέταση καναρινιού... Είναι παράλογο και προκλητικό!
 
ειναι το κτηνιατρικο κεντρο εκει στο περιστερι.. Ειχα διαβασει οτι ειναι καλο, αλλααα... Τι να σας πω...
8α βγαζω κατα καιρους φωτογραφια το α4 να το βλεπετε εσεις τουλαχιστον που εμπιστευομαι πιο πολυ...
ειλικρινα δεν μου ειπε τιποτα που να μην ηξερα και δεν μου ελυσε και την απορια του φυλου.. Που το πας αυτο; Τραγικο λεω εγω...
αυτος χανει πελατεια ετσι χωρις να το καταλαβαινει...
τελικα οι κουτσουλιες του ειναι κιτρινοπρασινες, οπωςτισ βλεπω εγω κα ακομα χανει φτερα... Τι να κανωωω; να βαλω το πτεροφεν; Το χω εδω απο προχ8εσ και κα8εται!
 
Καλημέρα, να το πείτε το όνομα, λέγοντας και την περιπέτειά σας, αντικειμενικά χωρίς υπερβολικές εκφράσεις. Δεν πρέπει να ξέρουμε και οι υπόλοιποι τι μπορούμε να προσδοκούμε από τον καθένα;
Είναι ο Αχιλλέας Ακρίβος εφόσον με ρωτάτε αν και η περισσότεροι γνωρίζετε την περίπτωσή μου. Υπάρχει η περίπτωσή μου στις ασθένειες καναρινιών οπότε δεν χρειάζεται να προσθέσω κάτι άλλο.

ειναι το κτηνιατρικο κεντρο εκει στο περιστερι.. Ειχα διαβασει οτι ειναι καλο, αλλααα... Τι να σας πω...
8α βγαζω κατα καιρους φωτογραφια το α4 να το βλεπετε εσεις τουλαχιστον που εμπιστευομαι πιο πολυ...
ειλικρινα δεν μου ειπε τιποτα που να μην ηξερα και δεν μου ελυσε και την απορια του φυλου.. Που το πας αυτο; Τραγικο λεω εγω...
αυτος χανει πελατεια ετσι χωρις να το καταλαβαινει...
τελικα οι κουτσουλιες του ειναι κιτρινοπρασινες, οπωςτισ βλεπω εγω κα ακομα χανει φτερα... Τι να κανωωω; να βαλω το πτεροφεν; Το χω εδω απο προχ8εσ και κα8εται!
Γιώτα δεν γνωρίζω για να μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά εγώ θα επισκευθώ το κέντρο πτηνιατρικών ερευνών στην Αγ. Παρασκευή Νεαπόλεως 25 τηλ. 2106081921, λειτουργεί καθημερινά 7.00-14.00 αλλά καλό είναι να πάρεις πρώτα ένα τηλ.
 
Πάντως, όταν μιλάμε για τον Α. Ακρίβο, μιλάμε για έναν από τους πλέον γνωστούς πτηνίατρους στην Ελλάδα.
 
γνωστος ναι μεν αλλα...
8ελω να του βαλω και σκορδονερο να δω πως 8α παει... Να του το βαλω συνεχομενα η μια στις 15 μερες;
 
Στην συνήθη ρουτίνα μου, τους βάζω 2 συνεχόμενες μέρες. Όταν έχεις θέμα, νομίζω μπορείς να το κάνεις και 3 . Περίμενε να σου πει και κάποιος άλλος
 
εβαλα σημερα 1η μερα σκορδονερο σε ποτιστρα και μπανιερα. 8α επαναλαβω αλλες 2 μερες.
μετα να συνεχισω με ρυζονερο και ριγανη;
 
Back
Top