Γενικά Οι 2 γκρι Αφρικανικοί παπαγάλοι μου (Ζακό)

Μπορώ να σε παραπέμψω σε εκτροφείς αλλά και σε πολύ κόσμο στο διαδίκτυο πέραν του Silva. Η σεξουαλική ωρίμανση των γκρί είναι στα 3 :)
Και για να πώ την αλήθεια πρώτη φορά το διαβάζω αυτό... Πρέπει να κάνει update o Silva (ή εμείς αν θέλουμε να έχουμε σωστή άποψη και να την μοιραζόμαστε.. Αλλιώς είναι ραδιο αρβύλα...όπως και η χρόνια πτερόροια στους γκρί...)
 
μεσα απο ολη αυτη τιν κουβεντα με τα σαλιγκαρια κατεβασα ιδεα πως θα κανω τη Νικη (ζακο) φιλεναδα με τη γυναικα μου. Εγω συχενομαι τα σαλιγκαρια ενω η γυναικα μου τρελενετε ετσι θα της πω οτι τα τρωει η Νικη και θα τη βαλω να τα μαγηρεψει να φανε παρεα! Πητε μου τωρα πως δεν ειμαι εκτως θεματος και πως δεν σας κουφανα!☹

φωτο που σε αρωστενουν !
ειναι κουκλια να τα δεις στο μελλον καλητερα αποτι φανταζεσε!
 
φωτο που σε αρωστενουν !
ειναι κουκλια να τα δεις στο μελλον καλητερα αποτι φανταζεσε!

Βιάζομαι να μεγαλώσουν νομίζω και αρχίζω να καταλαβαίνω ότι τρεχει το μυαλό... Τους χαίρομαι πολύ.. Έχουν πολύ πλάκα παιδιά, αυτές τις μέρες μαθαίνουμε να ζητάμε πράγματα ( Λέει ο Βλαδίμηρος "Νερό" και πάω κια του φέρνω και εκείνος πίνει"...😀)..

Μια ερώτηση Μάρκο επειδή δε ξέρω πως μαγειρεύονται τα σαλιγκάρια... Πως γίνεται η μαγειρική τους; Θέλω να πώ δεν έχει αλάτια πιπερια μεσα λάδια κρεμμύδια
 
πως μαγειρεύονται τα σαλιγκάρια... Πως γίνεται η μαγειρική τους; Θέλω να πώ δεν έχει αλάτια πιπερια μεσα λάδια κρεμμύδια
Έχουν τα πάντα εκτός από κρεμμύδι. Εάν γίνουν μαγειρεμένα με φαγητό (πλγούρι ρύζι κλπ), τότε έχουν επίσης ότι μπαίνει και σε αυτό
 
Σταύρο με εντυπωσιαζεις :)
Τα δικά μου τα Ζακουδακια δεν τα ταΐζω λάδι καθόλου ούτε μαγειρεμένο ούτε ώμο. Ούτε μπαχαρικά. υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μαγειρευτούν πιο "υγιεινά;
 
υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μαγειρευτούν πιο "υγιεινά;
Αν μιλάμε για τα σαλιγκάρια νομίζω ότι εάν τα βράσεις με σκέτο νερό, θα είναι ακριβώς το ίδιο όσον αφορά την θρεπτική τους αξία. Αρκεί να μην τα δοκιμάσεις ο ίδιος και ειδικά εάν τα σκέτα νερόβραστα σαλιγκάρια θα είναι η πρώτη σου γευστική απόπειρα δοκιμής σαλιγκαριών.
 
Αν μιλάμε για τα σαλιγκάρια νομίζω ότι εάν τα βράσεις με σκέτο νερό, θα είναι ακριβώς το ίδιο όσον αφορά την θρεπτική τους αξία. Αρκεί να μην τα δοκιμάσεις ο ίδιος και ειδικά εάν τα σκέτα νερόβραστα σαλιγκάρια θα είναι η πρώτη σου γευστική απόπειρα δοκιμής σαλιγκαριών.

Μέχρι να μάθουν την ξηρά τροφή,έφαγα κατι κουταλιές μεγάλες μεγάλες (η Harrison's υποστηρίζει οτι μπορούν να κααναλωθούν και από τον άνθρωπο), μεχρι να μάθουν την κινόα έφαγα αλλη τοση, στον τόνο τα ίδια, στο μπροκολλο τα ιδια, αλλα με το σαλιγγάρι δε θα τα καταφερω θα ξερναω στο πιατο (ελπίζω να μην τους κανουν καλο και τα βατραχοποδαρα ε... Μπλιαχ)
 
Back
Top