Γενικά Οι 3 φιλοι μας

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bagelis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

bagelis

PB New Member
Εγγραφή
2 Μαϊ 2008
Μηνύματα
5
Πόλη
Αθήνα
Αυτοι ειναι οι 3 φιλοι μας...

1. Το κιτρινο το εχουμε κοντα ενα χρονο απο περσι τετοια εποχη και ηταν κοντα 6-7 μηνων καποια στιγμη κελαειδουσε αλλα τωρα εχει να το κανει απο τον περασμενω Σεπτεμβρη του δινω αυγο και καποιο δηναμοτικο για κελαειδημα εδω και ενα μηνα αλλα... Τιποτα(εδω να σημειωσω πως για κανενα 3 μηνο το κρατουσε ο πατερας μου γιατι γινοταν εργασιες στο σπιτι μου).

2. Το μεγαλοσωμο το εχω κοντα στον μηνα και χαλαει το κοσμο με το υπεροχω τραγουδι του. Για γιορκσαιρ μου το ειπαν και το πληρωσα ακριβα κοντα στα 80 €.

3. Το ασπρακι μου το εδωσαν κατι γνωστη μου το Σαββατο για αυτο δεν εχω πολλα να σας αφου το αφηνω λιγο πιο μακρι απο τα αλλα για αρχη ετσι βρε παιδι μου για καθε ενδεχωμενο...
κατι προσπαθει να κανει στο κελαειδημα αλλα μαλλον ειναι ακομα νωρις... Μενουμε ακομ στο γνωστο τσρρ τσρρ πιου και παλι απο την αρχη...

τα εχω σε μικρα κλουβια σαν αυτα που τα εχουν τα μαγαζια γιατι εχω και προβλημα με το χωρω μου...

δεχωμαι καθε βοηθεια αλλα και υποδειξη για κατι που απο αυτα σας ειπα καταλαβατε, αλλωστε γι αυτο ειμαστε εδω!
 

Συνημμένα

  • Picture 001.webp
    Picture 001.webp
    17,5 KB · Προβολές: 77
  • Picture 002.webp
    Picture 002.webp
    8,8 KB · Προβολές: 84
  • Picture 004.webp
    Picture 004.webp
    16,6 KB · Προβολές: 109
Να σου ζήσουν τα καναρινάκια.

Για το πρώτο που λες ότι σταμάτησε να κελαηδάει η γενική του εικόνα πως είναι; Είναι κινητικό; Δείχνει να το ενοχλεί κάτι;
 
οχι οχι.. Δεν τον ενοχλει κατι... Καθε αλλο οταν με βλεπει με καλοσοριζει με το πιου πιου του και τα λεμε για λιγο... Τρωει κανονικα αλλα και το νερακι του..
 
Ειναι πολυ ομορφα ολα αλλα εκεινο που ξεχωριζει ειναι αυτο με το στυλ ΕΜΟ χεχε. Να σου ζησουνε.
 
Πολύ όμορφα Βαγγέλη. Το πουλάκι που δεν κελαηδάει μήπως το διάστημα που έλειπε απο την φροντίδα σου κάτι το τρόμαξε; Μήπως αρρώστησε; Το κλουβάκι του να το βάλεις κάπου που να ακούει το άλλο που κελαηδάει αλλά να μην το βλέπει μπας και παρακινηθεί και κελαηδήσει.
 
Πολύ όμορφα Βαγγέλη. Το πουλάκι που δεν κελαηδάει μήπως το διάστημα που έλειπε απο την φροντίδα σου κάτι το τρόμαξε; Μήπως αρρώστησε; Το κλουβάκι του να το βάλεις κάπου που να ακούει το άλλο που κελαηδάει αλλά να μην το βλέπει μπας και παρακινηθεί και κελαηδήσει.


τα εχω το ενα κατω απο το αλλο... Καλα δεν κάνω;
 
Να σου ζησουν και τα 3 κουκλακια. Αλλα το τελευταιο ειναι ξεχωριστο απο τα αλλα. Να σου ζησουν!
 
Nα σου ζήσουν φίλε! Το τελευταίο είναι κ το ομορφότερο όμως!
 
να σου ζησουν φιλε μου και να σου πανςε ολα λκαλα.

τονι
 
να τα χεραισε ολα ειναι κουκλια παντως εμενα μου αρεσει πολυ το ασπρο!
 
Back
Top