Ασθένειες Ο Κιτρινούλης μου ξύνεται, τι του συμβαίνει;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Magdalena
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Tony Forpus το πρόβλημα δεν είναι σε αυτό που δεν φαίνεται πχ βακτήρια αλλά σε αυτό που φαίνεται! (Πολύ ζωντανή η φωτό στο εξώφυλλο 🤢🤢🤢). Να κοιτάζω, δηλαδή, σκουλήκια δίπλα στις πανσετες ή στο παγωτό!
 
Τι να πουν και οι δικοί μας, που πάμε και για ψάρεμα και καμια φορά ανέχονται ζωντανό δόλωμα στο ψυγείο; 😂
(Εντάξει, τα καλύπτω, είναι σαν μην υπάρχουν στο ψυγείο)
Έχω ακούσει πάντως περιπτώσεις με ζωντανό δόλωμα (εκτός ψυγείου) που έκοβε βόλτες το σκουλήκι στην κουζίνα
(μπρρρ, ανατρίχιασα τώρα και που το σκέφτηκα, αλλά όλα μια ιδέα είναι...εδώ άλλοι λαοί τα έχουν για μεζέ και άλλοι τρώνε κατσαρίδα σουβλάκι...ανατρίχιασα πάλι).
 
δικοί μας, που πάμε και για ψάρεμα και καμια φορά ανέχονται ζωντανό δόλωμα στο ψυγείο
Κακόμοιρο σκουλικάκι!
[automerge]1652794360[/automerge]
Εάν το καναρίνι τρώει λαχανικά, αυγό , σπόρους, κ έχει πτερόροια όπως ο Κιτρινούλης, χρειάζεται να του δίνουμε βιταμίνες για πτερόροια;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Όχι πάντα εξαρτάται.@ianosΕντάξει παιδιά με αποτελειώσατε! 😂 Για την ακρίβεια ακόμα πιο αηδιαστηκό είναι να βλεπεις καταεψυγμένες κατσαρίδες και σκουλήκια δίπλα σε τυρί. Καλά δεν θα το συνεχίσω που πολλοί τρώνε φρέσκο φίδι! Δηλαδή εμείς λέμε δώσε μου ένα φρέσκο ψάρι. Αυτοί τί θα λένε; Ε, δώσε μου ένα κιλό φρέσκα φίδια!😵‍💫
🤢😂
[automerge]1652797552[/automerge]
Πέραν του γέλιου όντως τα κατεψυγμένα σκουλήκια είναι πολύ θρεπτικά για τα πουλιά.
 
Back
Top