Γενικά Ο Μπούμπλης πέθανε

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης melagio80
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Προχτες ηταν κατσουφης και την περισσοτερη ωρα κοιμοταν

Δεν ξερω, εγω ειμαι καχυποπτη με τα πετ σοπ. Πιστευω οτι το πηρες αρρωστο το πουλακι.
Ο γιατρος τον ειχε δει και πριν, οταν τον πρωτοπηρες; Και εκρινε οτι ηταν υγιης;
 
Κριμα... Εγω πιστευω οτι μαλλον αρρωστο θαταν.. Τουλαζιστον δεν το ειχες
πολυ καιρο μαζι σου και ναχεις δεθει παραπανω..
 
Λυπαμαι☹
Εγω λεω να πας στο πετ κ να τους τα πεις ενα χερακι😡
Αν ηταν αρρωστο ηδη απο εκει, πιθανον να ειναι αρρωστα κ τα αλλα πουλια που εχουν στο μαγαζι, πες τους πως θα τηλ. στο υγειονομικο...
 
Κι εγώ θα πρότεινα να πας. Είναι κρίμα εξαιτίας της αδιαφορίας μερικών, εσύ να παίρνεις ενα πουλάκι, να το αγαπάς και μετά να το χάνεις.
 
Ιωάννα λυπήθηκα πολύ για το Μπουμπλάκι σου, που το αγαπούσες και το πρόσεχες κι'εκείνο έκανε χαρούλες. Κι'εγώ θα ρωτήσω αν το είχες πάει σε γιατρό αμέσως μετά το pet όπως πρέπει, γιατί στην αρχή κυρίως έχουν, λέει ο γιατρός, μεγάλη θνησιμότητα, όσο καλά κι'αν τα φροντίζουμε εμείς!
 
Πωπω.. Πολύ κρίμα για το πουλάκι βρε Ιωάννα γιατί ξέρω πώς το αγαπούσες.. Κι εγώ είμαι της άποψης να πας από το pet shop να τους τα πεις..
Συμφωνώ με τη Δήμητρα ότι θα σου έκανε καλό να έβρησκες ένα νέο φιλαράκι.. Έτσι είχα κάνει και εγώ με τον σκύλο μου.. Το πρώτο αδέσποτο κουτάβι που βρήκα το ήρα σπίτι.. Θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις από εκτροφέα αν αποφασίσεις κάτι τέτοιο.. Είναι πολύ πιο υπεύθυνοι!
 
Παιδια οχι, δεν τον ειχα παει στο γιατρο μολις τον πηρα αλλα τον ειχα σε καραντινα.
Μαλλον θα παω απο εκει αλλα τα παιδια τον Μπουμπλακο απο αλλου τον εφεραν, νομιζω απο ενα καταστημα απο Καλλιθεα.
Δε μπορω να το βλεπω το κλουβακι αδειο, ουτε την γωνια του.
Θελω να αγορασω αλλον αλλα πως να τους εχω εμπιστοσυνη;
Ξερει καποις να μου προτεινει;
 
Πωπω.. Πολύ κρίμα για το πουλάκι βρε Ιωάννα γιατί ξέρω πώς το αγαπούσες.. Κι εγώ είμαι της άποψης να πας από το pet shop να τους τα πεις..
Συμφωνώ με τη Δήμητρα ότι θα σου έκανε καλό να έβρησκες ένα νέο φιλαράκι.. Έτσι είχα κάνει και εγώ με τον σκύλο μου.. Το πρώτο αδέσποτο κουτάβι που βρήκα το ήρα σπίτι.. Θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις από εκτροφέα αν αποφασίσεις κάτι τέτοιο.. Είναι πολύ πιο υπεύθυνοι!
Μου ειχες δωσει ενα τηλεφωνο,το εχω ακομα. Θα εχει ομως πουλακια τωρα;
 
Ιωάννα θα βρεις πουλάκι, μην ανησυχείς. Και άν το πάρεις πήγαινέ το κατ'ευθέιαν στο γιατρό όπως είπε κι η Μαρία. Καλού κακού. Μην ξαναπάθεις τα ίδια.
Και να πω και κάτι που ίσως είναι βλακεία; Αν όντως το πουλάκι ήταν άρρωστο από το πετ, δεν είναι υποχρεωμένοι οι ίδιοι να σου εξασφαλίσουν ένα άλλο;Λέω εγώ τώρα...Αν βέβαια είναι δική τους ευθύνη.Ζώα πουλάνε, δεν πουλάνε έπιπλα να πάιζουν με τα συναισθήματα τωι ιδιοκτητών.
 
Αν όντως το πουλάκι ήταν άρρωστο από το πετ, δεν είναι υποχρεωμένοι οι ίδιοι να σου εξασφαλίσουν ένα άλλο;Λέω εγώ τώρα...Αν βέβαια είναι δική τους ευθύνη.Ζώα πουλάνε, δεν πουλάνε έπιπλα να πάιζουν με τα συναισθήματα τωι ιδιοκτητών.
Εσυ πιστευεις οτι θα το παραδεχτουν; Και θα μου πουνε γιατι δεν τον εφερες εδω και αλλα πολλα...
 
Κι εγώ δεν πιστεύω ότι θα παραδεχθούν κάτι τέτοιο με τίποτα!
 
Ίσως φοβηθούν τη δυσφήμιση. Για σκέψου λίγο κι αυτό... Δεν είναι και λίγο και δε νομίζω να τους συμφέρει να χάνουν πελάτες..
 
Τέλος πάντων... Μπορεί να χετε και δίκιο. Όπως και να χει συμφωνώ οτι είναι καλύτερο να το πάρεις από εκτροφέα..
 
Εσυ πιστευεις οτι θα το παραδεχτουν; Και θα μου πουνε γιατι δεν τον εφερες εδω και αλλα πολλα...

Φανταζομαι οτι τωρα εχεις τον πονο σου, και μονο για καβγαδες με το πετσοπ δεν εισαι! Δεν μπορεις να μπεις σε αυτο το κλιμα
Αλλα δεν εχουν δικαιωμα να σου το κανουν αυτο! 😡
Δεν δικαιολογειται πουλι να πεθαινει σε 1 εβδομαδα!
 
Θελω να παρω αλλον αλλα ποιον να εμπιστευτω;
Υasmin το τηλ ειναι κλειστο..
 
δεν εχω λογια να πω στεναχωρηθηκα πολυ, εδω ολοι σχεδον γνωριζουμε την απωλεια και ποναμε με αυτην
ομως την αγαπη σου μπορεις σιγουρα να την μοιραστεις με ενα ορφανο πουλακι που καπου σε περιμενει, απλα δεν το ξερεις ακομα
 
Έστειλα στο profile σου για να μη κουράζουμε τους υπόλοιπους..
 
δεν εχω λογια να πω στεναχωρηθηκα πολυ, εδω ολοι σχεδον γνωριζουμε την απωλεια και ποναμε με αυτην
ομως την αγαπη σου μπορεις σιγουρα να την μοιραστεις με ενα ορφανο πουλακι που καπου σε περιμενει, απλα δεν το ξερεις ακομα
Μακαρι να το βρω συντομα του πουλακι που μου λες..
 
Ιωάννα μου λυπάμαι πολύ... Εβλεπα την αγωνία σου μέχρι να στον φέρουν και τη χαρά σου όταν τον πήρες επιτέλους. Και εγω συνφωνώ με τους υπόλοιπους ότι το παπαγαλάκι ήταν άρρωστο πριν έρθει σε σένα. Τώρα με το pet δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη...
 
Back
Top